bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Nová servisná montovaná hala VHS Javorník-CZ

Vysoko funkčná montovaná hala s výrazným žltým opláštením a klampiarskymi prvkami v tyrkysovej zelenej farbe vyrástla v obci Brumov. V týchto miestach neďaleko Valašských Klobúkov spoločnosť MONT-KOVO, spol. s r.o. dokončila montovanú halu pre Vodohospodárske stavby Javorník-CZ s.r.o.

Dispozičné riešenie
Hala bola už od počiatku projektu myslená tak, aby vyhovovala vysokým požiadavkám na autoservis, pneuservis a servis stavebnej mechanizácie. Z tohto dôvodu je hala riešená na tri oddiely. Hlavnú a zároveň najväčšiu časť predstavuje samotný servis stavebných strojov a autoservis. Stredná časť je zriadená ako administratívna a dielenská a v najmenšej časti výstavby sa nachádza umývacia linka.

Technické riešenie

Oceľová hala o celkovej rozlohe 525 m2 dosahuje šírku 25 metrov, 21 metrov na dĺžku a výšku v odkvape 6 metrov. Svojím spracovaním aj realizáciou splnila vysoké požiadavky investora na funkčnosť, ekonomiku a estetiku. Nosná oceľová konštrukcia akcie VHS je riešená ako dvojloďová hala. Jedna loď je navrhnutá ako sedlová konštrukcia doplnená o žeriavovú dráhu a druhá loď je pultová s dvomi výškovými úrovňami. Jednotlivé priečne väzby rámovej konštrukcie sú kotvené ako kĺbové a v mieste žeriavovej dráhy ako votknuté do vopred pripravených kalichov, pričom po osadení stĺpov dôjde k ich zabetónovaniu. Rámové priečne väzby sú realizované z profilov HEA a IPE a hlavný nosník žeriavovej dráhy je opäť navrhnutý z profilov HEA. Pozdĺžna tuhosť konštrukcie je zaistená systémom strešného a stenového stuženia, kde stenové stuženie v mieste žeriavovej dráhy zároveň slúži ako brzdný portál k prenosu vodorovných síl.

V tejto hale bolo tiež využitých mnoho doplňujúcich prvkov, ktorých dodávku je spoločnosť MONT-KOVO schopná zaistiť. Presvetlenie do haly je riešené kombináciou strešného svetlíka a presvetľovacích panelov Kingspan, čo zaisťuje nemalé úspory na osvetlení. Ako bolo vyššie popísané, do tejto haly bola dodaná tiež žeriavová dráha a mostový žeriav 3,2 t s rozpätím 10,7 m a zdvihom 4,2 m. Hala je navyše vybavená aj montovaným podlažím vrátane oceľového schodiska. Hala je opláštená stenovým PUR panelom hrúbky 100 mm žltej farby RAL 1028/9002 a strešným PUR panelom rovnakej hrúbky 100 mm zelenej farby RAL 6016/9002. Rovnakú farbu RAL 6016 má aj nárožie, odkvapy a zvody haly. Hala tak farebne korešponduje s murovanou administratívnou halou, ktorá je súčasťou areálu spoločnosti.


Viac informácií a fotografií na stránkach www.montkovo.cz

Text: Bc. Tomáš Zouvala
tomas.zouvala@montkovo.cz
MONT-KOVO, spol. s r.o.

 

9.4. 2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
EVVA
LEIER
DOMEXPO 2018
HELUZ
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.