bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Nová generácia kondenzačných kotlov pre dnešok i zajtrajšok

Kondenzačný kotol ecoTEC plus
Kondenzačný kotol ecoTEC plus

Aké dať odporúčanie zákazníkom, ktorí hľadajú hospodárny spôsob vykurovania? Jednoznačne by mali siahnuť po kondenzačných kotloch. Tie efektívne využívajú dostupnú energiu a zároveň odľahčujú rodinný rozpočet. Dokážu totiž využiť aj teplo z vodnej pary obsiahnutej v spalinách, ktoré pri nekondenzačných kotloch uniká von komínom. Navyše, oproti nekondenzačným kotlom pracujú pri nižších teplotách a spaľujú oveľa menej paliva.

 

K priekopníkom v technológii kondenzačných kotlov v Európe patrí značka Vaillant, ktorá tento rok oslavuje už 140 rokov svojej existencie na trhu vykurovacej techniky. Súčasný sortiment aktuálne rozširuje o závesné kondenzačné kotly ecoTEC pro/plus v novom prevedení a s vylepšenými funkciami.

Univerzálne použitie kotlov v domácnosti

Kondenzačný kotol ecoTEC pro
Kondenzačný kotol ecoTEC pro

Kotly ecoTEC pro a ecoTEC plus sú riešením pre dnešok aj budúcnosť. Tieto kotly nikdy nespotrebujú viac energie, než je nevyhnutne potrebné. Najnovšia generácia kotlov značky Vaillant pracuje s väčšou účinnosťou než kedykoľvek predtým, vďaka čomu môže zákazník ušetriť ešte viac nákladov na energiu. Kotly ecoTEC pro/plus majú plynulú reguláciu výkonu a pracujú v optimálnom spaľovacom režime, ktorý vyžaduje menej nových štartov. Vyznačujú sa tak podstatne dlhšou životnosťou. Kompaktné kotly ecoTEC pro/plus sú univerzálne použiteľné a vyhovujú požiadavkám na umiestnenie v ktorejkoľvek časti domu. Majú nadčasový dizajn a možno ich inštalovať v starých aj nových budovách a tiež flexibilne kombinovať a neskôr aj ľahko vymeniť. Horizontálny systém pripojenia zaisťuje rýchlu a dokonalú montáž bez viditeľných spojov. Obsluha kondenzačných kotlov ecoTEC pro/plus je nenáročná, ovládanie intuitívne. Oba kotly značky Vaillant sa dajú navyše kombinovať so solárnym systémom, čím sa podstatne zvýši účinnosť týchto špičkových vykurovacích zariadení.

V čom spočíva výnimočnosť kotlov

Zostava kotla ecoTEC plus so zásobníkom teplej vody
Zostava kotla ecoTEC plus so zásobníkom teplej vody

Kondenzačné kotly ecoTEC pro a ecoTEC plus sa teraz predstavujú v novom dizajne a s novou technológiou. Kotly ecoTEC pro disponujú automatickým riadením spaľovania, novým pneumaticky riadeným systémom prípravy spaľovacej zmesi a dvojstupňovým energeticky úsporným čerpadlom, čo im zabezpečuje vysokú energetickú účinnosť. Sú obzvlášť ľahké a kompaktné, a napriek tomu ponúkajú prekvapivo vysoký výkon pri ohreve teplej vody. Osvedčia sa najmä na vykurovanie menších bytov. Kotly ecoTEC plus dokážu zabezpečiť teplo a teplú vodu aj pre väčšie rodinné domy. Pritom svoj vykurovací výkon koncentrujú na ploche veľkej len 0,32 m2. Ich súčasťou je aj nový elektronický systém ELGA, ktorý zaručuje optimálne spaľovanie, a to aj pri zníženej kvalite plynu v zimnom období. Novinkou v kotloch ecoTEC plus je navyše komfortný bezpečnostný systém, ktorý okamžite rozpozná akúkoľvek odchýlku od optimálnych podmienok a automaticky upraví prevádzku kotla.

Ekonomická a komfortná príprava teplej vody

Kotol ecoTEC plus so stacionárnym zásobníkom teplej vody
Kotol ecoTEC plus so stacionárnym zásobníkom teplej vody

Nové modely kondenzačných kotlov ecoTEC pro/plus neslúžia len na vykurovanie, ale aj prípravu teplej vody. Ich súčasťou je funkcia Aqua-Power-Plus, ktorá umožňuje pri ohreve teplej vody okamžité zvýšenie výkonu až o 21%. Aj napriek vyššiemu výkonu však zostáva prevádzka ekonomická, pretože kotly neustále pracujú v optimálnom režime. Súčasťou kotlov je funkcia Aqua-Condens-System, prostredníctvom ktorej kotly pripravujú aj teplú vodu v kondenzačnom režime, čo prináša ďalšie významné úspory. Kotly ecoTEC v kombinácii s rôznymi veľkosťami zásobníkov Vaillant, ktoré sa inštalujú vedľa alebo pod samotné kotly, dokážu uspokojiť akúkoľvek požiadavku na dodávku teplej vody. Ideálnym riešením je spojenie kotla ecoTEC plus a 20-litrového zásobníka actoSTOR, ktoré ponúka vysoký komfort v príprave teplej vody bez potreby dodatočného priestoru. V tomto zásobníku, ktorý sa umiestňuje za kotol, možno totiž pripraviť rovnaké množstvo teplej vody ako v bežnom zásobníku s objemom 70 litrov.


Viac informácií na www.vaillant.sk.

 

19.3. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
BAUMIT
EVVA
HELUZ
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.