bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Novinka od Ytongu, Lambda YQ si z veľtrhu CONECO priniesla dve odborné ocenenia.

Veľtrh Coneco a Racioenergia 2016 v Incheba aréne v Bratislave sprevádzalo udelenie niekoľkých cien pre exponáty a vystavujúce spoločnosti. Spoločnosť Xella, ktorá tu predstavila tvárnicu Ytong Lambda YQ, získala pre svoju novinku dve ocenenia za inovatívny produkt – Zlatú plaketu Coneco a Cenu časopisu Stavebníctvo a bývanie.

Zlatú plaketu udeľujú priamo organizátori veľtrhu na základe hodnotenia odbornej komisie. Jej členovia posudzujú prínos exponátu po stránke kvality, prevedenia, dizajnu, fyzikálnych vlastností a celkového prínosu svojmu odboru. Lambda YQ splnila ich kritéria pre víťaza súťaže najmä svojou kvalitou a inovatívnymi vlastnosťami. Ďalšie ocenenie dostala táto tvárnica od vydavateľstva Media ST, ktoré pri príležitosti veľtrhu udeľovalo cenu časopisu Stavebníctvo a bývanie. Lambda YQ bola ním ocenená ako najinovatívnejší výrobok veľtrhu.

Tvárnice Lamda YQ,  patria do tepelnoizolačného radu,  ktorý je určený pre jednovrstvové murovanie bez zatepľovania. Jej vývoju venovala spoločnosť niekoľko rokov výskumu, ktorý tento rok  zavŕšili uvedením Lambdy YQ na trh. Táto tvárnica má zdokonalené tepelnoizolačné vlastnosti, a to pri zachovaní dostatočnej pevnosti P2 (min. 2 MPa), pričom zostáva rovnaké prírodné zloženie ako u ostatných prvkov Ytongu. Tvárnica Lambda YQ už pri hrúbke 375 mm spĺňa prísnejšie tepelnotechnické podmienky, ktoré stanovuje norma od 1.1.2016 pre hodnoty „U“ stien,  a to aj pri  jednovrstvovom murovaní.

„Našou motiváciou pre vývoj bola snaha ponúknuť také riešenie výstavby, ktoré je nielen rychlé, ale predovšetkým  rozumné aj s ohľadom na budúcnosť – aby stavba prinášala rovnaký  komfort a úspornosť po celú dobu svojej životnosti. Obidve ceny sú pre nás dokladom, že sme sa vydali správnym smerom,“ hovorí k oceneniu Ing. Martin Mihál, vedúci technického oddelenia Xella CZ a Xella Slovensko.

Obidve ceny prevzala spoločnosť Xella v zastúpení už citovaným Ing. Mihálom a Ing. Peterom Markovičom, vedúcim predaja a prokuristom spoločnosti, vo štvrtok 7. apríla, na slávnostnom vyhlásení veľtrhu Coneco.

 

19.4.2016

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
DOMEXPO 2018
BAUMIT
EVVA
HELUZ
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.