bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Nezničiteľné pohodlie

Hovorí sa postav dom, zasaď strom. No a keď je oboje hotové, tak sa čoraz častejšie zaoberáme záhradou. Otázkou pritom nie je to či ju zariadiť, ale skôr ako a čím...

Najdôležitejšie je správne rozmiestnenie jednotlivých kusov nábytku v záhrade. V prvom rade sa preto treba zamyslieť nad tým, či bude záhrada iba miestom na relax a oddych, alebo bude aj miestom osláv či dlhších posedení s priateľmi. V súčasnosti už nie je problém nájsť nábytok od výmyslu sveta, a tak sa záhrada mnohokrát mení na akúsi letnú obývačku, kde radi trávime voľný čas. Aby sme ho tam trávili skutočne radi, druhým z kritérií, nad ktorými by sme sa mali zamyslieť, je vlastné pohodlie.

Ďalším krokom pri výbere záhradného nábytku je voľba materiálu. Aj tu sa musíte zamyslieť nad tým, akému účelu bude nábytok slúžiť. Ľahká údržba a odolnosť materiálu by mala byť preto prvoradá. Fľaky na dreve po rozliatych drinkoch, hlavne, ak ich neutriete ihneď, vás môžu strašiť ešte dlho.
Otázkou je i to, či uprednostníte prírodný, alebo iný materiál. Drevený, bambusový alebo nábytok z banánových listov síce vyzerá veľmi pekne, vyžaduje si však náročnejšiu starostlivosť, údržbu a je menej odolný voči poveternostným podmienkam. Oproti tomu je kov síce trvácnejší, niektoré druhy nábytku však tiež vyžadujú neustálu starostlivosť, lakovanie, natieranie a môžu pôsobiť chladným dojmom. Ešte je tu aj plast, ktorý je pomerne lacný a v súčasnosti už výrobcovia myslia aj na dizajn. Je to však stále krehký materiál, ktorý sa dokáže zlomiť. Oproti tomu sa veľkej obľube teší ratan – či už prírodný, alebo umelý. „Vďačí za to svojim výborným vlastnostiam,“ upresňuje Martin Berhan zo spoločnosti Top Ratan. „Pretože je umelý ratan vyrábaný z umelých vlákien, odoláva vplyvom počasia, UV žiareniu, dažďu, snehu, dokonca aj mrazom a stáva sa tak prakticky nezničiteľným,“ dodáva. Výhodou umelých vlákien oproti prírodnému materiálu je aj fakt, že neláka škodcov alebo parazitov.
Svojím vzhľadom pritom umelý ratan dokonale kopíruje prírodný, preto je na prvý pohľad na nerozoznanie. Polyetylénové vlákna sú tiež zárukou odolnosti a trvácnosti vášho nábytku. Tieto vlákna sa pri výrobe umelého ratanu pri vysokej teplote pretláčajú cez špeciálne dýzy do rôznych tvarov. Moderná technológia tak garantuje nielen mäkkosť a pružnosť vlákien, ale aj ich stálofarebnosť. Vďaka svojej pružnosti sa potom vlákna vypletajú do rôznych vzorov. Ide o ručnú prácu, každý jeden kus nábytku je tak originálom.  

Text: Mgr. Petra Kuczmannová v spolupráci so spoločnosťou Topratan
Viac informácií o ratanovom nábytku nájdete na stránke www.topratan.sk


29.5. 2012

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
BAUMIT
HELUZ
EVVA
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.