Prémiové stavebné sporenie s výnosom až 9 %? Vieme, kde ho získate

Vlastné bývanie je pre mnohých ľudí sen, ktorý sa im zdá až príliš vzdialený. No opak je pravdou. Váš vysnívaný domov môžete získať jednoducho, napríklad, vďaka výhodnému stavebnému sporeniu. Neviete, ako začať? V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme viac.

Čo je stavebné sporenie a ako funguje?

Stavebné sporenie je druh sporenia, ktoré si klienti berú za účelom financovania bývania. Jeho hlavnou výhodou je, že má garantovaný nielen fixný ročný úrok, ale po splnení určitých podmienok môžete získať aj podporu vo forme štátnej prémie.

V roku 2019 prešiel produkt stavebného sporenia asi najvýraznejšími zmenami a dotkli sa najmä spomínanej štátnej prémie. Zatiaľ, čo v roku 2018 dosahovala výška štátnej prémie až 5 % z vašich ročných vkladov, s maximálnou výškou 66,39 €, od roku 2019 sa úrok zmenšil na 2,5 % z ročných vkladov, ale do maximálnej výšky 70 €. Ďalšou zmenou od roku 2019 je aj podmienka, podľa ktorej vám nárok na štátnu prémiu zaniká, ak váš mesačný príjem presiahne sumu 1,3-násobku priemernej mzdy v národnom hospodárstve, čo je približne 1 300 €.

Aké výhody má Prémiové stavebné sporenie?

Na Slovensku momentálne poskytujú stavebné sporenie 3 konkurenčné spoločnosti, a to s rozdielnymi úrokmi a podmienkami. Preto je dôležité vybrať si takú, s ktorou získate prémiové benefity. Spoločnosť Wüstenrot poskytuje Prémiové stavebné sporenie, ktoré vám, ako klientom, prinesie množstvo výhod:

Benefit č. 1: Zhodnotenie vkladov až 9 % ročne

Vo Wüstenrote môžete pri splnení podmienok rátať so štátnou prémiou až 2,5 %, so základným úročením 0,3 % a s W-prémiou vo výške 6,2 % z ročného vkladu na zmluvu pri dohodnutej dobe sporenia 9 rokov (alebo 2,7 % so 6 ročnou dobou sporenia, prípadne 0,7 % pri 3 rokoch sporenia). Ak si všetky 3 úroky spočítate, dostanete krásny výsledný úrok vo výške až 9 %. A to už stojí za to.

Benefit č. 2: 100 % zľava z poplatku za vedenie účtu

V prípade, že výška vášho ročného vkladu presiahne 1 200 €, získate 100 % zľavu z poplatku za vedenie účtu. Pri vklade od 699 € do 1 199 € je táto zľava 50 %. Ročná úspora môže predstavovať až takmer 24 €.

Benefit č. 3: Benefit pre deti

Ak zakladáte stavebné sporenie pre deti vo veku do 18 rokov, ZDARMA získate poistenie trvalých následkov pri úraze dieťaťa a poistenie zákonného zástupcu dieťaťa v prípade úmrtia.

Benefit č. 4: Riziko nehrozí

Vaše vklady sú zákonne chránené až do výšky 100 000 €.

Pre lepšiu predstavu prikladáme možnú výšku nasporenej sumy v porovnaní s konkurenciou. Pri mesačnom vklade 100 € po dobu 6 rokov vo Wüstenrote nasporíte spolu so štátnou prémiou a úrokmi až 7 592,91 €, zatiaľ čo pri konkurencii, kvôli nižším úrokom, nasporíte len 7 563,2 €.

Zaujalo vás Prémiové stavebné sporenie od Wüstenrotu? Tak navštívte ich web, kde si môžete vypočítať, koľko si s Prémiovým stavebným sporením môžete našetriť alebo môžete vyplniť jednoduchý formulár, vďaka ktorému vás budú kontaktovať a povedia vám všetky potrebné informácie.

Text a foto: Wüstenrot