bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Sadrokartónová doska Activ´Air ® pre lepšiu kvalitu vnútorného ovzdušia

Interiér je miesto, kde trávime až 85 % času. Či už doma, v kancelárii, obchodných centrách, športových zariadeniach, školách alebo škôlkach. A práve preto by sme mali myslieť na kvalitu vnútorného ovzdušia.


Nová sadrokartónová doska od spoločnosti Rigips prispieva k čistote vnútorného ovzdušia tak, že eliminuje koncentrácie formaldehydu až o 70 %. Jej unikátnosť a účinnosť spočíva v revolučnej technológii Activ´Air®, ktorá dokáže túto látku zo vzduchu nielen zachytiť, ale aj rozložiť na neškodné látky, pričom nedochádza k ich spätnému vylučovaniu.

Activ´Air® predstavuje moderné, ekologické, ekonomické a v neposlednom rade dlhodobé riešenie, ako bývať zdravšie. „Molekuly formaldehydu sú oveľa menšie, ako sú póry na tomto materiáli. Aj keď sa nám zdá, že je hladký a nepriepustný, je ľahko priedušný. Pri tom, ako vzduch prúdi okolo dosky, dostáva sa zároveň aj do nej. Máme odskúšané, že sa dosiahne až 70 % zníženie koncentrácie formaldehydu v miestnosti, ak je použitý na meter kubický priestoru meter štvorcový tejto dosky,“ hovorí Ing. Juraj Mlynarčík, manažér Technickej akadémie Rigips.

Dosku RB Activ´Air® je možné použiť na všetky typy konštrukcií, kde sa pracuje s bežnými sadrokartónovými doskami (podhľadoch, priečkach či predsadených stenách) a jej montáž nevyžaduje žiadne zvláštne technologické postupy.
„Sadrokartónové dosky Activ´Air® odporúčame do detských izieb, spální, kancelárií, zdravotníckych zariadení a škôlok, jednoducho všade tam, kde sa kladú vyššie nároky na kvalitu ovzdušia,“ vysvetľuje odborník na sadrokartón Ing. Róbert Vinca zo spoločnosti Rigips.
Výhodou je tiež cenová dostupnosť, nenáročná montáž, široká využiteľnosť a extra dlhá funkčnosť – špecializovaná doska vydrží chrániť váš domov neuveriteľných 50 rokov!
Účinnosť technológie Activ´Air® bola overená akreditovanými laboratóriami EUROFINS a Vito podľa ISO 16000-23 a aj meraním Štátnym zdravotným ústavom v Prahe.

Rigips, významný výrobca a dodávateľ sadrokartónových systémov, priniesol na trh sadrokartónovú dosku s technológiou Activ´Air® ako trvalé riešenie na skvalitnenia ovzdušia v interiéri.

Viac informácií nájdete na: www.activ-air.sk

 

19.10.2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
LEIER
BAUMIT
DOMEXPO 2018
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.