Niekoľko tipov na zmenu

Málo miesta, či snáď priveľa? Netreba sa báť rekonštrukcie akéhokoľvek priestoru v dome, byte či nebytových priestoroch. Každé miesto môže vyzerať ako z VAŠICH SNOV. Ako na to predviedli architekti z ateliéru Domček-stromček.  

 

Trebišov

Rekonštrukcia bola vykonaná v 40-ročnom rodinnom dome. Kúpeľňa má úzky pozdĺžny tvar s oknom na náprotivnej stene. Bol tu navrhnutý nový systém vykurovania, ako aj kanalizačných a vodovodných rozvodov. Nová kúpeľňa disponuje umývadlom, WC, vaňou, sprchovým kútom a práčkou. Priečne uloženie vane opticky rozširuje priestor. Ako odkladacia a pracovná plocha bol navrhnutý pult, do ktorého je zapustené umývadlo, pričom pod pultom je skrytá práčka a úložný priestor. Nad pultom je navrhnuté široké vertikálne zrkadlo. Celá kúpeľňa vrátane pultu a políc je obložená keramickým obkladom.

 

 

Pôvodný stav

 

 

 

 

 

 

 


Luxury

Návrh luxusnej kúpeľne pre prezentačné účely. Priestoru dominuje sprchový kút, ktorý je riešený na celú šírku miestnosti formou zapustenej vaničky a celopresklennej zásteny. Jeho súčasťou je aj designový radiátor. Kolmo na sprchovaciu zónu je situovaná vaňa s nikou na odkladanie kozmetiky a dve umývadlá položené na pulte. Pod pultom je priestor na ukladanie uterákov. Celý interiér, ako aj sanita je ladený v štýle black and white.

 

 

 


Idylka

Rekonštrukcia nebytových priestorov na prízemí bytového domu pre prevádzku kaviarne. Do veľmi zaujímavého atraktívneho priestoru s vysokou svetlou výškou, bola vložená konštrukcia vytvárajúca galériu. Priestor je stavebne členený na dve vertikálne časti, čo je využité na fajčiarsku a nefajčiarsku časť. Ťažiskom nefajčiarskej časti je atypicky skosený bar. Fajčiarskej časti dominuje gaučové sedenia pred štruktúrovanou stenou.

 

 

 


Obývacie izby

Ukážky viacerých návrhov obývacích izieb podľa požiadaviek konkrétnych investorov.

 

 

 

 

 

 Text a foto: Ing.arch Eva Kravcová
www.domcek-stromcek.sk

 

28.7. 2013