bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Smartfón ako kľúč k tepelnej pohode v dome či byte

Ovládanie kotlov značky Protherm pomocou smartfónu umožňuje nový smart regulátor.
Ovládanie kotlov značky Protherm pomocou smartfónu umožňuje nový smart regulátor.

Vedeli ste, že iba pár kliknutí na smartfón môže zabezpečiť príjemné teplo vo vašom dome či byte – nech už ste kdekoľvek? Najnovšie totiž nemusíte kúrenie kontrolovať ani nastavovať len u vás doma, v obytnej alebo technickej miestnosti. Vykurovanie si naladíte pohodlne aj z práce či z opačného konca sveta. Rýchlo, jednoducho, komfortne a veľmi štýlovo.

Aplikácia na ovládanie vykurovania je kompatibilná so systémami iOS, Android aj Windows Phone v smartfónoch i tabletoch.
Aplikácia na ovládanie vykurovania je kompatibilná so systémami iOS, Android aj Windows Phone v smartfónoch i tabletoch.

Praktickú a dizajnovú novinku, ktorou je smart regulátor Netatmo, prináša značka vykurovacích zariadení Protherm. „Vďaka najmodernejším technológiám chceme vniesť do domácností na Slovensku väčší tepelný komfort a pohodlie. Členovia domácnosti si po novom môžu teplo domova nastaviť na diaľku prakticky odkiaľkoľvek,“ potvrdil Ing. Ján Petrák, produktový manažér značky Protherm.

Dizajn svetového mena

Smart regulátor má unikátny minimalistický dizajn, zákazník si ho môže farebne prispôsobiť výberom z piatich farebných prevedení.
Smart regulátor má unikátny minimalistický dizajn, zákazník si ho môže farebne prispôsobiť výberom z piatich farebných prevedení.

Ovládanie vykurovania pomocou smartfónu je na dosah pre tie domácnosti na Slovensku, ktoré vlastnia vykurovacie zariadenia značky Protherm. Nový smart regulátor Netatmo riadi vykurovanie vďaka diaľkovému ovládaniu cez WiFi pripojenie. „Aplikácia pre riadenie izbového termostatu Netatmo je kompatibilná so systémami iOS, Android aj Windows Phone v smartfónoch a tabletoch. Zákazníci si vďaka nej môžu svoj kotol kedykoľvek na diaľku vypnúť, zapnúť, zvýšiť alebo znížiť teplotu vykurovania, pričom stačí len pripojenie na internet,“ vysvetlil J. Petrák. Vzhľad aplikácie a izbového modulu Netatmo vytvoril jeden z najznámejších dizajnérov sveta, charizmatický Francúz Philippe Starck. Regulátor má vďaka tomu unikátny minimalistický dizajn. Možno si ho aj farebne prispôsobiť, na výber je päť farebných prevedení na prispôsobenie vzhľadu regulátora k okolitému prostrediu. Netatmo vytvára program vykurovania na základe zvyklostí členov domácnosti. Vďaka odpovediam na päť jednoduchých vstupných otázok, si sám vytvorí základný program vykurovania, ktorý je možné dodatočne upraviť. Zároveň si v domácnosti môžete nastaviť aj tri požadované teploty na riadenie vykurovania. K dispozícii je teplota komfortná, nočná a ekonomická, a tiež nastaviteľné intervaly kúrenia podľa toho, ako zvyknete doma fungovať. Regulátor je adaptabilný, čiže podporuje funkciu učenia sa a po čase vie nastaviť teplotu sám podľa správania členov domácnosti.

Šetrí energiu a životné prostredie

Smart regulátor Netatmo vytvára program vykurovania s kotlami značky Protherm na základe zvyklostí používateľa.
Smart regulátor Netatmo vytvára program vykurovania s kotlami značky Protherm na základe zvyklostí používateľa.

Regulácia s termostatom Netatmo sa v konečnom dôsledku odrazí na celkovej energetickej bilancii domu či bytu, aj na finančných nákladoch na energie. „Domácnosti tak môžu znížiť náklady na energiu až o štvrtinu. Vykurovanie totiž budú využívať len v čase, keď ho skutočne potrebujú. Životné prostredie zároveň šetria znížením emisií,“ dodal Petrák. Každý mesiac vďaka aplikácii dostanete aj prehľadné informácie o spotrebe energie na vykurovanie. Výsledkom je najlepší možný tepelný komfort v byte či dome. Regulátor sa zvykne inštalovať spolu s novým kotlom, osvedčený je však aj pri rekonštrukciách a výmene starších regulátorov.

Text a foto: Protherm

 

8.9.2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
LEIER
DOMEXPO 2018
EVVA
BAUMIT
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.