bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Robustný, výkonný, hospodárny a vyvinutý pre maximálne užitočné zaťaženie

Spoločnosť DAF predstavuje nové nákladné vozidlá Euro 6 CF Construction, vyvinuté najmä pre dopravu v stavebníctve, kde je vyžadovaná častá jazda v teréne. Vozidlá CF Construction majú vďaka zväčšenému nájazdovému uhlu a väčšej svetlej výške podvozku vynikajúcu prejazdnosť v teréne, rad premyslených detailov potom zaisťuje vysokú odolnosť proti poškodeniu, nízke prevádzkové náklady a ľahké ovládanie. Robustné štýlové prvky vozidiel CF Construction dodávajú individuálny vzhľad tiež novým vozidlám radu LF Construction.

 

Ako prvé vás na nových modeloch CF Construction zaujme ich charakteristický dizajn. Príznačná čierna mriežka chladiča s rozmernými lamelami a úplne nový dizajn nárazníka, vyrobeného z galvanizovanej ocele pre odolnosť proti poškodeniu v ťažkom teréne, dodávajú dojem sily a nepremožiteľnosti. Proti poškodeniu sú chránené i atraktívne tvarované hlavné svetlomety, ktorých kryty sú vyrobené z veľmi odolného materiálu Lexan. Výrobca nepodcenil ani ochranu chladiča, o ktorú sa stará oceľový kryt pod nárazníkom, vyrobený z 3 mm hrubého plechu. Tento ochranný kryt vydrží zaťaženie až 4 tony a jeho spodná časť tvorí praktický a široký schod.

Novinka: LF Construction

Spoločnosť DAF uvádza na trh tiež verziu Construction populárnych vozidiel LF. Dizajn týchto 19-tonových vozidiel LF Construction presne zapadá do radu CF Construction. Vyznačuje sa tiež čiernou maskou chladiča s masívnou mriežkou, typickým nárazníkom umiestneným vyššie (poskytuje tak nájazdový uhol viac ako 25°) a zväčšenou svetlou výškou (32 cm). Rovnako, ako vozidlá CF Construction, sú aj vozidlá LF Construction vybavené typickými schodmi a 3 mm hrubým krytom pod nárazníkom, ktorý chráni chladič.
Vozidlá LF Construction sú k dispozícii s 6,7-litrovým motorom PACCAR PX-7 s výkonom 164 kW (220 k) až 231 kW (310 k). Vozidlá DAF LF majú vďaka malému polomeru otáčania vo svojej triede jedinečnú ovládateľnosť a ich nízka pohotovostná hmotnosť umožňuje čo najvyššie užitočné zaťaženie.

Tandemová poháňaná náprava

Nové modely DAF CF Construction sa dodávajú vo viacerých variantoch. Môžu byť vo verzii trojnápravového podvozku pre montáž nadstavieb v konfigurácii 6 x 4 s 8-tonovou alebo 9-tonovou prednou nápravou, prípadne s 19-, 21- alebo 26-tonovou tandemovou zadnou nápravou. Tieto vozidlá sú ideálne pre využitie v stavebníctve alebo drevospracujúcom priemysle. Ďalším variantom sú ťahače s tromi nápravami v konfiguráciou 6 x 4, ktoré sa výborne hodia pre ťažkú nákladnú prepravu, prípadne na prepravu nadrozmerných nákladov – napríklad stromov alebo stĺpov.

Hospodárne motory PACCAR

O pohon sa stará 12,9-litrový motor PACCAR MX-13 s výkonom 303 kW (410 k) a 375 kW (510 k) a nový, 10,8-litrový motor PACCAR MX-11 s výkonom 210 kW (290 k) až 320 kW (440 k). Priemerná spotreba paliva motora PACCAR MX-11 je až o 3 % nižšia než pri, už aj tak veľmi úspornom, 12,9-litrovom motore PACCAR MX-13. Navyše je ľahší o viac než 180 kg, vďaka čomu umožňuje dosiahnuť ešte väčšie užitočné zaťaženie.

Ďalšie informácie:
www.daf.com
www.daftrucks.cz

 

24.6. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
BAUMIT
LEIER
EVVA
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.