bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Profesionálne osvetlenie priestorov ....

Fagerhult je švédska firma vyrábajúca a dodávajúca svietidlá do celej Európy a mnohých ďalších krajín v Ázii, Amerike a Austrálii. Krédom spoločnosti je vyrábať a realizovať moderné a kvalitné osvetlenie s úsporou elektrickej energie. Znižovať záťaž životného prostredia nielen pri výrobe, ale hlavne pri používaní svietidiel zákazníkmi a užívateľmi je samozrejmosťou a nesie sa v duchu: „Najvzácnejšia je tá elektrická energia, ktorá sa ani nemusí vyrobiť.”

Systémy osvetlenia Fagerhult Group môžu ušetriť až 40 až 80 % elektrickej energie. Fagerhult Belysning AB je základným výrobným závodom v centrálnom Švédsku, situovaným v meste Habo, blízko jazera Vättern a mesta Jönköping v krásnej švédskej prírode. Tu bola v roku 1945 založená malá fabrička na výrobu bytových svietidiel. Prvým výrobkom bola stojaca lampa z bambusového dreva s textilným tienidlom, ktorej jeden zo zachovalých exemplárov stále svieti a pripomína históriu a tradíciu firmy v modernej hale nového závodu, ktorý stojí neďaleko pôvodnej prvej dielničky. Závod je postavený v lese, nad brehmi jazera, vedľa stojí administratívna budova v štýle 70. rokov minulého storočia. Úctu k tradíciám je tu cítiť všade. Malé drevené chalúpky v ľudovom štýle vôkol sú využívané na firemné školenia a stretnutia. Nechýba tu prednášková sála, jedáleň, bazén, sauna a ďalšie zaujímavosti.
Názov Fagerhult vo voľnom preklade znamená „pekné miesto v lese“. V skutočnosti aj Fagerhultom je! A na to sú všetci zamestnanci právom hrdí. Fagerhult vyrába dnes hlavne kancelárske a priemyselné svietidlá s vysokou účinnosťou, a tým aj s vysokou úsporou elektrickej energie. Práve z liniek tohto závodu vychádzajú také série svietidiel, ako sú Loop, Open Box, Orosso, Avion, DTI a ďalšie. Tri z uvedených svietidiel získali rok po roku cenu za dizajn „reddot design award“. V ocenených svietidlách sa snúbi škandinávsky dizajn s vysokou funkčnosťou. Vysoká svetelná účinnosť svietidiel, až 98 % a viac, prináša aj veľkú úsporu energie. Napríklad pri veľkých priemyselných alebo športových halách, zimných štadiónoch, kde úspory dosahujú aj viac ako 30 000 € ročne! A to už je čo povedať. Ušetrenú sumu si prevádzkovateľ môže každý rok dovoliť investovať do niečoho iného.
Veľký záujem o tieto svietidlá dokladuje doterajšia realizácia viac ako dvanástich štadiónov a športových hál v Českej a Slovenskej republike. Podobná je aj situácia v oblasti priemyselných a skladových hál. Elektronický systém osvetlenia umožňuje využiť veľa výhod, okrem plynulej regulácie a kvalitnejšieho svetla aj okamžité vypnutie a zapnutie osvetlenia pre známy a populárny „blackout“ pri vysielaní reklamy. Pri priemyselných a ostatných halách je väčšinou zavedený automatický regulačný systém. Svietidlá Fagerhult možno nájsť napr. aj na miestach, ako sú centrála Tatra Banky v Bratislave, ČSOB Košiciach, či budova Nordica v Ostrave, Gist v Hradci Králové, Hotel AUSTRIA TREND v Bratislave, výrobné a skladové haly COCA-COLA v Lúke nad Váhom, Terichem vo Svite, IKEA Components v Malackách, Camfill Farr v Leviciach, SWEP v Kechneci a iné. Špeciálna pozornosť je venovaná osvetleniu škôl – priestorom, ako sú triedy, špeciálne učebne, chodby, jedáleň, knižnica a telocvičňa.

Do portfólia firmy FAGERHULT GROUP patria značky, ako sú ateljé Lyktan, Fagerhult Retail AB, LTS Licht & Leuchten GmbH, Waco, Whitecroft lighting, Eagle Lighting, Designplan. Fagerhult Group sa stáva jednou z najvýznamnejších spoločností v oblasti osvetlenia na svete.

Fagerhult CZ+SK nedávno otvoril nové priestory a showroom v Bratislave, Kubániho 16 – kde sú všetci partneri a zákazníci vítaní.

Text: Ing. Rudolf Krupka,
Area Sales Manager Fagerhult SK
mobil: 0903 425 034
Bratislava – Praha (tel. č. +421 254 650 042)
www.fagerhult.sk ; www.fagerhult.cz ; info@fagerhult.sk

25.10. 2012

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
BAUMIT
EVVA
DOMEXPO 2018
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR