Splnený sen

"Mojím snom je postaviť na tomto kopci hotel, ktorý bude pôsobiť ako zámok."

Alfred Schwalbe, Karlove Vary 1904

Päťhviezdičkový hotel Imperial bol postavený v roku 1912, ponúka kombináciu tradičného kúzla a moderného komfortu. Jeho poloha je neprekonateľná. Vďaka lanovke je len pár minút od centra mesta a zároveň na vrchole kopca, kde vládne pokoj a ponúka sa ohromujúci výhľad.

Najpopulárnejší karlovarský prameň Vřídlo je privedený priamo do hotela pre pohodlie jeho hostí. Súčasťou hotela Imperial je vlastné Spa & Wellness Centrum ponúkajúce širokú škálu starostlivosti a procedúr.

Mesto samo, obklopené čistou prírodou, sa pýši viac než 650 rokmi histórie a atmosférou pokoja a pohody. Miestne liečivé pramene sú unikátne, pretože sa v nich dá nielen kúpať, ale sú určené aj na pitie, a to s významným pozitívnym účinkom na ľudské zdravie.

Kúpele v špeciálnom balení

Preventívne a relaxačné medical wellness pobyty tvoria mimoriadnu ponuku spoločnosti Imperial Karlove Vary. Slúžia predovšetkým k odpočinku a znovuobnoveniu síl. Účinné liečebné procedúry individuálne vyberie lekár a spolu s nutričným terapeutom pripraví program na mieru potrebám každého klienta.

V hoteli Imperial sú na výber celkovo tri medical wellness pobyty – Active, Detoxikačný a Antistresový program. Okrem luxusného ubytovania s plnou penziou ponúkajú množstvo účinných procedúr. Ich vhodnosť, samozrejme, vždy posúdi lekár. Patrí medzi ne napríklad čiastočná masáž lávovými kameňmi, aromaterapeutická masáž, masáž chodidiel, minerálne a bylinkové kúpele, cvičenie v bazéne i plávanie rovnako ako nordic walking. Slúži k dokonalému odpočinku, k relaxácii tela i duše.

Text a foto: HOTEL IMPERIAL