bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Rady pre dokonalé škáry

Kuchyňa, kúpeľňa, terasa alebo bazén? Nezáleží na tom, aký druh, farebnosť, formát dlažby či obkladov preferujete. Nikdy nebudete spokojní s finálnym vzhľadom, ak nebudú škáry medzi obkladovými prvkami vyplnené kvalitnou škárovacou maltou.

Kvalitné vyplnenie škár medzi nalepenými obkladovými prvkami je nevyhnutné nielen z dekoračného, ale najmä z funkčného hľadiska. O voľbe vhodnej škárovacej malty by preto nemal rozhodovať len farebný odtieň. Dôraz treba klásť najmä na vlastnosti, akými sú napríklad zvýšená odolnosť voči vode, znížená nasiakavosť, odolnosť proti zachytávaniu nečistôt a stálofarebnosť. Určite ich oceníte.
Spoločnosť Mapei odporúča na výplň pevných škár v priestoroch s vlhkou prevádzkou používať malty na báze reaktívnych živíc (epoxidové) alebo malty s obsahom špeciálnych hydraulických spojív. Oba druhy spĺňajú spomínané vlastnosti. Každá z nich má svoje prednosti.

Nové farebné odtiene

Mapei prichádza na trh s novou vzorkovnicou farieb cementovej škárovacej malty Ultracolor Plus a epoxidovej škárovacej malty Kerapoxy Design. Ponuka sa rozširuje o ďalších 14 farieb, pričom sedem farebných odtieňov je úplne nových a sedem vychádza z pôvodnej farebnej škály.

Epoxidové škárovacie malty

TOP výrobkom na trhu pre výplň škár je epoxidová škárovacia malta Kerapoxy.
Po vytvrdnutí je jej povrch hladký a nenasiakavý, vďaka čomu spĺňa prísne požiadavky na odolnosť voči vode, hygienu a stálofarebnosť. Škáry nikdy nepopraskajú, trvalo si zachovávajú svoju farbu, a aj po rokoch pôsobenia nečistôt budú po ich očistení ako nové.
Odolné sú aj proti agresívnym chemickým vplyvom, sú vhodnou voľbou pre majiteľov domácich zvierat, ale aj do bazénov. Majú výrazne menší sklon k zašpineniu či vzniku plesní. Jednoduchá údržba ich predurčuje na aplikáciu do exponovaných miest, v ktorých dochádza ku znečisteniu.

Kerapoxy Design

Priaznivcov originálneho dizajnu s metalickým nádychom zaujme Kerapoxy Design (15 farieb a polotransparentná) s prímesou farebných trblietok MapeGlitter® (zlatá, strieborná a na objednávku ďalších 22 farieb). Ideálne doplní sklenenú mozaiku či obklad a dlažbu s kovovým vzhľadom. Kombinácia skla a polotransparentnej výplne škáry vytvára dokonalý, nadčasový vzhľad kúpeľne, sprchovacieho kúta, kuchyne, či dokonca bazénu. Použitie tohto výrobku umožňuje aj prienik svetla z podkladu, pretože sa používa aj pri lepení a polotransparentná farba tejto vlastnosti napomáha.

Kerapoxy CQ na jednoduchú prácu

Vďaka výrazne lepšej čistiteľnosti je práca s dvojzložkovou epoxidovou maltou Kerapoxy CQ jednoduchá, a to aj pri aplikácii na zvislé povrchy. Odstránenie čerstvej škárovacej malty z povrchu obkladových prvkov gumovou stierkou je výrazne ľahšie, plochy obkladov a dlažieb sú hneď takmer dokonale čisté. Prácu s touto epoxidovou škárovacou maltou zvládne aj zručný domáci majster. Podmienkou však je dodržiavanie technologického postupu predpísaného výrobcom.
Dodáva sa v 21 farebných odtieňoch.

Cementové škárovacie malty

Hlavnou výhodou cementových škárovacích mált je jednoduchšie spracovanie, ktoré isto zvládne každý obkladač. Osvedčená Ultracolor Plus je škárovacia malta s najnižšou nasiakavosťou na trhu vďaka technológii DropEffect®. Tá výrazne znižuje pohlcovanie povrchovej vody a zaručuje tak najlepšiu odolnosť výslednej škáry proti tvorbe plesní a znečisteniu. Ako jediná na trhu obsahuje technológiu BioBlock®, ktorá zabraňuje tvorbe a bujneniu rôznych druhov plesní vo vlhkom prostredí. Ďalšími výhodami pri aplikácii týchto výrobkov sú veľmi krátky čas čakania pred finálnym dočistením obkladových prvkov a urýchlenie času uvedenia priestoru do plnej prevádzky.

 

19.11.2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
DOMEXPO 2018
EVVA
HELUZ
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.