bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 20.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Postav dom, zasaď strom

Znižovanie energetických nákladov sa v súčasnosti stalo jedným z hlavných kritérií na výber nového bývania. Či už sa rozhodujeme medzi kúpou novej nehnuteľnosti, alebo stavbou domu, správny výber stavebného materiálu by mal byť prvoradý. To, ako sa rozhodneme, nám totiž môže v budúcnosti ušetriť peniaze.
Teplo v dome sa správa podobne ako voda v nádobe. To znamená, že uniká všade tam, kde je nádoba, teda obalová konštrukcia domu, netesná alebo deravá. Pri stavbe domu je preto nutné používať kvalitné materiály s dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami a zároveň dbať na kvalitný návrh a precíznu realizáciu detailov s cieľom, aby sme v maximálnej miere zabránili úniku tepla. Podstatnú časť obalovej konštrukcie domu tvoria obvodové steny. Ak sa rozhodujete z čoho stavať, pálená tehla je tým správnym riešením. Vďaka vyváženej kombinácii tepelnoizolačných a ďalších stavebno-fyzikálnych vlastností je tehla dokonalým stavebným materiálom. V tehlovom dome sa budete cítiť vždy príjemne a v teple. „Obvodové murivo z tehál Porotherm spĺňa aktuálne normové požiadavky na tepelnoizolačné vlastnosti stavebných konštrukcií, preto z tohto hľadiska nie je potrebné dodatočné zateplenie. Niekoľko špičkových tehál POROTHERM pre obvodové steny tieto požiadavky dokonca vysoko prekračuje, čím sa vo veľkej miere šetria náklady na vykurovanie domu,“ dodáva Ing. Gabriel Szöllösi zo spoločnosti Wienerberger.
Medzi spomínané tehly so špičkovými tepelnoizolačnými vlastnosťami patria tehly najnovšej generácie, POROTHERM T Profi, ktoré predstavujú spojenie pálenej tehly a minerálnej vlny. Dutiny tehál sú vyplnené minerálnou vlnou. Výhody týchto dvoch materiálov sa spájajú a navzájom dopĺňajú. Vďaka pálenej keramike majú tehly i murivo vysokú pevnosť, požiarnu odolnosť, dlhú životnosť a trvalú hodnotu. Keramika akumuluje teplo a chráni tepelnú izoláciu proti poveternostným vplyvom a poškodeniu. Tehly aj minerálna vlna sa rodia v ohni, preto sú oba materiály nehorľavé a výborne odolávajú požiaru. Samotná minerálna vlna vo výplni tehál zabezpečuje dokonalú tepelnú izoláciu, optimálnu difúziu vodných pár a predstavuje prirodzenú zvukovú izoláciu. Murivo z týchto tehál vysoko prevyšuje normové požiadavky na tepelnú izoláciu už pri hrúbke 36,5 cm, preto nemusíte dom z týchto tehál zatepľovať. Nešetríte tak iba náklady na vykurovanie, ale aj náklady na zatepľovanie. „Keďže je izolácia integrovaná priamo v tehle, sú tehly Porotherm T Profi výborným riešením najmä pre nízkoenergetické alebo pasívne domy,“ upresňuje Ing. Gabriel Szöllösi zo spoločnosti Wienerberger. V každom prípade tehly POROTHERM T Profi predstavujú prirodzený trvanlivý spôsob tepelnej ochrany. Bežný zatepľovací systém má obmedzenú životnosť a musíte ho meniť a obnovovať približne po 30 rokoch. Stena postavená z tehál má však životnosť takmer neobmedzenú a odolá nielen vplyvom počasia, ale aj času.
Navyše ide aj o spojenie dvoch prírodných materiálov, vďaka čomu sú splnené aj vysoké nároky na ekologické a zdravé bývanie. Váš domov z tehál plnených minerálnou vlnou bude zdravý, ekologický a bezpečný. „Kvalitne navrhnuté a postavané tehlové domy majú prakticky neobmedzenú životnosť,“ hovorí Ing. Gabriel Szöllösi zo spoločnosti Wienerberger. Tehlový dom nestaviate na pár rokov, ale aj pre budúce generácie. Dom z tehál je zárukou istoty domova nielen pre vás, ale aj vaše deti.

Viac informácií nájdete na stránke www.netrebazateplovat.sk

Text: Mgr. Petra Kuczmannová v spolupráci so spoločnosťou Wienerberger
Foto: Wienerberger


20.4. 2012

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
Nanášanie tenkovrstvovej malty pomocou celoplošného nanášacieho valca POROTHERM Profi (je možná aj alternatíva nanášania malty iba na rebrá tehál pomocou štandardného valca).
Detail tehly POROTHERM 36,5 T Profi plnenej minerálnou vlnou.
Predpokladom úspešnej realizácie je presné položenie prvého radu. Tehly vyrovnávame pomocou gumového kladiva a vodováhy. V ďalších radoch sú možné už len minimálne korektúry.
Ukladanie tehál POROTHERM 36,5 T Profi do tenkovrstvového maltového lôžka.
Rezanie tehiel POROTHERM T Profi.
REKLAMA
BAUMIT
HELUZ
LEIER
EVVA
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.