Rozkladacie alebo pevné sedačky?

Vybrať si tú správnu sedačku nie je vždy jednoduché, pretože je nutné zvážiť viaceré hľadiská. Nejde totiž len o estetickú záležitosť, ale najmä o tú funkčnú. Nesústreďte sa preto len na farbu, materiál či veľkosť sedačky. Zamyslieť by ste sa mali aj nad tým, či chcete pevnú sedačku alebo rozkladaciu.

Pevné sedačky pre náročných

Ak nadovšetko zbožňujete svoje súkromie a neplánujete návštevy, ktoré by u vás mohli ostať cez noc, vhodným riešením je pevná sedacia súprava. Takisto po nej siahnite, ak máte pre hostí vyhradenú celú izbu. Vďaka chýbajúcemu systému rozkladania je väčšinou cena takejto sedačky nižšia, no nemusí to platiť vždy.

Keďže dizajnéri nemusia pri navrhovaní počítať s rozkladacím mechanizmom, môžu sa pohrať s jej vzhľadom. Vďaka tomu budú spokojní aj náročnejší zákazníci, ktorí uprednostňujú netradičné tvary a zaujímavé dizajnové riešenia. Spolu s tým však opäť môže stúpnuť cena. Platí, že kto chce mať v domácnosti nezvyčajné prvky, mal by siahnuť po pevnej sedačke.

Rozkladacie sedačky ušetria priestor

Do menších bytov sú lepšou voľbou rozkladacie sedačky. Bratislava či iné väčšie mestá ponúkajú práve menšie štartovacie byty, v ktorých chce každý čo najviac miesta ušetriť. Vďaka takýmto sedačkám nebude mať ani návšteva u vás problém prenocovať.

Rozkladacie sedačky však nie sú určené na každodenný spánok. Ak teda v byte nie je iná možnosť ako spanie v obývacej izbe, možným riešením sú napríklad sklopné skriňové postele.

Úložný priestor navyše

Keďže je zvyčajne súčasťou rozkladacej sedačky aj úložný priestor, môžete v nej odložiť len výnimočne používané veci. Nevýhodou ale je, že v mnohých prípadoch sa k veciam dostanete až vtedy, ak rozložíte celú zostavu.

Kvôli rozkladaciemu systému medzi takýmito sedačkami nenájdete príliš rozmanité tvary. A aj obstarávacia cena môže byť vyššia, keďže na rozkladacie sedačky sú kladené väčšie nároky na pevnosť celej konštrukcie.

Foto: Bigstockphoto

 

15.11.2016