Nové nemusí byť vždy dobré alebo, prečo je dôležitá pomoc interiérového návrhára

Určite sa už aj vám stalo, že ste si kúpili nejaký výrobok v domnienke, ako výbornevVám poslúži a ako ho využijete. Nakoniec ste však zistili, že výrobok vôbec nespĺňa nároky, ktoré naň kladiete a je vám vlastne nanič, sú to vyhodené peniaze.  Ak ide len o malú finančnúčiastku, ešte sa to dá zniesť, predstavte si však,  že takto vyhodíte peniaze na kuchyňu alebo rekonštrukciu celého bytu. O tom, ako dôležitá môže byť pomoc dizajnéra pri návrhu interiéru, rozpráva pani Martina Matuseková zo spoločnosti emem interiér.

 

 

V oblasti interiérov sa pohybujem už 13 rokov a počas tohto pomerne dlhého obdobia som mala možnosť zbierať pri každej jednej zákazke nové skúsenosti a informácie. Som presvedčená, že človek, ktorý drží vo svojich rukách financie a chce ich využiť čo najlepšie v prospech svojho domova, alebo prevádzky, by sa mal obrátiť na odborníka.

 

 

Pôvodná kuchyňa, realizovaná podľa návrhu výrobcu. Obyvatelia veľmi skoro prišli na to, že im vôbec nevyhovuje.

 


Odborník prichádza za ním práve preto, aby sa sen mohol naplniť bez obrovskej straty energie investovanej do samoštúdia, pokusov a omylov, ktorým sa dá takýmto spôsobom vyhnúť. Samotný návrh interiéru je začiatok, barlička a odrazový mostík, ktorý má svoje dôležité miesto. Tento návrh musí zohľadňovať určité technické možnosti, ktoré nám určuje samotný priestor. Odborník, ktorému záleží na tom, aby sa návrh realizoval a konečné dielo slúžilo po praktickej aj estetickej stránke svojmu majiteľovi čo najlepšie, by mal v prvom rade spoznať vkus klienta, jeho individuálne zvyky, či iné dôležité elementy.

Pre niektorých klientov je obmedzujúcim prvkom aj finančná otázka. A aj tu je možnosť kombinovať materiály, prípadne hotové a sériovo vyrábané výrobky tak, aby sa určitá cenová hladina rešpektovala. V každom prípade, človek, ktorý má už vybudované kontakty, vie pomôcť aj klientovi so zabezpečením všetkých potrebných komponentov s ohľadom na kvalitu, termín, aj cenu a vrátiť dôveru a financie, ktoré do neho klient vkladá, práve formou vyriešenia všetkých detailov, kvalitne a včas odvedenou prácou a bezproblémovými dodávkami.

 

 

Pomôžem si konkrétnym príkladom z novostavby. Ide o kuchyňu, ktorá bola realizovaná na základe návrhu istej spoločnosti zdarma v rámci výroby a dodávky tejto kuchyne. Bohužiaľ, ani po dvoch rokoch sa rodina s touto kuchyňou nezžila, pretože chýbala pracovná plocha a určitá harmónia aj v ostatných detailoch. Snažili sme sa využiť čo najviac z existujúcich výrobkov, aby mladá rodina neprišla o veľa zo svojich finančných rezerv a už vloženej investície do zariadenia. Podarilo sa nám rešpektovať vkus majiteľky, vytvoriť dostatok pracovnej plochy a zároveň zharmonizovať všetky detaily. Keďže ide o podkrovný byt so strešnými oknami, prepojili sme ho s exteriérom formou balkónových dverí z riešenej kuchyne a vybudovaním balkóna, ktorý priniesol rodine osoh vo forme priestoru na relaxáciu a radosť.

 

 

 

 
Text a foto: Martina Matuseková–emem interiér, návrhy a realizácie interiérov
martina.matusekova@gmail.com

 

15.7. 2013