bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Nové Doblò Cargo Viac možností pre podnikanie aj pre rodinu

V nedávnej dobe bolo predstavené nové Doblò Cargo, štvrtá generácia modelu značky Fiat Professional, ktorá prináša väčšiu funkčnosť, väčší výkon a vyššiu hodnotu.

 

Nové Dobló Cargo, ktoré bolo predstavené na autosalóne v Hannoveri v septembri 2014, sa teraz dostáva k zákazníkom. Prichádza s kompletne prepracovaným dizajnom, ktorý svojím poňatím zodpovedá skôr osobným automobilom. Ponuku karosárskych variantov tvoria štyri typy karosérie (van, combi, valník a podvozok pre dostavbu), dve výšky strechy a dva rázvory náprav.

Rozsiahla modernizácia zasiahla nielen exteriér, ale aj priestor pre cestujúcich, ktorý je teraz charakteristický novým poňatím palubnej a prístrojovej dosky, novými tkaninami, volantom a výplňami dverí. Došlo tiež k zníženiu vnútorného hluku v kabíne o 3 dB a pribudla možnosť objednania 3 miestneho variantu pre verzie dodávka, podvozok pre prestavbu a valník. Tak ako predchádzajúce generácie, aj nový model sa v zmysle objemu nákladového priestoru a užitočného zaťaženia (až 1 tona) radí na vrchol segmentu. Vysoká nosnosť je dosiahnutá nezávislým zavesením zadnej nápravy bi-link, vďaka ktorému má nové Doblò Cargo tiež výborné jazdné vlastnosti.

Ďalším cieľom pri vývoji nového modelu značky Fiat Professional bolo zlepšenie celkového výkonu. Pohon rovnako ako u predchádzajúcej generácie zaisťuje štvorica vznetových motorov – 1,3 MultiJet (90 k), 1,6 MultiJet (105 k), 1,6 MultiJet (90 k) s robotizovanou prevodovkou a 2,0 MultiJet (135 k) a trojica zážihových motorov: 1,4 (95 k), 1,4 TurboJet (120 k) a 1,4 TurboJet (120 k) spaľujúce zemný plyn (CNG). Avšak oproti minulej generácii došlo pri vznetových motoroch 1,3 a 1,6 Multijet k vylepšeniu odozvy na plynový pedál vďaka prudšiemu nábehu krútiaceho momentu. Upravené bolo aj radenie a spojka a ponuku tiež rozširuje nový paket Ecojet, vďaka ktorému dochádza k úspore paliva až o 15 %.
Široká škála karosárskych variantov nového Doblò v kombinácii s paletou motorov vytvára najširšiu ponuku verzií a riešení v segmente, počnúc dodávkami a končiac prestavbami pre špecifické aplikácie. Ponuku navyše dopĺňajú servisné služby a príslušenstvo vytvorené v spolupráci so značkou Mopar®.
Nasledovník veľmi úspešného modelu, ktorý si od roku 2000 zvolilo vyše 1,4 milióna zákazníkov, tak má všetky atribúty na upevnenie svojho vedúceho postavenia v danom segmente, ktorý dnes predstavuje približne 25 % z celkového európskeho trhu s ľahkými úžitkovými automobilmi.
Nové Dobló Cargo je ponúkané na viac ako 80 trhoch sveta vrátane Severnej Ameriky, kde je v predaji pod značkou RAM ako model Promaster City. Doblò sa tak stáva globálnym vozidlom podobne ako väčšie Ducato.
Všetky vylepšenia sledujúce zvýšenie funkčnosti, výkonu a zníženie celkových nákladov na vlastníctvo vozidla tak robí nové Doblò Cargo pre zákazníkov funkčnejším, výkonnejším a hodnotnejším vozidlom, ktorý prináša viac možností pre prácu aj pre rodinu.


Text a foto: Fiat

 

11.5.2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
DOMEXPO 2018
EVVA
BAUMIT
HELUZ
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.