bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

OPRAVTE TO JEDNODUCHO!

Systém opravných hmôt pre rýchlu a jednoduchú opravu podlahy

V dnešnej dobe sa čoraz častejšie stretávame s rekonštrukciami starých podláh. Najväčším problémom je vždy podcenenie prípravy a opravy podkladu do stavu, kedy je už možné nivelizovať štandardným postupom.

Najčastejšie vyskytujúcou sa poruchou podkladu sú praskliny. Tieto je potrebné opraviť, nak sa „prepíšu“ aj do nových vrstiev podlahy nad nimi.Praskliny, ktoré vznikli z dôvodu statických porúch, sú obvykle veľmi veľké a majú tendenciu sa zväčšovať. Tieto praskliny je nutné opraviť veľmi pevne a na trvalo. Na tento účel je veľmi vhodný polyesterový tmel CHEMOS EZH 10.

CHEMOS EZH 10
CHEMOS EZH 10

Praskliny, ktoré vznikli z dôvodu statických porúch, sú obvykle veľmi veľké a majú tendenciu sa zväčšovať. Tieto praskliny je nutné opraviť veľmi pevne a na trvalo.
Na tento účel je veľmi vhodný polyesterový tmel CHEMOS EZH 10. Oprava je veľmi jednoduchá a spočíva v rozšírení praskliny karbobrúskou a narezaní priečnych rezov vo vzdialenosti cca 20 cm od seba, pre vloženie oceľových kramličiek. Celá prasklina aj s oceľovou výstuhou sa následne zaleje živicou CHEMOS EZH 10. Takáto oprava je trvalá a extrémne pevná. Vhodná je aj na opravy keramiky, terazza,  mramoru a pod.

CHEMOS OT 100
CHEMOS OT 100

Praskliny, ktoré vznikli zmrštením pri schnutí betónu, je možné opraviť jednoduchšie opravnou hmotou CHEMOS OT 100. Prasklinu je potrebné dobre vyčistiť a následne ju zatmeliť rozmiešanou hmotou CHEMOS OT 100. Takáto oprava je postačujúca pre realizáciu ďalších vrstiev podlahy. CHEMOS OT 100 je rýchlo schnúca a rýchlo tvrdnúca renovačná hmota na podlahy a steny. Je vhodná aj na opravy a vyrovnanie schodíkov a podest, vytváranie hrán a spádov, vypĺňanie dier a hlbších nerovností v podlahách, k dostierkovaniu plôch, k upevňovaniu podpôr a kotiev hmoždinkami pre hrúbku vrstvy 1 – 100 mm. Dávkovaním vody je možné nastaviť jej hustotu pre dobrú aplikáciu.

CHEMOS Zálievka ZH
CHEMOS Zálievka ZH

Často vyskytujúcou sa poruchou pri starých podlahách je drobivý podklad. Ide o väčšie či menšie plochy na podklade, ktoré sú také nesúdržné, že je to vlastne viac-menej piesok. Oprava takýchto plôch je veľmi náročná na čas, oveľa viac však na peniaze. Produkt CHEMOS Zálievka ZH ponúka najlacnejšiu a najjednoduchšiu opravu drobivého betónu pre bežné zaťaženie, ako sú školy, hotely, byty a pod. ... Pre nízku cenu je použiteľná predovšetkým tam, kde sa takéto opravy nepredpokladali a nie sú zahrnuté v rozpočte. CHEMOS Zálievka ZH je rýchlo schnúca a rýchlo tvrdnúca renovačná opravná hmota na savé, vysoko  zdegradované drobivé podklady. Je to riedka hmota (dávkovanie 15 l vody na vrece), ktorá sa pomaly nalieva na drobivý betónový podklad a necháva sa nasiaknuť do betónu toľko, koľko „vypije“. Prebytočnú hmotu treba rozotierať gumovou stierkou. Napodklade sa nenecháva takmer žiadna vrstva, necháva sa iba vsiaknuť do drobivého podkladu. Vytvára veľmi pevný,  rovný a dobre savý podklad vhodný pod všetky druhy samonivelizačných vyrovnávacích hmôt. Vyššie uvedené opravy sú iba jedny z mnohých potrebných opráv starých podláh. Oprava podkladu je skutočne „veda“ a je potrebné túto problematiku ovládať. Aj vzhľadom na to, že samonivelizačné hmoty sú veľmi zložitou receptúrou a stoja nemálo peňazí, mal by sa remeselník, resp. stavebník informovať u výrobcu materiálov alebo absolvovať u neho školenia. Iba tam dostane odpovede typu: ako pripraviť podklad, prečo a ako brúsiť podklad, čím penetrovať, ako vybrať vhodný typ stierky, ako riešiť dilatácie, ako predísť prasklinám atď.

Takúto možnosť vám ponúkame,
prihláste sa na www.chemos.sk!

 

15.4. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
HELUZ
EVVA
BAUMIT
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.