Nové nemusí byť vždy dobré alebo, prečo je dôležitá pomoc interiérového návrhára

Určite sa už aj vám stalo, že ste si kúpili nejaký výrobok v domnienke, ako výbornevVám poslúži a ako ho využijete. Nakoniec ste však zistili, že výrobok vôbec nespĺňa nároky, ktoré naň kladiete a je vám vlastne nanič, sú to vyhodené peniaze.  Ak ide len o malú finančnúčiastku, ešte sa to dá zniesť, predstavte si však,  že takto vyhodíte peniaze na kuchyňu alebo rekonštrukciu celého bytu. O tom, ako dôležitá môže byť pomoc dizajnéra pri návrhu interiéru, rozpráva pani Martina Matuseková zo spoločnosti emem interiér.

 

V oblasti interiérov sa pohybujem už 13 rokov a počas tohto pomerne dlhého obdobia som mala možnosť zbierať pri každej jednej zákazke nové skúsenosti a informácie. Som presvedčená, že človek, ktorý drží vo svojich rukách financie a chce ich využiť čo najlepšie v prospech svojho domova, alebo prevádzky, by sa mal obrátiť na odborníka. Odborník prichádza za ním práve preto, aby sa sen mohol naplniť bez obrovskej straty energie investovanej do samoštúdia, pokusov a omylov, ktorým sa dá takýmto spôsobom vyhnúť. Samotný návrh interiéru je začiatok, barlička a odrazový mostík, ktorý má svoje dôležité miesto. Tento návrh musí zohľadňovať určité technické možnosti, ktoré nám určuje samotný priestor. Odborník, ktorému záleží na tom, aby sa návrh realizoval a konečné dielo slúžilo po praktickej aj estetickej stránke svojmu majiteľovi čo najlepšie, by mal v prvom rade spoznať vkus klienta, jeho individuálne zvyky, či iné dôležité elementy.

Pre niektorých klientov je obmedzujúcim prvkom aj finančná otázka. A aj tu je možnosť kombinovať materiály, prípadne hotové a sériovo vyrábané výrobky tak, aby sa určitá cenová hladina rešpektovala. V každom prípade, človek, ktorý má už vybudované kontakty, vie pomôcť aj klientovi so zabezpečením všetkých potrebných komponentov s ohľadom na kvalitu, termín, aj cenu a vrátiť dôveru a financie, ktoré do neho klient vkladá, práve formou vyriešenia všetkých detailov, kvalitne a včas odvedenou prácou a bezproblémovými dodávkami.

Pomôžem si konkrétnym príkladom z novostavby. Ide o kuchyňu, ktorá bola realizovaná na základe návrhu istej spoločnosti zdarma v rámci výroby a dodávky tejto kuchyne. Bohužiaľ, ani po dvoch rokoch sa rodina s touto kuchyňou nezžila, pretože chýbala pracovná plocha a určitá harmónia aj v ostatných detailoch. Snažili sme sa využiť čo najviac z existujúcich výrobkov, aby mladá rodina neprišla o veľa zo svojich finančných rezerv a už vloženej investície do zariadenia. Podarilo sa nám rešpektovať vkus majiteľky, vytvoriť dostatok pracovnej plochy a zároveň zharmonizovať všetky detaily. Keďže ide o podkrovný byt so strešnými oknami, prepojili sme ho s exteriérom formou balkónových dverí z riešenej kuchyne a vybudovaním balkóna, ktorý priniesol rodine osoh vo forme priestoru na relaxáciu a radosť.

Text a foto: Martina Matuseková–emem interiér, návrhy a realizácie interiérov

martina.matusekova@gmail.com

 

15.7. 2013