Prestížne ocenenie GREEN GOOD DESIGN 2020 získalo umývadlo VEIL

Prestížne ocenenie venované udržateľnosti

Chicago Athenaeum: Múzeum architektúry a dizajnu a Európske stredisko pre architektúru a dizajn architektúry a urbanistické štúdie oznámili udelenie prestížnej ceny GREEN GOOD DESIGN 2020 umývadlu VEIL, od spoločnosti Scarabeo.

GREEN GOOD DESIGN je jedným zo zvláštnych ocenení GOOD DESIGN Awards, ktorý udeľuje cenu najlepším 100 produktom v oblasti dizajnu, grafiky, architektúry, krajinnej architektúry a urbanizmu charakterizovaných „zeleným prístupom“ a sofistikovanými metódami a technológiami s cieľom dosiahnuť pozitívny vplyv na životné prostredie.

VEIL je inovatívne umývadlo navrhnuté Massimilianom Braconi pre spoločnosť Scarabeo. Je ultratenký a sotva viditeľný. Jeho hrúbka 8 cm je najvyšším úspechom vo veľkosti keramiky, ktorá definuje hranice medzi možným a nemožným.
VEIL je výsledkom výrobného procesu s vysokou udržateľnosťou, ktorý využíva energiu generovanú fotovoltaickými zariadeniami a úplne recykluje vodu použitú v keramickom pracovnom procese. Okrem toho sa odpad znovu prepracuje a používa na budúce spracovanie.
 
Od 1. júla do augusta sa v Museum of the European Centre v Aténach (ulica 74 Mitropoleos, Atény, Grécko) vystaví 100 „zelených“ projektov, ktoré získali ocenenie GREEN GOOD DESIGN 2020.

Text a foto: redakcia v spolupráci so Scarabeo