bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Podhľadové systémy Rigips

Projektanti, architekti a realizátori pozor! Horúca novinka vo svete podhľadov – odborná publikácia Podhľadové systémy Rigips.

Na naše otázky odpovedá produktový manažér spoločnosti Rigips pre podhľadové systémy.

Čo bolo dôvodom vzniku obsiahlej odbornej publikácie Podhľadové systémy Rigips?
V prvom rade to bola myšlienka poskytnúť projektantom a architektom kompletné informácie a technické riešenia pri navrhovaní podhľadov. Pri mojich stretnutiach s projektantmi a architektmi som sa často stretával s absenciou takejto podpory. Kolegovia z Poľska na podobnej knihe robili, tak sme sa nechali inšpirovať, vymenili si informácie, postupne som začal zbierať podklady, no a takmer po roku práce je kniha na svete.

Čo všetko v nej čitateľ môže nájsť?
Samozrejme, sú to v prvom rade všetky potrebné informácie o produktoch a riešeniach Rigips vrátane kompletného opisu jednotlivých produktov a v neposlednom rade sú to veľmi pekné „image“ fotky z referencií. Veľmi nápomocným sú určite aj prehľadné selektory, v ktorých si špecialisti nájdu jednotlivé riešenia pre daný segment trhu (školstvo, kancelárie, nemocnice a i.). Takisto sú v publikácii selektory požiarnej odolnosti, odolnosti voči nárazu, odolnosti voči vlhkosti atď. Na posledných stranách si čitatelia nájdu technické detaily napojení podhľadov a rôznych neštandardných riešení.
Pre koho je kniha určená – pre odbornú, alebo aj laickú verejnosť?
Kniha je predovšetkým určená pre odbornú verejnosť (architekti, projektanti, príp. bytoví dizajnéri), ale samozrejme, všetky potrebné informácie v nej nájdu aj zástupcovia realizačných firiem i samotní investori.

Ako sa môžem stať majiteľom knihy? Je predajná?
Kniha nie je predajná. Záujemcovia o túto publikáciu sa môžu prostredníctvom našej web stránky www.rigips.sk u nás zaregistrovať. Po prihlásení vyplnia krátky registračný formulár a publikáciu si môžu stiahnuť v elektronickej podobe priamo z webu. Takisto bude možné túto publikáciu dostať priamo od obchodno-technických poradcov Rigips.

Ešte včera ste mali iný pohľad na podhľad


Strop je zvyčajne najväčšou a najviac viditeľnou plochou miestnosti. Preto je veľmi dôležité, aby dobre zapôsobil a pridal na celkovom vzhľade interiéru. Funkčnosť podhľadovým systémom Rigips pridávajú aj výborné akustické vlastnosti. Dôvodov, prečo sú podhľadové systémy Rigips lepším riešením, je však oveľa viac.

ESTETIKA: Predpokladáme, že najdôležitejšou a prvotnou funkciou stropných podhľadov je dekorácia nosného stropu a formovanie celkového výzoru miestnosti. Preto vám ponúkame širokú škálu textúr a vzorov. Všetky sú na povrchu esteticky opracované a niektoré aj namaľované. Používanie sadry poskytuje jedinečné, takmer neobmedzené možnosti tvarovania stropu, najmä ak ide o monolitické stropy.

POŽIARNA BEZPEČNOSŤ: Sadra je nehorľavá. Obsahuje 20 % kryštalizovanej vody, ktorá môže v prípade požiaru pôsobiť ako hasiace médium. Všetky produkty boli testované podľa normy EN 13501-1:2007 a väčšina z nich zodpovedá v oblasti horľavosti triede A2 Euro. Niektoré zo stropných podhľadových systémov boli tiež klasifikované podľa oblasti horľavosti.
AKUSTICKÉ POHODLIE: Sadrokartónové stropné podhľady majú širokú škálu akustických vlastností. Vhodný výber podhľadov môže pomôcť pri vedomom projektovaní akustiky miestnosti. Sadrokartónové podhľady pomáhajú pri ochrane pred hlukom prichádzajúcim zvonku i zvnútra miestnosti.

KLIMATICKÉ POHODLIE: Sadra má schopnosť pohlcovať a navrátiť vlhkosť v závislosti od podmienok v miestnosti. Vďaka tomu je schopná regulovať vlhkosť a zlepšovať klimatické a zdravotné podmienky v našom okolí.

ŽIVOTNOSŤ: Sadrokartónové stropné podhľady sú veľmi odolné aj v prípade, že stupeň vlhkosti je vysoký. Sú mechanicky odolné, nemenia veľkosť a tvar počas celého používania a neohýbajú sa počas viacerých rokov. Do podhľadov sa dajú ľahko inštalovať malé doplnky ako svetlá, detektory atď. Obe strany sadrokartónového jadra sú pokryté špeciálnym kartónom, ktorý umožňuje vysokú odolnosť voči nárazu.
ČISTOTA A HYGIENA: Podhľady Rigips sú vyrobené z minerálnych materiálov, zo sadry, ktorá neprodukuje žiaden prach, ani neobsahuje nebezpečné vlákna alebo iné zlúčeniny. Sú bezpečné počas montáže aj počas užívania. Vďaka vysokej hustote neprepúšťajú vzduch a ako následok toho zostávajú dlho čisté a sú ľahko umývateľné.

PÔVOD: Podhľady Rigips sú vyrobené z prírodného sadrovca a papiera. Oba tieto materiály sa dajú kompletne a opakovane recyklovať. Používaním sadrových produktov šetríme energiu a chránime našu planétu.

Text: Ing. Michal Široký
Foto: Rigips

28.5. 2012
FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
BAUMIT
DOMEXPO 2018
LEIER
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.