bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Protherm Production otvoril návštevnícke centrum

Aréna, nová zasadačka v návštevníckom centre
Aréna, nová zasadačka v návštevníckom centre
  • Spoločnosť Protherm Production otvorila návštevnícke centrum v priestoroch svojho závodu na výrobu kotlov v Skalici.
  • Ide o jednu z najvýznamnejších udalostí tohto roka v skalickom závode.
  • Narástli kompetencie Protherm Production v rámci koncernu Vaillant Group z Nemecka.


/Skalica, 28. septembra 2016/ Zmodernizované priestory slávnostne otvoril Dr. Andree Groos, najvyšší šéf predaja, marketingu a servisu Vaillant Group a Peter Kuba, riaditeľ spoločnosti Protherm Production. Červenú pásku prestrihli spolu s Karstenom Kockom, riaditeľom výroby Vaillant Group.

„Nové návštevnícke centrum je dôležitou investíciou, prostredníctvom ktorej chceme ukázať našim zákazníkom a partnerom vysokú kvalitu moderných výrobných procesov v našom skalickom závode,“ povedal Dr. Andree Groos počas slávnostného prejav.

Dôležité východné trhy

Návštevnícke centrum Protherm Production
Návštevnícke centrum Protherm Production

Protherm Production je kľúčovým závodom pre návštevy z východných trhov. Vďaka takmer 400-tisíc vyrobeným vykurovacím zariadeniam ročne a distribučnému centru, ktoré je jeho súčasťou, predstavuje Protherm Production dôležitú „bránu“ na východ. Pre príklad, obrat koncernu Vaillant Group vo východnej Európe za rok 2015 je zhruba 440 miliónov eur. „Význam nášho výrobného závodu na trhu rastie a je sprevádzaný aj rastúcim záujmom o profesionálne návštevy. Za sezónu máme v priemere až 1 400 návštevníkov,“ objasnil Peter Kuba, riaditeľ Protherm Production.

Po novom budú tieto návštevy prechádzať novými reprezentatívnymi priestormi, ktoré sa tiahnu naprieč celým závodom. „Naším cieľom je vytvoriť silný emocionálny zážitok zo značiek vykurovacích zariadení, ktoré sa v Skalici vyrábajú,“ uviedla Tanja Brinks, marketingová riaditeľka Vaillant Group.

Návštevnícke centrum bolo vybudované v súlade so štandardom medzinárodnej skupiny Vaillant Group. Tá má s budovaním podobných centier skúsenosti, vlani napríklad otvorila podobné centrum vo svojej centrále v nemeckom Remscheide.

Najmodernejšie technológie

Nová interaktívna zasadacia miestnosť - Aréna
Nová interaktívna zasadacia miestnosť - Aréna

Prípravy na vybudovanie návštevníckeho centra v Skalici odštartovali ešte koncom roka 2015, schválením projektu. Do apríla 2016 prebehlo výberové konanie na dodávateľa. Realizáciu projektu zabezpečil dôveryhodný tím miestnych dodávateľov. Realizácia a stavebná etapa sa uskutočnili v priebehu ďalších štyroch mesiacov, až do konca augusta. Súčasťou modernizácie je aj nová interaktívna zasadacia miestnosť – Aréna.

„Návštevnícke centrum predstavuje iba zlomok z viac ako 6 miliónov eur. To sú celkové investície, ktoré v roku 2016 prúdia do Protherm Production,“ pripomenul Peter Kuba. Napríklad, na jeseň tohto roku v závode štartuje výroba najmodernejších úsporných kondenzačných kotlov s názvom ecoTEC pure značky Vaillant aj produkcia nových ohrievačov teplej vody značky Protherm. Potom, čo Protherm Production vlani otvorilo nové testovacie centrum, expanduje aj oddelenie vývoja, ktoré príjme osem nových zamestnancov.

Spoločnosť Protherm Production patrí k najväčším zamestnávateľom v regióne Záhorie. Momentálne zamestnáva zhruba pol tisícky ľudí. V skalickom závode vyrába kotly pre trhy 24 krajín Európy, Ázie aj Afriky.


 

29.9.2016

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
EVVA
DOMEXPO 2018
HELUZ
BAUMIT
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.