bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Ohrev vody vďaka energii zo slnka

Domácnosti môžu využiť slnko ako zdroj bezplatnej energie a komfortu. Jednoducho a zároveň efektívne to umožňujú solárne systémy so solárnymi kolektormi.

Značka Vaillant si uvedomuje význam slnečnej energie. Do rodinných domov a energeticky pasívnych domov preto odporúča solárnu zostavu auroSTEP plus s vyššou energetickou účinnosťou. Patrí totiž medzi najmodernejšie solárne systémy, ktoré dokážu počas roka zabezpečiť pre domácnosť až 70 % teplej vody.

Praktická solárna zostava

Solárna zostava auroSTEP plus (Vaillant)
Solárna zostava auroSTEP plus (Vaillant)

Solárna zostava auroSTEP plus dokáže zabezpečiť energeticky úspornú a komfortnú prípravu teplej vody pre jedno aj viacgeneračné rodinné domy. Skladá sa z 250 l alebo 350 l zásobníka, solárneho modulu a dvoch alebo troch plochých kolektorov typu drain-back. Pokrokový dizajn a jednoduchá inštalácia uľahčujú umiestnenie zásobníka auroSTEP plus kdekoľvek v rodinnom dome. Výhodou tejto solárnej zostavy je jej kompaktnosť, pretože všetky nevyhnutné časti systému ako čerpadlo, regulátor a bezpečnostné prvky, sú už súčasťou modulu. Ten je nainštalovaný priamo na bivalentnom zásobníku. Solárna zostava spĺňa prísne predpisy ErP, teda novej smernice o energetickej účinnosti výrobkov a spĺňa požiadavky na zaradenie do energetickej triedy „B“ pre prípravu teplej vody. Solárny systém auroSTEP plus sa vyznačuje efektivitou, jednoduchosťou a spoľahlivosťou. Ide o jeden z najobľúbenejších solárnych systémov na trhu. Solárna zostava umožňuje jednoduchú, rýchlu montáž a má minimálne nároky na údržbu a servis. Je ideálnym doplnkovým zdrojom energie k plynovému i elektrickému kotlu, pričom predlžuje životnosť kotla viac než dvojnásobne. Počas jarných, letných a jesenných dní, kedy je slnečného žiarenia dostatok, sa zostava postará o dostatočné množstvo teplej vody. Inteligentná elektronika a veľký displej priamo na solárnom module umožňujú sledovanie solárneho zisku. Záložný zdroj zabezpečí prípravu teplej vody len v mesiacoch s minimálnym slnečným žiarením. Ako voliteľné príslušenstvo k solárnym modulom je pritom možné použiť aj elektrický ohrev.

Beztlakové solárne kolektory

Solárne kolektory drain-back možno umiestniť na plochú alebo šikmú strechu rodinného domu
Solárne kolektory drain-back možno umiestniť na plochú alebo šikmú strechu rodinného domu

Solárne kolektory možno umiestniť na plochú i šikmú strechu rodinného domu v smere najväčšieho slnečného žiarenia, ideálne na juh. Inovovaná konštrukcia solárneho zásobníka umožňuje pomocou solárnych modulov použitie nielen beztlakovej technológie, ale aj klasického tlakového systému. Solárne kolektory typu drain-back pracujú na jedinečnom beztlakovom princípe s názvom drain-back, ktorý umožňuje voľné stečenie solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka (zásobníka). Samotná technológia drain-back prináša oproti konkurencii viaceré výhody, pretože sa ňou zvyšuje životnosť kolektorov a domácnosti sa vyhnú problémom s prehrievaním kolektorov, aj s ich protimrazovou ochranou. V porovnaní s klasickým tlakovým systémom, je inštalácia solárnych kolektorov typu drain-back jednoduchšia. Nie je totiž potrebná expanzná nádoba ani odvzdušňovanie solárneho systému. Solárna zostava je aj vďaka tomu vhodná pre väčšinu domácností.

Efektívna príprava teplej vody

Pokrokový dizajn uľahčuje umiestnenie zásobníka solárnej zostavy auroSTEP plus kdekoľvek v dome.
Pokrokový dizajn uľahčuje umiestnenie zásobníka solárnej zostavy auroSTEP plus kdekoľvek v dome.

A ako solárny systém funguje v praxi? Pri dostatočnej intenzite slnečného žiarenia začne čerpadlo dopravovať v rôznych výkonových stupňoch solárnu kvapalinu do panelov, kde preberá tepelnú energiu. Tú ďalej odovzdáva do teplej vody v zásobníku. Po nahriatí zásobníka dôjde k vypnutiu čerpadla a kvapalina stečie samospádom do solárneho zásobníka. Tento beztlakový drain-back systém je ovládaný solárnym regulátorom na základe rozdielu teplôt medzi solárnym panelom a teplou vodou v spodnej časti zásobníka. Zásobník je vybavený solárnym čerpadlom s plynulo regulovateľnými otáčkami a regulátorom, ktorý zaisťuje kontrolu všetkých komponentov solárneho systému.

Viac informácií získate na: www.vaillant.sk

 

29.5.2016

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
EVVA
LEIER
BAUMIT
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.