bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Slnečné dni s kolektorom za jedno euro

Solárne kolektory typu drain-back
Solárne kolektory typu drain-back

Uvažujete o kúpe solárnej zostavy a čakáte na dotáciu od štátu? Už nemusíte. Značka Protherm vám pri kúpe kondenzačného kotla Lev Heliotwin 20 KKZ150 pribalí len za 1 € solárny kolektor s unikátnou drain-back technológiou, ktorý sa postará o prípravu teplej vody.

V závislosti od miesta inštalácie solárneho kolektora tak ušetríte sumu od 570 € do 670 € z celkovej ceny zostavy.

Vhodná pre väčšinu domácností

Stacionárny kondenzačný kotol Lev Heliotwin 20 KKZ150 (Protherm)
Stacionárny kondenzačný kotol Lev Heliotwin 20 KKZ150 (Protherm)

Solárnu zostavu môže tvoriť stacionárny kondenzačný kotol so vstavaným 150 litrovým vrstveným zásobníkom teplej vody s duálnym spôsobom ohrevu teplej vody a jeden plochý kolektor typu drain-back. Primárne zabezpečuje ohrev vody solárny výmenník vo vnútri zásobníka. Ak je slnečného žiarenia nedostatok, voda sa zohreje pomocou doskového výmenníka kondenzačného kotla. Výhodou slnečných kolektorov typu drain-back oproti ostatným solárnym systémom je voľné stečenie solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka (zásobníka), ktoré v zime chráni beztlakový systém pred zamŕzaním a v lete zabráni prehrievaniu kolektora. Solárna zostava s kondenzačným kotlom je aj vďaka tomu vhodná pre väčšinu domácností. V cene 1 € je aj fixačná sada na solárny kolektor podľa typu strechy a strešnej krytiny. Ku kotlu možno celkovo pripojiť jeden alebo dva ploché solárne kolektory typu drain-back, pričom štvorčlenná domácnosť si pohodlne vystačí len s jediným kolektorom. Rozsah výkonu kotla Lev Heliotwin 20 KKZ150 pre vykurovanie je od 3,8 kW do 20 kW (pri teplotnom spáde 80/60 °C) a pre ohrev teplej vody od 3,8 kW do 24 kW. Súčasťou kotla je okrem vstavaného smaltovaného vrstveného zásobníka s nízkymi tepelnými stratami aj vstavaná ekvitermická regulácia a vysokoúčinné čerpadlo s nízkym príkonom šetriace náklady na elektrickú energiu.

Jednoduchá inštalácia kotla i kolektora

Zostava kotla Lev Heliotwin a solárneho kolektora typu drain-back
Zostava kotla Lev Heliotwin a solárneho kolektora typu drain-back

Čo sa týka solárneho kolektoru typu drain-back, v porovnaní s klasickým tlakovým systémom, je jeho inštalácia jednoduchšia. Nie je totiž potrebná expanzná nádoba ani odvzdušňovanie solárneho systému. Solárna kvapalina je už predplnená. Všetky potrebné časti ako riadiaca doska, snímače teploty a hydraulické komponenty sú súčasťou kotla Lev Heliotwin. Aj jeho inštalácia je jednoduchá. Jeho výhodou je možnosť oddelenia spaľovacej časti od zásobníka, čím sa zjednoduší preprava i prípadná inštalácia v ťažko dostupných priestoroch. Ak napríklad kotol potrebujete dopraviť hore či dole točitým schodiskom v dome, nebude to problém. Inštalácia je jednoduchá aj vďaka výbornej dostupnosti všetkých komponentov a širokého príslušenstva. Súčasťou dodávky je totiž aj pripojovacia sada obsahujúca bezpečnostné prvky ako sú poistné ventily a uzatváracie ventily uľahčujúce servisné zásahy oddelením samotného kotla od vykurovacieho systému. Obsluha kotlov Lev Heliotwin je nenáročná. Ovládajú sa ľahko, čo umožňuje ovládací panel s veľkým podsvieteným textovým LCD displejom. Na ňom sa zobrazujú všetky potrebné údaje. Celé ovládanie funguje na princípe „jedno tlačidlo = jedna funkcia“. Okrem intuitívnej obsluhy a vysokej účinnosti je veľkým plusom aj ľahká údržba kotla.

Viac informácií o akcii, ktorá trvá do 12.07.2015, získate na www.protherm.sk.

 

21.6.2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
EVVA
BAUMIT
LEIER
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.