bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Bude Dědictví Bolka Polívku neprekonateľné?

”Dědictví 2 aneb kurvaseneříká” je dlho očakávaným pokračovaním kultovej komédie ”Kurvahošigutntag” spred 22 rokov.    

 

Opäť sa medzi nás vracia dobrák Bohuš v podaní jedinečného Bolka Polívku. Na plátno sa  podarilo dostať všetky dobre známe postavy s výnimkou tých, ktorí sa už tejto príležitosti nedožili. Stretávame sa s verným priateľom Arnoštom (Arnošt Goldflam), Vlastičkou (Dagmar Havlová), právnikom (Miroslav Donutil), Ivanou Chýlkovou, či Karlom Gottom. Všetci samozrejme o 20 rokov starší a skúsenejší, žijúci v súčasnom prostredí. Bohuš, podnikateľ a milionár,  si medzitým postavil ohromné sídlo – farmu obklopenú zoologickou zahradou.

Autor scenára, samotný Bolek Polívka, priznáva veľkú časť autobiograficity, skúseností z vlastného prežitého života, ktoré vložil na plátno. Preto aj natáčanie prebiehalo na jeho farme v Olšanoch pri Brne. Súčasná realita je taká, že svoj majetok si treba chrániť.  Preto si Bohušova žena Vlastička, ktorá sa bojí o svoju bezpečnosť, objednáva bezpečnostné dvere na farmu podľa svojich náročných predstáv. Kedže je dlhoročnou členkou olšanského speváckeho zboru ”Křepelky”, chce, aby ju dvere nielen chránili, ale aby sa křepelka stala trvalou viditeľnou súčasťou ich domova. Nájde firmu Adlo, ktorá jej dokáže splniť  predstavy. Životným a slovami Bohuša ”neprekonateľným” paradoxom sa však stane, že sa ich nedožije.
A tak sa Bohuš po smrti Vlastičky musí znova vrátiť k svojim koreňom  a po siedmich rokoch aj ku fľaške. Tým začína jeho veľká jazda, počas ktorej sa bláznivo zamiluje, takmer sa stane majiteľom zámku, skoro príde o vnuka a takmer uverí, že Vlastička ešte žije. Aby nakoniec, vďaka svojej dcére (Anna Polívková) a vernému priateľovi Arnoštovi, sám našiel pokoj a seba samého. Sadá na koňa a dobrovoľne sa vracia do protialkoholickej liečebne.
Film natočil režisér Róbert Sedláček podľa scenára Bolka Polívku, za kamerou stál skvelý Michal Krejčí.


Text a foto: ADLO

 

 

2.3. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
DOMEXPO 2018
HELUZ
BAUMIT
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.