bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Neviditeľné teplo

Ak práve rekonštruujete alebo staviate, určite ste sa už zamýšľali aj nad výberom vykurovacieho systém pre váš domov. Všetci predsa chceme bývať v teple, no pritom úsporne a v zdravom prostredí. Možno už dlhšie poškuľujete po svojich starých radiátoroch, ktoré rozhodne nelahodia oku, a uvažujete nad komplexnou výmenou.

Dnešný trh už ponúka množstvo revolučných riešení, ktoré vytvoria v byte dokonalú tepelnú pohodu, no sú pritom aj estetické, úsporné a zaručujú zdravé prostredie na bývanie. Jedným z nich je aj systém Spiro. Ide o trubky zabudované hoci aj priamo do stien, okolo ktorých je veniec kovových drôtov. Je to tzv. systém neviditeľného vykurovania, pretože samotné trubky sú v konečnom dôsledku skryté. Takýto estetický spôsob vykurovania interiéru lahodí každej miestnosti, nenarúša jej dizajn, a tak pôsobí každý priestor jednoliato, harmonicky a ucelene.

Systém Spiro má v porovnaní s klasickými radiátormi aj iné výhody. Je výbornou voľbou aj vtedy ak už máte po krk nepohodlného upratovania prachu medzi rebrami radiátora, či pod ním. Prostredie kde sa vplyvom tepla cyklicky víri prach je peklom pre všetkých alergikov a určite neprospieva ani tým najmenším. Pri radiátorovom a podlahovom vykurovaní stúpa teplo vždy smerom nahor. Je to jednoduchá fyzika, takže po tom ako vzduch vychladne opäť klesá smerom nadol. A s ním takto v prostredí víria aj všetky čiastočky prachu, ktoré nedokážete úplne odstrániť v podstate nikdy. Tento proces stúpania a klesania vzduchu sa cyklicky opakuje a za 2 až 3 dni sa môžu vytvoriť chumáče prachu. Riešením ako bývať v teple, v príjemnom a zdravom prostredí bez víriaceho prachu je interiérový kotol alebo vykurovací stĺp. Vďaka nemu je v miestnosti rovnaká teplota po celej výške, čím sa zabraňuje už spomínanému víreniu.
Vykurovací stĺp môžete zabudovať do sadrokartónovej priečky, ktorej vzhľad si dokážete dokonale prispôsobiť interiéru, obložením, tapetou či farbami. Vykurovací stĺp môže byť umiestnený aj v skrini alebo za policovým systémom, alebo môžete systém Spiro namontovať pozdĺž celej miestnosti priamo do stien. Jeho zakrytím vytvoríte praktickú policu alebo parapet na kvetiny. Je jedno ako tento vykurovací systém v interiéri umiestnite, podstatné je, že dokáže úsporne vykúriť celú miestnosť. „Klasické radiátory teplo sálajú, teda ho vyžarujú do blízkeho okolia. Systém  Spiro využíva a podporuje cirkuláciu vzduchu v miestnosti. Od podlahy samovoľne nasáva studený vzduch, ktorý klesá nadol, a medzerou zabudovanou vo výške miestnosti odchádza zas teplý vzduch, ktorý stúpa smerom nahor. Ide o jednoduchú fyziku, pretože studený vzduch je ťažší ako teplý. Ten klesá smerom nadol, cez vykurovací stĺp sa opäť zohreje a stúpa späť do miestnosti. Vytvára sa tak optimálne a príjemne teplé prostredie. Rozdiel teplôt medzi podlahou, stropom a kútmi miestnosti je vďaka tomuto cyklickému procesu iba 1-2 °C, čo vytvára ideálnu tepelnú pohodu.

 

Systém je vhodný aj do už zariadených priestorov, je možné zapojiť ho do už existujúcich rozvodov. Viac informácií o systéme ako aj praktické rady, ktoré uľahčia výber toho najvhodnejšieho spôsobu vykurovania nájdete na www.verner.cz.

22.10. 2012
FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
EVVA
DOMEXPO 2018
BAUMIT
HELUZ
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.