bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Predstavujeme vám najnovšieho člena rodiny FRISOMAT – KAPPA

Firma Frisomat funguje na Slovensku už 10 rokov, počas ktorých nadobudla mnoho cenných skúseností v oblasti výstavby hál. Pôvodom belgická firma, ktorá pôsobí na svetovom trhu od roku 1978, svojimi inovatívnymi metódami patrí medzi popredné stavebné firmy.

 

FRISOMAT počas svojej 30 ročnej praxe v oblasti vývoja a výroby oceľových konštrukcií vytvoril nový systém, oceľovú konštrukciu typu Kappa. Kappa, posledný člen rodiny Frisomat, bol prvýkrát postavený v prístave Montevideo v Uruguaji.

Prvá Kappa na svete vznikla pre Katoen Natie, globálnu expedičnú spoločnosť. Táto obria hala sa môže pýšiť netradičnými parametrami: dĺžkou 125 m, šírkou 50 m a výškou 9 m. Naša nová mega stavba slúži vďaka svojim obrovským terminálom ako sklad a expedičná hala. 6 250 m2 hala v Montevideu dokazuje našu ústretovosť voči našim klientom a ochotu nájsť najlepšie riešenia pre našich zákazníkov. Je nám teda cťou, že plánovaním a realizáciou tejto stavby poverili práve našich inžinierov.

Ťažké podmienky
Vzhľadom na blízkosť mora, zvýšenú vlhkosť, hrozbu korózie a silného vetra, ktorý je typický pre Južnú Ameriku, bola úloha našich inžinierov výrazne sťažená. Pre strešné a stenové konštrukcie sa použili špeciálne PVDF nátery, ktoré zaručujú farebnú stálosť a dlhú životnosť. Priehradové väzníky posilňujú konštrukciu haly tak, aby bola schopná odolať aj náročným poveternostným podmienkam Južnej Ameriky, teda silnému vetru až okolo 168 km/h.
Rovnako ako ostatné typy Frisomat konštrukcie, aj systém Kappa je vyrobený z ekologicky šetrných materiálov, vyznačuje sa stabilitou, rýchlou montážou a súčasne je moderný, univerzálny s dlhou životnosťou. Systém Kappa je navrhnutý a určený nielen pre obrovské plochy, ale aj pre drsné podmienky, a pritom je stále šetrný k životnému prostrediu.Kappa na Slovensku
Keďže Kappa je rarita, ktorá zatiaľ nemá obdobu, o to viac nás teší, že v Európe bude táto mega stavba postavená práve na Slovensku, presnejšie v Detve. Aj keď u nás našťastie nemáme taký silný vietor ako v Uruguaji, mali sme čo robiť, aby sme našli optimálne riešenie aj pre slovenskú verziu Kappy. Pri navrhovaní sme museli zobrať do úvahy veterné a snehové zaťaženie, povahu terénu ako aj nadmorskú výšku.
Keďže pre preklenutie veľkých plôch je Kappa ako stvorená, pre nášho klienta sme sa rozhodli odporučiť práve tento typ haly. Ide o zateplenú multifunkčnú športovú halu, ktorá bude rozdelená na niekoľko častí. Rozmerovo bude síce menšia ako tá v Montevideu, t.j. „len“ 7 m vysoká, 37 m široká a 41 m dlhá, ale nič to nemení na fakte, že ide o jedinú stavbu svojho druhu v Európe.
Realizácia stavby je momentálne len v začiatkoch, ale aj napriek tomu pozorne sledujeme postupy a pokroky, o ktorých vás budeme určite informovať.

Naše haly sú univerzálne, odolné a vyrobené zo silných oceľových konštrukcií.

www.frisomat.sk

 

17.10. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
HELUZ
DOMEXPO 2018
EVVA
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.