bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Nové akustické tehly HELUZ ušetria miesto

Väčšina tých, čo stavajú, uteká z ruchu veľkomiest a praje si pokojné a ničím nerušené bývanie. Práve zvukovoizolačné vlastnosti muriva sú jedným zo základných faktorov, ktoré kvalitu bývania ovplyvňujú. Špeciálne na miestach, kde sú zvýšené nároky na zvukový útlm, sa používajú zvukovoizolačné tehly, tzv. AKU tehly. Novinka z rodiny akustických tehál HELUZ navyše ušetrí aj miesto.

 

HELUZ AKU 17,5 MK je zvukovoizolačná tehla s maltovacou kapsou určená na nosné zvukovoizolačné murivo.  Jej rozmery 375 x 175 x 238 mm a parameter RW = 53 dB ju predurčujú na stavbu bytových a rodinných domov, hotelov, nemocníc, škôl či administratívnych budov, kde ako jednovrstvová konštrukcia pri šírke muriva 17,5 cm dosahuje unikátne hodnoty váženej vzduchovej nepriezvučnosti. Pri použití v sendviči v kombinácii s 5 cm minerálnej vaty je vhodná aj pre steny medzi radovými domami, kde ušetrí až 10 cm miesta oproti ostatným systémom a dosahuje hodnotu RW = 63 dB. Špeciálne zvukovoizolačné tehly HELUZ zaistia nielen pohltenie a odraz zvuku, ale majú aj vysokú pevnosť a veľmi dobré tepelnoakumulačné vlastnosti. Murovanie sa robí na vápennocementovú maltu použitím spoja pero + drážka + maltovacia kapsa. Murovanie je jednoduché, keramický črep tehly je navyše vhodným podkladom na omietanie.

Nové AKU tehly predstavil HELUZ v apríli na bratislavskom veľtrhu Coneco a následne na brnianskom IBF. Zo slovenského veľtrhu si spoločnosť Heluz odniesla Čestné uznanie Coneco za dosiahnutie vysokých hodnôt vzduchovej nepriezvučnosti jednovrstvovej stavebnej konštrukcie z tehál AKU 17,5 MK. V Brne získala HELUZ AKU 17,5 ocenenie Zlatá medaila.
 

www.heluz.sk

 

1.5. 2013
 

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
BAUMIT
DOMEXPO 2018
HELUZ
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.