bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Najmodernejšia LED technológia od spoločnosti Osram v nových LED svietidlách Catherina2 od FuturoLighting

LED Duris E 5 od Osram je špeciálne vyvinutá pre plošné osvetlenie

Expert na LED svetelné riešenia FuturoLighting uvádza na trh nové stropné svietidlo štvorcového tvaru Catherina pre široké použitie vo vnútornom osvetlení – v architektonických, obchodných či bytových aplikáciách. Toto energeticky efektívne svietidlo je k dispozícii aj s pohybovým snímačom a  núdzovým modulom a vyznačuje sa skutočne dlhou prevádzkovou životnosťou. V svietidle sú použité LED Duris E 5 od  Osram. Tieto špeciálne LEDky stredného výkonu sú vyvinuté pre aplikácie vyžadujúce vysoký svetelný tok a rovnomerné plošné svetlo.

Modul inteligentného snímača tohto svietidla dokáže zachytiť pohyb a rozlišuje medzi dňom a nocou. Táto funkcia je využiteľná napríklad pre chodby a izby v administratívnych, hotelových alebo skladových priestoroch, kde sa vyžaduje zapnutie osvetlenia iba počas prítomnosti ľudí aby sa čo najviac znížila spotreba energie objektu. Na základe požiadaviek zákazníkov môže byť svietidlo Catherina2 vybavené novým modulom núdzového osvetlenia s Li-ion technológiou batérií, pričom tento modul je ešte vo vývoji. Vďaka pokrokovej LED technológii Osram ponúka svietidlo Catherina2 vysokú účinnosť pri minimálnej energetickej náročnosti, životnosť dlhšiu ako 50 000 hodín a okrem bežného utretia prachu a čistenia nevyžaduje žiadnu inú údržbu počas celého svojho života. „LED technológie od Osram sú veľkým prínosom pre naše výroby, nakoľko sú známe vysokou úrovňou kvality, spoľahlivosťou a vynikajúcou podporou“, hovorí Valentin Kulikov, generálny riaditeľ firmy FuturoLighting.

Osram Duris E 5: Ideálne LED pre plošné osvetlenie
Duris E 5 od Osram sú LED zdroje ideálne pre obzvlášť rovnomerné rozloženie svetla vo svetelných paneloch. S teplotou chromatickosti 4 000 kelvinov a s indexom podania farieb 85 tieto LED poskytujú farbu svetla podobnú dennému svetlu, čo je dôležitý aspekt predovšetkým pri osvetlení kancelárií a obchodných priestorov. Duris E 5 patria vo svojej výkonovej triede (stredný výkon) k tým najúčinnejším LED zdrojom na trhu. Dosahujú merný výkon 110 lm/W (pri 4 000 K a 120 mA) a zvyšujú svetelný tok už o 25 percent. V súčasnosti dosahujú aj veľmi dobrý činiteľ poklesu svetelného toku počas života, podľa normy IESNA LM-80. Uvedené výsledky predstavujú dôležitý faktor v certifikácii Energy Star pre LED zdroje a svietidlá v USA a čoraz častejšie sú požadované na celom svete ako štandardná skúšobná metóda na stanovenie účinnosti poklesu svetelného toku. Andreas Vogler, produktový manažér Osram: „Duris E 5 sú ideálnym LED komponentom pre vysoký svetelný tok vo svetelných aplikáciách s rovnomerným plošným osvetlením, akým je aj Catherina2. Vynikajúci pomer cena/výkon tohto LED zdroja podnecuje stále viac výrobcov svietidiel, aby prispôsobili dizajn svojich výrobkov s využitím LED technológie od spoločnosti Osram."

Catherina2 : Pre rôznorodé použitie
Catherina2 má rozmery 300 x 300 x 55 mm, príkon okolo 25 VA a vyžaruje svetelný tok približne 1 600 lm s takmer difúznym  priestorovým rozložením. K vhodným aplikáciám patrí úsporné osvetlenie chodieb (hotely, múzeá, školy, nemocnice, nákupné strediská, obchodné domy, atď.), osvetlenie domácností, osvetlenie predajní, architektonické osvetlenie a mnohé ďalšie.
Legenda:
Obsahuje LED technológiu OSRAM
Ovládanie intenzity svetla (voliteľná vlastnosť)
Dekoratívne osvetlenie (voliteľná vlastnosť, rôzne farby)
Automatická činnosť (modul snímača, voliteľná vlastnosť)

Foto: FuturoLighting

Svietidlo Catherina2 osadené LED Duris E 5 od Osram Opto Semiconductors sa vyznačuje energeticky účinným, intenzívnym, rovnomerným svetlom.

Spoločnosť OSRAM a.s., sídliaca v Nových Zámkoch patrí so svojím výrobným závodom k najdôležitejším výrobným závodom koncernu OSRAM vo svete a je jeden z najväčších zamestnávateľov v Nitrianskom kraji. Počas pôsobenia na slovenskom trhu so svetelnými zdrojmi si vybudovala pozíciu trhovej jednotky. Spoločnosť neustále prináša na trh inovatívne ekologické a úsporné zdroje svetla a tým udáva svetový trend v oblasti svetelnej techniky. OSRAM je jediný výrobný závod na svetelné zdroje na Slovensku.

OSRAM je časťou sektoru Industry koncernu Siemens a jeden z dvoch najväčších výrobcov svetelnej techniky na svete. Obrat spoločnosti, z ktorého 88 percent pochádza z krajín mimo Nemecka, k 30. septembru 2010 predstavoval 4,7 miliardy eur. OSRAM je v oblasti osvetlenia high-tech spoločnosťou. Viac ako 66 percent svojho obratu dosahuje inovatívnymi, energeticky úspornými produktmi. Táto medzinárodne orientovaná spoločnosť zamestnáva viac ako 40 000 pracovníkov a svoje služby poskytuje zákazníkom v 150 krajinách. V 17 štátoch má 46 výrobných podnikov.

O firme FuturoLighting
FuturoLighting je súkromná spoločnosť so sídlom v Piešťanoch (Slovensko), ktorá sa zameriava na LED svetelné riešenia vo všetkých aplikáciách. Sme certifikovaným partnerom firmy OSRAM v LED osvetlení pre vašu sieť a podporujeme našich zákazníkov prostredníctvom vývoja a výroby zákazníckych LED svetelných riešení pre náročné prostredia, kde sa súčasne vyžaduje vysoká energetická účinnosť, dlhá životnosť a ľahká údržba. V prípade záujmu o ďalšie informácie o firme FuturoLighting, jej výrobkoch a zákaznícky prispôsobiteľných riešeniach navštívte naše webové stránky www.futurolighting.com alebo nás sledujte na Facebooku, Twitteri a LinkedIn, kde sa môžete stať našim fanúšikom alebo priateľom.

20.10. 2012
FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
DOMEXPO 2018
EVVA
HELUZ
BAUMIT
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.