bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Relaxujte v sprche tak dlho, ako chcete

Ako by sa zatváril pán Peter, keby nešla teplá voda? Vďaka kotlu Tiger Condens si relax s teplou vodou užíva on aj celá jeho rodina.
Ako by sa zatváril pán Peter, keby nešla teplá voda? Vďaka kotlu Tiger Condens si relax s teplou vodou užíva on aj celá jeho rodina.

Stáva sa vám doma, že teplota vody v sprche klesá, máte na sebe mydlo a ponáhľate sa, aby ste to stihli? Zažili ste situáciu, že ste otočili kohútikom vo vani a tiekla iba studená voda?

Vymeňte svoj starý kotol za nové vykurovacie zariadenie značky Protherm a perfektná teplota vody vás poteší okamžite a tak dlho, ako chcete. Vybrať si môžete závesný alebo stacionárny kondenzačný kotol, so zásobníkom alebo bez, rôznych rozmerov. Pod jednou strechou môže mať prístup k teplej vode celá rodina: nielen rodičia a deti, ale aj stará mama, vnuk či všetci vaši priatelia. Prinášame vám preto tri tipy na komfort s teplou vodou:

1. Máte doma dve kúpeľne?

Pán Peter žije s rodinou vo veľkom dome s dvomi kúpelňami. Trikrát do roka ho navštevuje brat zo zahraničia spolu s tromi deťmi. Pán Peter sa však nemusí obávať nedostatku teplej vody v kuchyni ani v kúpeľni. Hostia sa vždy u neho cítia výborne a komfortne. Aké je tajomstvo jeho úspechu? Je to závesný kondenzačný kotol Tiger Condens, ktorý umožňuje čerpať teplú vodu z viacerých miest naraz bez straty komfortu. Dokáže zabezpečiť vykurovanie i prípravu teplej vody nielen vo veľkej domácnosti pána Petra, ale aj v dvojdomoch či v dvoch bytových jednotkách naraz. Veľké množstvo teplej vody kotol pripravuje vďaka kombinácii dodávky vody prietokovým spôsobom a zo vstavaného zásobníka. Opätovne nahriať zásobník dokáže v rekordne krátkom čase vďaka patentovanej technológii ISODYN2.

2. Riešenie s využitím slnka

Dcéra a syn pani Jany majú dostatok teplej vody v kúpeľni i v kuchyni – s kondenzačným kotlom Lev Heliotwin.
Dcéra a syn pani Jany majú dostatok teplej vody v kúpeľni i v kuchyni – s kondenzačným kotlom Lev Heliotwin.

Pani Jana žije v dome s dvomi dospievajúcimi deťmi. Ich starý kotol dosluhoval a jej dcéra, ktorá hráva basketbal, sa často sťažovala na nedostatok teplej vody na sprchovanie. Pani Jane sa pozdávali dve možnosti: Stacionárny kondenzačný kotol Lev 25 KKZ90 alebo kotol Lev Heliotwin 20 KKZ150. Oba znižujú náklady domácností na energiu vďaka úspore plynu, nízkej spotrebe elektrickej energie a zároveň sú ekologicky šetrné. Vďaka technológii vrstveného ukladania teplej vody v zásobníku ponúkajú obidva (okrem vykurovania) aj komfort okamžitej dodávky teplej vody (vďaka vstavaným zásobníkom s objemom 90 l alebo 150 l). Pani Jana sa napokon rozhodla pre kotol Lev Heliotwin 20 KKZ150 so solárnym kolektorom typu drain-back. Čo zavážilo? Najmä argument, že vďaka takejto solárnej zostave môžu v domácnosti ušetriť ročne 50 až 75 % nákladov na prípravu teplej vody.

3. Ľahká výmena kotla za nový

Pani Katka si vykurovanie a ohrev vody s kotlom Gepard Condens nastavuje cez smartfón – so smart regulátorom MiGo.
Pani Katka si vykurovanie a ohrev vody s kotlom Gepard Condens nastavuje cez smartfón – so smart regulátorom MiGo.

Pani Katka odkladala výmenu starého kotla za nový kvôli nedostatku financií. Pred pár rokmi si totiž s priateľom kúpili byt a na renováciu vykurovania im už nezostali žiadne úspory. Výmenu kotla sa napriek tomu rozhodli zrealizovať rýchlo a ľahko prostredníctvom financovania formou splátok. Všetky potrebné informácie našli na webovej stránke www.protherm.sk, pod heslom „Financovanie kotlov Protherm“. Zistili, že všetky kondenzačné kotly Protherm sú dostupné aj na splátky za výhodných podmienok, lebo Protherm garantuje aktuálne cenníkové ceny kotlov bez navýšenia. Išlo o investíciu do 1 700 eur a tak pani Katka nepotrebovala dokladovanie o príjme a ani ručiteľa. Do desiatich splátok zahrnula nielen kotol, ale aj regulátor, inštaláciu a uvedenie kotla do prevádzky. Išlo o kotol Gepard Condens, ktorý prináša vysokú triedu energetickej účinnosti „A“ pre kúrenie i prípravu teplej vody. Okamžite dodáva teplú vodu prietokovým spôsobom, alebo s pomocou externého zásobníka (v závislosti od verzie kotla). Pani Katka si vybrala verziu kotla s prietokovým ohrevom vody. O rok neskôr si s priateľom porovnali mesačné účty a boli prekvapení. Znížili sa im celkové náklady na vykurovanie domácnosti, vymenili totiž kotol starý 20 rokov – za nový kondenzačný – a dochádzalo k úspore až 30 % plynu. Úspory v domácnosti dosiahli aj vďaka tomu, že si ku kotlu vybrali inteligentný smart regulátor MiGo, ktorý prehľadne graficky vyhodnocuje spotrebu energie v domácnosti. Vykurovanie a ohrev teplej vody si odvtedy s regulátorom MiGo nastavujú podľa aktuálnych potrieb nielen priamo doma, ale aj na diaľku cez internet – prostredníctvom Wi-Fi pripojenia a aplikácie v smartfóne či tablete. Takto majú náklady, ale aj úspory 100 % pod kontrolou.

www.protherm.sk

 

5.9.2017

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
HELUZ
DOMEXPO 2018
LEIER
BAUMIT
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.