bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 17.02.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Predstavujeme vám najnovšieho člena rodiny FRISOMAT – KAPPA

Firma Frisomat funguje na Slovensku už 10 rokov, počas ktorých nadobudla mnoho cenných skúseností v oblasti výstavby hál. Pôvodom belgická firma, ktorá pôsobí na svetovom trhu od roku 1978, svojimi inovatívnymi metódami patrí medzi popredné stavebné firmy.

 

FRISOMAT počas svojej 30 ročnej praxe v oblasti vývoja a výroby oceľových konštrukcií vytvoril nový systém, oceľovú konštrukciu typu Kappa. Kappa, posledný člen rodiny Frisomat, bol prvýkrát postavený v prístave Montevideo v Uruguaji.

Prvá Kappa na svete vznikla pre Katoen Natie, globálnu expedičnú spoločnosť. Táto obria hala sa môže pýšiť netradičnými parametrami: dĺžkou 125 m, šírkou 50 m a výškou 9 m. Naša nová mega stavba slúži vďaka svojim obrovským terminálom ako sklad a expedičná hala. 6 250 m2 hala v Montevideu dokazuje našu ústretovosť voči našim klientom a ochotu nájsť najlepšie riešenia pre našich zákazníkov. Je nám teda cťou, že plánovaním a realizáciou tejto stavby poverili práve našich inžinierov.

Ťažké podmienky
Vzhľadom na blízkosť mora, zvýšenú vlhkosť, hrozbu korózie a silného vetra, ktorý je typický pre Južnú Ameriku, bola úloha našich inžinierov výrazne sťažená. Pre strešné a stenové konštrukcie sa použili špeciálne PVDF nátery, ktoré zaručujú farebnú stálosť a dlhú životnosť. Priehradové väzníky posilňujú konštrukciu haly tak, aby bola schopná odolať aj náročným poveternostným podmienkam Južnej Ameriky, teda silnému vetru až okolo 168 km/h.
Rovnako ako ostatné typy Frisomat konštrukcie, aj systém Kappa je vyrobený z ekologicky šetrných materiálov, vyznačuje sa stabilitou, rýchlou montážou a súčasne je moderný, univerzálny s dlhou životnosťou. Systém Kappa je navrhnutý a určený nielen pre obrovské plochy, ale aj pre drsné podmienky, a pritom je stále šetrný k životnému prostrediu.Kappa na Slovensku
Keďže Kappa je rarita, ktorá zatiaľ nemá obdobu, o to viac nás teší, že v Európe bude táto mega stavba postavená práve na Slovensku, presnejšie v Detve. Aj keď u nás našťastie nemáme taký silný vietor ako v Uruguaji, mali sme čo robiť, aby sme našli optimálne riešenie aj pre slovenskú verziu Kappy. Pri navrhovaní sme museli zobrať do úvahy veterné a snehové zaťaženie, povahu terénu ako aj nadmorskú výšku.
Keďže pre preklenutie veľkých plôch je Kappa ako stvorená, pre nášho klienta sme sa rozhodli odporučiť práve tento typ haly. Ide o zateplenú multifunkčnú športovú halu, ktorá bude rozdelená na niekoľko častí. Rozmerovo bude síce menšia ako tá v Montevideu, t.j. „len“ 7 m vysoká, 37 m široká a 41 m dlhá, ale nič to nemení na fakte, že ide o jedinú stavbu svojho druhu v Európe.
Realizácia stavby je momentálne len v začiatkoch, ale aj napriek tomu pozorne sledujeme postupy a pokroky, o ktorých vás budeme určite informovať.

Naše haly sú univerzálne, odolné a vyrobené zo silných oceľových konštrukcií.

www.frisomat.sk

 

17.10. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
CONECO 2018
HELUZ
EVVA
Baumit
MP kovania
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.