bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

O slovo sa hlásia nové stacionárne kotly

Nájsť recept na šťastný život je pomerne komplikované. Mnohým sa to dokonca nikdy nepodarí. Nájsť recept na komfortné a príjemné bývanie je v porovnaní s tým úplná hračka. K tomu, aby ste okúsili, ako chutí pravé teplo domova, veľa prísad nepotrebujete. Stačí mať len správny kotol. O príjemné teplo v domácnosti a dostatok teplej vody sa postarajú nové stacionárne kondenzačné kotly značky Protherm.

 
Výber vhodného zdroja tepla pre domácnosť je rozhodnutie na dlhý čas. Náklady na energie sú pomerne vysoké, tepelnú techniku v súčasnosti ovplyvňuje aj potreba ochrany životného prostredia. Najvhodnejším variantom dosiahnutia úspor energie a rýchlej návratnosti vložených nákladov je kondenzačná technika.

Nie zavesiť, ale postaviť

Detail ovládacieho panelu kotla Lev Heliotwin 20 KKZ150
Detail ovládacieho panelu kotla Lev Heliotwin 20 KKZ150

Voľbu kotla treba podriadiť jeho technologickým prednostiam, ale aj dizajnu, veľkosti a úsporám, ktoré môže priniesť. Niektoré domácnosti požadujú kotol, s ktorým si v zime nielen prikúria, ale zároveň si budú môcť počas celého roka užívať dostatok teplej vody. Ak ste aj vy zvyknutí na neobmedzené množstvo teplej vody, potom práve pre vás sú určené stacionárne kondenzačné kotly značky Protherm. Kompaktné rozmery a minimálna inštalačná plocha umožňujú ich variabilné využitie v akejkoľvek domácnosti. Do sortimentu slovenskej značky Protherm najnovšie pribudli stacionárne kondenzačné kotly Lev Heliotwin 20 KKZ150 a Lev 25 KKZ90.

Spoľahlivý stacionárny kotol

Stacionárny kondenzačný kotol Lev 25 KKZ90
Stacionárny kondenzačný kotol Lev 25 KKZ90

Lev 25 KKZ90 je stacionárny kondenzačný kotol so vstavaným zásobníkom teplej vody s objemom 90 litrov, v ktorom je ohrev teplej vody zabezpečený vrstveným spôsobom cez doskový výmenník. Vyznačuje sa veľkým modulačným rozsahom výkonu pre kúrenie i ohrev teplej vody. Jeho súčasťou je nerezový kondenzačný výmenník a smaltovaný vrstvený zásobník s vylepšenou izoláciou, ktorá minimalizuje tepelné straty. Ako užívateľov vás isto poteší aj jednoduchý spôsob ovládania, pretože obsluha kotla Lev 25 KKZ90 je založená na princípe „jedno tlačidlo = jedna funkcia“. Všetky potrebné údaje sa zobrazujú na veľkom podsvietenom LCD displeji. Významné úspory vám prinesie nielen vstavaná ekvitermická regulácia, ktorá prispôsobuje vykurovanie vonkajšej teplote vzduchu, ale aj použitie vysokoúčinného čerpadla s výrazne menším príkonom elektrickej energie. V prípade potreby máte tiež možnosť dodatočného zabudovania viaczónovej regulácie priamo do kotla.

Stačí len jeden kolektor

Stacionárny kondenzačný kotol Lev Heliotwin 20 KKZ150
Stacionárny kondenzačný kotol Lev Heliotwin 20 KKZ150

Lev Heliotwin 20 KKZ150 je kotol na vykurovanie a prípravu teplej vody vo vstavanom 150 l zásobníku s ohrevom teplej vody cez solárny výmenník. Ak je slnečného žiarenia vonku málo, o teplú vodu pre vašu domácnosť sa postará doskový výmenník kondenzačného kotla. K tomuto systému môžete jednoducho pripojiť 1 alebo 2 ploché solárne kolektory typu drain-back, pričom štvorčlenná domácnosť si pohodlne vystačí len s jediným kolektorom. Kotol sa vyznačuje vysokým normovaným stupňom využitia tepla až 108 %. Podobne ako Lev 25 KKZ90 má aj tento kotol smaltovaný vrstvený zásobník s nízkymi tepelnými stratami, veľký modulačný rozsah výkonu či vstavanú ekvitermickú reguláciu. Vysokoúčinné čerpadlo navyše znižuje elektrický príkon kotla. Oba nové stacionárne kotly značky Protherm sa rýchlo a jednoducho inštalujú a ponúkajú vysoký komfort v dodávke teplej vody.

Viac informácií získate na www.protherm.sk

 

27.5. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
HELUZ
EVVA
LEIER
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.