bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Nový kotol značky Protherm dostal Čestné uznanie

Značka Protherm a jej expozícia na veltrhu Aquatherm Nitra 2016
Značka Protherm a jej expozícia na veltrhu Aquatherm Nitra 2016

Výmena starého stacionárneho plynového kotla za nový kondenzačný či výber vykurovania do novostavby môžu byť po novom oveľa ľahšie. Nové vykurovacie zariadenia totiž so sebou prinášajú nové výhody a zlepšenia.

Jednou z takýchto noviniek je stacionárny kondenzačný kotol Medveď Condens značky Protherm. Na medzinárodnom veľtrhu Aquatherm Nitra 2016 nedávno získal Čestné uznanie od Slovenskej spoločnosti pre techniku prostredia. A aké sú jeho výhody?

Ľahšie než kedykoľvek predtým

Nový kondenzačný kotol Medveď Condens (Protherm)
Nový kondenzačný kotol Medveď Condens (Protherm)

Nový rad kotlov Medveď Condens bol špeciálne vyvinutý s ohľadom na domácnosti, ktoré sa už dlho odhodlávajú vymeniť svoj starý kotol za nový, ale odrádzajú ich všetky komplikácie, ktoré môžu nastať pri jeho výmene. Šikovní vývojári kotol navrhli tak, aby domácnostiam značne uľahčili rozhodnutie. Kotol Medveď Condens vďaka tomu umožňuje veľmi rýchlu a jednoduchú montáž. Kotol je vyrábaný v štyroch výkonových verziách od 18 kW do 48 kW a má vysoký stupeň využitia až 108 %. Využitím kondenzačnej technológie zároveň šetrí náklady na spotrebu energie. Nové kotly tohto typu dokonale spĺňajú prísne predpisy ErP, teda novej smernice o energetickej účinnosti výrobkov, ktorá na Slovensku vstúpila do platnosti ešte v roku 2015. Medveď Condens svojou konštrukciou spĺňa požiadavky na zaradenie do triedy energetickej účinnosti „A“. Svojou robustnosťou a funkčnými vlastnosťami pripomína liatinové kotly.

Rýchlo, jednoducho a komfortne

Ovládanie nového kotla Medveď Condens je veľmi jednoduché a intuitívne (Protherm)
Ovládanie nového kotla Medveď Condens je veľmi jednoduché a intuitívne (Protherm)

A aké výhody pocítite už pri inštalácii vykurovacieho zariadenia montážnikmi u vás doma? Kotol Medveď Condens možno rýchlo a pohodlne zapojiť, bez nutnosti ďalšieho zložitého prispôsobovania. Je možné využiť doterajšie hydraulické pripojenia a pôvodné príslušenstvo, ako sú čerpadlo či expanzná nádoba. To všetko zrýchli výmenu starého kotla za nový a tiež šetrí náklady a prácu. Montáž sa tak stáva veľmi jednoduchou, bez zbytočných obáv a dodatočných výdavkov. Veľkou výhodou je, že kotol Medveď Condens je vhodný aj do systémov s veľkým objemom vykurovacej vody. Jeho výmenník s veľkým prierezom rúrok je veľmi odolný voči zaneseniu nečistotami zo starších vykurovacích systémov. A pokiaľ ide o odvod spalín, ten možno riešiť taktiež veľmi flexibilne pomocou sady s ohybnou rúrkou alebo vložením plastových rúrok do pôvodného komínového prieduchu.

 

 

Prehľadné a intuitívne ovládanie

 

Ovládanie nového kotla Medveď Condens je veľmi jednoduché a intuitívne, a to aj vďaka prehľadnému podsvietenému displeju. Kotol je možné ovládať aj pomocou izbových komunikačných regulátorov so zbernicou eBus. Nízke náklady sú nielen na montáž kotla Medveď Condens, ale aj na jeho údržbu. Kotol má len minimálne požiadavky na čistenie. Ak sa rozhodnete v domácnosti riešiť okrem vykurovania aj prípravu teplej vody, kotol Medveď Condens môžete skombinovať s externým zásobníkom pomocou prepojovacej sady kotol – zásobník.

Viac sa dozviete na: www.protherm.sk

 

25.3.2016

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
BAUMIT
EVVA
HELUZ
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.