bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Nová energeticky úsporná roleta - zatieni a šetrí energiu

Nová dvojito plisovaná roleta od spoločnosti VELUX reguluje prestup slnečného svetla, spoluvytvára príjemnú vnútornú klímu a súčasne pomáha šetriť energiu. Vďaka použitým kvalitným materiálom a izolačným hliníkovým vrstvám v zime zabraňuje úniku tepla z interiéru a prestupu chladu do miestnosti. Preto môžete použitím nových dvojito plisovaných roliet VELUX v zimných mesiacoch znížiť tepelné straty a ušetriť energiu a financie potrebné na vykurovanie.

Tepelná pohoda v interiéri

Dvojito plisované rolety VELUX FHC sú konštruované tak, aby maximalizovali energetickú účinnosť strešných okien a ešte viac umocnili ich izolačné vlastnosti. Rolety v sebe snúbia elegantný vzhľad plisovanej rolety s tepelno-izolačnými vlastnosťami hliníkovej fólie umiestnenej na vnútornej strane dvojitého plisé. Použitím energeticky úsporných roliet FHC sa dajú v zime znížiť úniky tepla z interiéru až o 34 %. Tým sa zaisti optimálny tepelný komfort v interiéri.

Zdravý domov
Zníženie tepelných strát je obzvlášť dôležité v chladných zimných nociach, kedy chceme teplo udržať vo vnútri, aby zbytočne neunikalo von. Energeticky účinné dvojito plisované rolety VELUX FHC regulujú vnútornú teplotu, a tým vytvárajú aj zdravšiu a pohodlnejšiu vnútornú klímu. Základom zdravého domova je aj dostatok denného svetla a čerstvého vzduchu. Ani v najchladnejších mesiacoch roka by sme však nemali zabúdať na pravidelné prevetranie interiéru.
Dômyselný dizajn
Roleta FHC sa inštaluje na vnútornú stranu strešného okna a pri jej zatiahnutí sa interiér úplne zatemní. Vďaka zoštíhlenému dizajnu vodiacich líšt zaberá konštrukcia rolety na strešnom okne minimum plochy. Ak nie je roleta zatiahnutá, zaisťuje maximálny prísun denného svetla do interiéru. Ovládanie pomocou spodnej a hornej lišty umožňuje flexibilné nastavenie rolety do akejkoľvek polohy, tým vieme regulovať intenzitu zatemnenia v miestnosti.

Dvojito plisovaná roleta sa vedie v bočných lištách, ktoré skrývajú aj ovládacie lanká. Kompaktný a dômyselný dizajn rolety vytvára elegantný a funkčný celok. Vďaka unikátnemu systému Pick & Click sa rolety jednoducho inštalujú na akýkoľvek typ strešných okien VELUX v priebehu niekoľkých minút.

Roletu FHC možno skombinovať s vonkajšou roletou VELUX, ktorá v zime zabraňuje úniku tepla až o 15 %. Kvôli lepšej ochrane proti letným slnečným lúčom a proti prehrievaniu interiéru môžete dvojito plisovanú roletu FHC skombinovať s vonkajšou roletou alebo vonkajšou markízou, ktoré zachytia horúce slnečné lúče skôr, ako dopadnú na okennú tabuľu. Kombinácia spomínaných výrobkov je ideálnym riešením z hľadiska optimalizácie energetickej bilancie okna.
Lepší vzhľad
Nová dvojito plisovaná roleta na úsporu energie FHC je v ponuke v deviatich farebných vyhotoveniach, ktoré vhodne doplnia moderný interiér.

Vodiace lišty si možno vybrať v hliníkovom alebo bielom variante – tzv. biela línia umožňuje zladiť biele vodiace lišty s bielymi plastovými strešnými oknami VELUX s dreveným jadrom a harmonicky dotvoriť vzhľad domova.

Dvojito plisované rolety VELUX FHC na úsporu energie sa dajú kúpiť od 98 € (vrátane DPH).

Energeticky úsporná roleta FHC je aktívnym príspevkom spoločnosti VELUX k vývoju trvalo udržateľných stavieb. Roleta FHC predstavuje nový jedinečný spôsob využitia prirodzených vlastností vzduchu na izoláciu, a preto je trvalo udržateľným riešením, čím významne prispieva k energetickej rovnováhe celého okna.

* Technické hodnoty sú určené štandardizovanými skúškami a výpočtami v súlade s medzinárodnými normami EN ISO 12567-2, EN 13363-2 a ISO 15099.

www.velux.sk

13.5. 2012
FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
DOMEXPO 2018
EVVA
HELUZ
LEIER
BAUMIT
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.