bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Nový kotol, nový smart regulátor a prvá on-line servisná knižka

Nové vykurovacie technológie so sebou prinášajú aj nové výhody v podobe ich uľahčenej montáže, najmodernejších spôsobov ich regulácie a on-line kontroly.

To všetko môžu domácnosti vyskúšať aj vďaka novinkám, ktoré na trh nedávno uviedla značka vykurovacích zariadení Protherm.

Ľahká výmena kotla za nový

Medveď Condens, novinka od značky Protherm
Medveď Condens, novinka od značky Protherm

Vymeniť starý stacionárny plynový kotol za nový kondenzačný či vybrať vykurovanie do novostavby je po novom pre domácnosti oveľa ľahšie. A to vďaka novému stacionárnemu kondenzačnému kotlu Medveď Condens značky Protherm s mimoriadne rýchlou a jednoduchou montážou. Vhodný je aj do starších vykurovacích systémov s veľkým objemom vykurovacej vody. Jeho výmenník s veľkým prierezom rúrok je totiž veľmi odolný voči zaneseniu nečistotami. Kotol možno rýchlo a pohodlne zapojiť, pričom môžete využiť doterajšie hydraulické pripojenia a pôvodné príslušenstvo, ako sú čerpadlo či expanzná nádoba. To všetko šetrí náklady i prácu. Kotol je vyrábaný v štyroch verziách s výkonom od 18 kW do 48 kW. Dokonale spĺňa prísne predpisy ErP, teda novej smernice o energetickej účinnosti výrobkov, a zaraďuje sa do triedy energetickej účinnosti „A“. Svojou robustnosťou a funkčnými vlastnosťami pripomína liatinové kotly. Ovládanie kotla je jednoduché a intuitívne. Kotol Medveď Condens možno skombinovať aj s externým zásobníkom teplej vody pomocou prepojovacej sady kotol – zásobník.

Nový smart regulátor MiGo

MiGo je samo-učiaci sa ekvitermický regulátor s funkciou predvídania (Protherm)
MiGo je samo-učiaci sa ekvitermický regulátor s funkciou predvídania (Protherm)

Na flexibilné a diaľkové ovládanie vykurovania aj prípravy teplej vody – prostredníctvom internetu – slúži nový smart regulátor MiGo, navrhnutý výhradne pre kotly značky Protherm. Prostredníctvom aplikácie v smartfóne alebo tablete a Wi-Fi pripojenia dostáva užívateľ inteligentný a efektívny nástroj ovládania vykurovacieho systému a súčasne aj prehľadné grafické vyhodnotenie spotreby energie a priebehu požadovanej a skutočnej teploty v miestnosti. Umožňuje pritom docieliť viac úspor, než s iným regulátorom tohto druhu, a to v dôsledku efektívneho riadenia systému presne podľa zvyklostí a potrieb domácnosti. MiGo je samo-učiaci sa ekvitermický regulátor s funkciou predvídania, ktorá umožňuje dosiahnuť požadovanú teplotu v požadovanom čase. Jednou aplikáciou je možné riadiť viacero systémov v tej istej domácnosti alebo aj vo viacerých domácnostiach naraz. Už pri prvej inštalácii sám automaticky vytvorí časový program vykurovania na základe zvyklostí používateľa.

Prvá elektronická servisná knižka

Smart regulátor MiGo pre ovládanie kotlov značky Protherm na diaľku
Smart regulátor MiGo pre ovládanie kotlov značky Protherm na diaľku

Medzi nové služby týkajúce sa vykurovacích zariadení značky Protherm, patrí aj úplne prvá elektronická servisná knižka ku kotlu na slovenskom trhu. Kedy bol kotol v domácnosti namontovaný a uvedený do prevádzky? Aký je dátum jeho poslednej servisnej kontroly? Dokedy bude v záručnej dobe? To sú otázky, na ktoré už po novom domácnosti nebudú musieť zdĺhavo hľadať odpovede. Tieto informácie budú totiž ľahko dostupné na webe, prípadne aj priamo v mobilnom telefóne používateľa. A to v elektronickej servisnej knižke, v ktorej sú zároveň prehľadne sprístupnené všetky potrebné informácie o kotle. Cez odkaz „Online servisná kniha“ na webstránke www.protherm.sk a načítaní stránky servisnakniha.protherm.sk stačí len vyplniť sériové číslo kotla, ktoré je spolu s čiarovým kódom v technickej dokumentácii priloženej ku kotlu. Nová on-line servisná knižka podporuje vyššiu kvalitu poskytovaných služieb a sprehľadňuje záručný i pozáručný servis. Sú do nej zapísané aj všetky informácie týkajúce sa nasledujúcej ročnej prehliadky kotla a údaje o všetkých záručných a pozáručných opravách. Ak používateľ prostredníctvom smartfónu zosníma čiarový kód kotla, dostane sa do elektronickej servisnej knižky aj mobilne. A to v prípade, že si ešte predtým do smartfónu stiahne aplikáciu „Servisná kniha VGSK“ cez AppStore pre operačné systémy iOS alebo z Google Play pre mobily so systémom Android. Všetky potrebné údaje o vykurovacom zariadení tak bude mať neustále poruke. Súčasťou aplikácie je aj notifikácia sms upozornení na blížiacu sa ročnú kontrolu kotla alebo na akúkoľvek zmenu, ktoré budú prichádzať na smartfón.

Viac informácií na: www.protherm.sk

 

 

25.4.2016

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
BAUMIT
HELUZ
EVVA
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.