Profesionálne osvetlenie priestorov ....

Fagerhult je švédska firma vyrábajúca a dodávajúca svietidlá do celej Európy a mnohých ďalších krajín v Ázii, Amerike a Austrálii. Krédom spoločnosti je vyrábať a realizovať moderné a kvalitné osvetlenie s úsporou elektrickej energie. Znižovať záťaž životného prostredia nielen pri výrobe, ale hlavne pri používaní svietidiel zákazníkmi a užívateľmi je samozrejmosťou a nesie sa v duchu: „Najvzácnejšia je tá elektrická energia, ktorá sa ani nemusí vyrobiť.”

Systémy osvetlenia Fagerhult Group môžu ušetriť až 40 až 80 % elektrickej energie. Fagerhult Belysning AB je základným výrobným závodom v centrálnom Švédsku, situovaným v meste Habo, blízko jazera Vättern a mesta Jönköping v krásnej švédskej prírode. Tu bola v roku 1945 založená malá fabrička na výrobu bytových svietidiel. Prvým výrobkom bola stojaca lampa z bambusového dreva s textilným tienidlom, ktorej jeden zo zachovalých exemplárov stále svieti a pripomína históriu a tradíciu firmy v modernej hale nového závodu, ktorý stojí neďaleko pôvodnej prvej dielničky. Závod je postavený v lese, nad brehmi jazera, vedľa stojí administratívna budova v štýle 70. rokov minulého storočia. Úctu k tradíciám je tu cítiť všade. Malé drevené chalúpky v ľudovom štýle vôkol sú využívané na firemné školenia a stretnutia. Nechýba tu prednášková sála, jedáleň, bazén, sauna a ďalšie zaujímavosti.
Názov Fagerhult vo voľnom preklade znamená „pekné miesto v lese“. V skutočnosti aj Fagerhultom je! A na to sú všetci zamestnanci právom hrdí. Fagerhult vyrába dnes hlavne kancelárske a priemyselné svietidlá s vysokou účinnosťou, a tým aj s vysokou úsporou elektrickej energie. Práve z liniek tohto závodu vychádzajú také série svietidiel, ako sú Loop, Open Box, Orosso, Avion, DTI a ďalšie. Tri z uvedených svietidiel získali rok po roku cenu za dizajn „reddot design award“. V ocenených svietidlách sa snúbi škandinávsky dizajn s vysokou funkčnosťou. Vysoká svetelná účinnosť svietidiel, až 98 % a viac, prináša aj veľkú úsporu energie. Napríklad pri veľkých priemyselných alebo športových halách, zimných štadiónoch, kde úspory dosahujú aj viac ako 30 000 € ročne! A to už je čo povedať. Ušetrenú sumu si prevádzkovateľ môže každý rok dovoliť investovať do niečoho iného.
Veľký záujem o tieto svietidlá dokladuje doterajšia realizácia viac ako dvanástich štadiónov a športových hál v Českej a Slovenskej republike. Podobná je aj situácia v oblasti priemyselných a skladových hál. Elektronický systém osvetlenia umožňuje využiť veľa výhod, okrem plynulej regulácie a kvalitnejšieho svetla aj okamžité vypnutie a zapnutie osvetlenia pre známy a populárny „blackout“ pri vysielaní reklamy. Pri priemyselných a ostatných halách je väčšinou zavedený automatický regulačný systém. Svietidlá Fagerhult možno nájsť napr. aj na miestach, ako sú centrála Tatra Banky v Bratislave, ČSOB Košiciach, či budova Nordica v Ostrave, Gist v Hradci Králové, Hotel AUSTRIA TREND v Bratislave, výrobné a skladové haly COCA-COLA v Lúke nad Váhom, Terichem vo Svite, IKEA Components v Malackách, Camfill Farr v Leviciach, SWEP v Kechneci a iné. Špeciálna pozornosť je venovaná osvetleniu škôl – priestorom, ako sú triedy, špeciálne učebne, chodby, jedáleň, knižnica a telocvičňa.

Do portfólia firmy FAGERHULT GROUP patria značky, ako sú ateljé Lyktan, Fagerhult Retail AB, LTS Licht & Leuchten GmbH, Waco, Whitecroft lighting, Eagle Lighting, Designplan. Fagerhult Group sa stáva jednou z najvýznamnejších spoločností v oblasti osvetlenia na svete.

Fagerhult CZ+SK nedávno otvoril nové priestory a showroom v Bratislave, Kubániho 16 – kde sú všetci partneri a zákazníci vítaní.

Text: Ing. Rudolf Krupka,
Area Sales Manager Fagerhult SK
mobil: 0903 425 034
Bratislava – Praha (tel. č. +421 254 650 042)
www.fagerhult.sk ; www.fagerhult.cz ; info@fagerhult.sk

25.10. 2012