bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Spoločnosť DAF posilňuje svoje vedúce postavenie v oblasti efektivity dopravy

Na začiatku roka 2015 predstaví spoločnosť DAF veľké množstvo inovácií svojho modelového radu, ktoré výrazne prispejú k optimalizácii efektivity prepravy. Vylepšenie účinnosti motorov PACCAR MX v kombinácii s aplikáciou nových technológií, ako sú prediktívny tempomat, prediktívne radenie a režim Eco Mode, ponúka zníženie spotreby paliva až o 4 – 5 %. Nové aerodynamické spojlery a bočné goliere pomáhajú znížiť spotrebu paliva ešte viac. Tieto vylepšenia sú súčasťou nového programu „DAF Transport Efficiency“, ktorý zahŕňa produkty a služby zamerané na dosiahnutie maximálneho zisku na kilometer.


Pre dosiahnutie vyššej účinnosti prešli úspešné motory PACCAR MX-11 a MX-13 významnými optimalizáciami. U 10,8 litrového motora MX-11 bola významne vylepšená efektivita mazania. Pozornosť bola pri tomto motore ďalej venovaná lepšiemu procesu spaľovania, ktorý bol dosiahnutý vďaka novému spaľovaciemu priestoru, modifikáciou vstrekovania paliva a zmenám riadiaceho softvéru.
Nové turbodúchadlo 12,9 litrového motora PACCAR MX-13 prispieva k výraznému zlepšeniu prúdenia nasávaného vzduchu. Nová vačková hriadeľ s pozmeneným časovaním ventilov je krokom k lepšiemu spaľovaniu. Tiež motor PACCAR MX-13 dostal vylepšenia pre vyššiu efektivitu mazania a zníženie trecích strát. Novo bolo zavedené účinnejšie dvojrýchlostné vodné čerpadlo a upravený bol riadiaci softvér motora.

Motory PACCAR MX-11 a MX-13 si získali vynikajúcu povesť a osvedčili sa ako mimoriadne hospodárne. Vďaka týmto vylepšeniam sú teraz motory MX-11 a MX13 až o 2 % úspornejšie než doteraz, samozrejme vždy záleží na type prevádzky a daných podmienkach. Novo zavedené viacnásobné vstrekovanie okrem iného znamená, že beh motorov je pokojnejší a motory sú ešte tichšie.

Výkonnejšia motorová brzda pre zvýšenie efektivity

Výsledkom rôznych vylepšení motora PACCAR MX-13 nie je len nižšia spotreba paliva, ale aj vyšší výkon motorovej brzdy. Maximálny výkon MX motorovej brzdy teraz narástol o 20 %, na 360 kW pri 2 000 ot./min. Táto motorová brzda je vynikajúcou alternatívou k retardéru a hodí sa pre väčšinu prevádzkových podmienok a aplikácií.

Prediktívny tempomat a prediktívne radenie

Prediktívny tempomat je typickým príkladom filozofie programu DAF Transport Efficiency. Táto opcia je k dispozícii – v kombinácii s prediktívnym radením – na vozidlách Euro 6 CF a XF. Tieto sofistikované technológie, ktoré prispievajú k zvýšeniu efektivity vozidla, boli vyvinuté spoločnosťou DAF.
Prediktívny tempomat využíva pokročilú technológiu GPS na zistenie presnej polohy vozidla a na určenie toho, aké jazdné podmienky je potrebné vziať do úvahy v nasledujúcom jednom až dvoch kilometroch. Systém sa tak vlastne „pozerá“ dopredu a predvída profil trasy.
Podľa požadovanej rýchlosti a tiež povolenej odchýlky od tejto nastavenej hodnoty určuje prediktívny tempomat ideálnu rýchlosť a prediktívne radenie zvolí ideálny prevodový stupeň.
Výsledkom spojenia týchto dvoch systémov je zníženie počtu zmien prevodových stupňov a využívanie stále najvyššieho možného prevodového stupňa a v optimálnom rozsahu otáčok motora. Ak sa vozidlo blíži k vrcholu stúpania, snaží sa systém zachovať najvyšší prevodový stupeň a zbytočne nepodraďovať. Ak nasleduje za vrcholom stúpania bezprostredne klesanie, je už pred vrcholom znížená vstrekovaná dávka paliva a k prejazdu vozidla cez vrchol je využívaná zotrvačná sila vozidla. Vyšší prevodový stupeň je zvolený automaticky, keď sa gradient klesania bude zvyšovať.
V niektorých prípadoch prediktívny tempomat umožňuje, aby rýchlosť vozidla klesla pod nastavenú hodnotu, napríklad vtedy, keď je takmer dosiahnutý vrchol stúpania a systém „vie“, že potenciálna energia v klesaní privedie rýchlosť vozidla rýchlo späť na požadovanú hodnotu. Prediktívny tempomat môže tiež dočasne povoliť, aby bola rýchlosť mierne vyššia, ako je nastavená – v rámci vopred danej tolerancie – aj kvôli zníženiu spotreby paliva.
Vďaka prediktívnemu tempomatu a prediktívnemu radeniu je možné znížiť spotrebu paliva a emisií oxidu uhličitého CO2 až o 3 %, a to najmä v kopcovitom teréne.

DAF Transport Efficiency

Modelové zmeny a vylepšenia pre rok 2015 tvoria súčasť programu DAF Transport Efficiency. Program DAF Transport Efficiency tvorí rozsiahla ponuka technológií a služieb, rozšírená o mnohé novinky a zameraná na ďalšie zvyšovanie efektivity dopravy vďaka nižším prevádzkovým nákladom a optimálnej prevádzkyschopnosti vozidla. Pre dosiahnutie tohto cieľa zohráva tiež významnú úlohu ponuka rôznych služieb, ktoré stoja za samotným produktom. Spoločnosť PACCAR Parts zabezpečuje prvotriedne dodávky náhradných dielov a príslušenstva, špičková služba DAF International Truck Service (DAF ITS) zaručuje maximálnu prevádzkyschopnosť a minimalizuje neplánované prestoje. Spoločnosť PACCAR Financial Services ponúka atraktívne riešenie financovania pre dosiahnutie nízkych prevádzkových nákladov. Zmluvy na opravy a údržbu DAF Servisné zmluvy zahŕňajú novo opciu Uptime Plus s ďalšími službami slúžiacimi k zníženiu prevádzkových nákladov. To je dôkazom, že program DAF Transport Efficiency sa špecializuje nielen na tie najefektívnejšie vozidlá, ale predstavuje aj kompletnú ponuku služieb pre dosiahnutie všestrannej maximálnej efektivity.


Spoločnosť DAF Trucks N.V. – Dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc, jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredný výrobca ľahkých, stredne ťažkých i ťažkých nákladných vozidiel s trhovým podielom v kategórii nad 16 ton v Európe 16,2 %. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a podvozkov a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v poskytovaní ďalších produktových služieb: riešenie MultiSupport pre opravy a zmluvy o údržbe, finančné služby spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedny servis dielov. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky ako nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland vo Veľkej Británii, v Ponta Grossa v Brazílii a viac ako 1 000 predajcov a servisných miest.


www.daftrucks.cz
www.daftrucks.sk

 

9.4. 2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
DOMEXPO 2018
EVVA
HELUZ
BAUMIT
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.