bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Spoločnosť Hempel ponúka už aj protipožiarne napeňujúce nátery

V širokom sortimente ochranných náterov spoločnosti Hempel dosiaľ chýbali napeňujúce nátery. To sa ale už zmenilo. Pred nedávnom uviedla spoločnosť Hempel na trh protipožiarne nátery pre pasívnu ochranu oceľových konštrukcií, napr. priemyselných hál, verejných budov, štadiónov, letísk či supermarketov, určených proti požiarom celulózového typu. Teraz môže spoločnosť Hempel svojim zákazníkom ponúknuť kompletný rad ochranných náterov vrátane protipožiarnej ochrany.
 

Vsúčasnej dobe zahŕňa rad protipožiarnych napeňujúcich náterov dva jednozložkové rozpúšťadlové akrylátové nátery, HEMPACORE ONE určený pre aplikácie na mieste montáže a HEMPACORE ONE FD určený pre aplikácie v lakovni. Oba nátery poskytujú až 120 minút požiarnej ochrany pri požiaroch celulózového typu.

Aké sú hlavné výhody radu Hempacore oproti ostatným výrobkom na trhu? Jednoducho ich môžeme zhrnúť nasledovne.

Odolnosť a spoľahlivosť

Odolnosť a spoľahlivosť
Odolnosť a spoľahlivosť

Od protipožiarnych náterov očakávame predovšetkým dlhú životnosť, pretože v prípade požiaru musia spoľahlivo fungovať podľa projektovanej požiarnej odolnosti. Preto medzi najdôležitejšie vlastnosti týchto náterov patrí práve odolnosť a spoľahlivosť. Je potešujúcou správou, že pri náteroch HEMPACORE ONE 43600 a HEMPACORE ONE FD 43601 bola sériou testov podľa normy ETAG18-2 preukázaná vynikajúca odolnosť v porovnaní s inými produktmi na trhu. Tieto testy sú navrhnuté tak, aby simulovali odolnosť voči vplyvom vonkajšieho prostredia a zahrnujú zrýchlené vystavenie UV žiareniu aj extrémnym zmenám teploty. Testy boli vykonané na paneloch ošetrených protipožiarnym napeňujúcim náterom, aplikovaným na štandardný kompatibilný základový náter bez vrchného náteru. Produkt HEMPACORE ONE 43600 nevykazoval po testoch žiadne narušenie, zatiaľ čo pri ostatných produktoch sa po testovaní objavili odreniny, praskliny alebo mikropraskliny. Testy potvrdili, že náter HEMPACORE ONE 43600 vykazuje pri vystavení vonkajším podmienkam najvyššiu odolnosť.

Efektivita a flexibilita

Ďalšou výhodou je, že ako náter HEMPACORE ONE 43600 určený pre aplikáciu v mieste montáže, tak náter HEMPACORE ONE FD 43601 určený pre aplikáciu v lakovni, možno ľahko nanášať vo vrstve hrubšej ako 1 000 μm na jeden náter. Doba schnutia pritom je pri aplikácii v lakovni len 15 minút, resp. 30 minút pri aplikácii v mieste montáže. Vďaka tomu dochádza k výraznej úspore času pri realizácii projektu. Navyše sú oba typy náterov certifikované pre požiarnu odolnosť 120 minút pri požiari celulózového typu, ako ukázali oficiálne požiarne testy vykonávané nezávislým subjektom. Oba produkty sa rovnako vyznačujú vysokou flexibilitou. Sú plne kompatibilné so širokým radom vrchných náterov, čo výrazne uľahčuje výber vhodného náterového systému, ktorý spĺňa všetky požiadavky na ochranu povrchu oceľovej konštrukcie. Napriek tomu, že akcelerované testy ukázali nízke riziko poškodenia náteru a jeho funkčnosti vplyvom vonkajšieho prostredia, spoločnosť Hempel odporúča v prípade vonkajšieho použitia aplikáciu vrchného náteru, pretože reálne podmienky sa môžu od podmienok použitých v akcelerovaných testoch líšiť.

Lars Risum, manažér spoločnosti Hempel pre rozvoj obchodu v oblasti pasívnej požiarnej ochrany, to komentuje slovami: „Nový rad protipožiarnych napeňujúcich náterov spoločnosti Hempel prináša našim zákazníkom mnoho výhod. Teraz od nás môžu získať kompletné riešenie pre ochranu oceľovej konštrukcie, čo im uľahčí jednak proces výberu vhodného náterového systému, tak vlastnú aplikáciu farby.“

Dva vyššie popísané produkty sú zatiaľ prvými zástupcami nového radu protipožiarnych napeňujúcich náterov spoločnosti Hempel. Nátery HEMPACORE ONE i HEMPACORE ONE FD, schválené podľa európskej normy EN13381-8, sú od roku 2012 na trhu v Dánsku, Švédsku, Taliansku, Španielsku, Portugalsku, Veľkej Británii, Grécku, Turecku, Holandsku, Belgicku a najnovšie aj v Nemecku, Poľsku, Francúzsku, Maďarsku, Českej republike a tiež na Slovensku. Oba produkty disponujú označením CE, čo znamená, že môžu byť uvedené na trh v rámci krajín Európskej únie, a to bez nutnosti ďalšieho testovania.

Jednou z prvých referencií produktov Hempacore v Českej republike je dodávka protipožiarneho náteru HEMPACORE ONE FD 43601 v objeme 800 l pre projekt výstavby kotolne Lund určenej pre Švédsko. Protipožiarny náter je dôležitou súčasťou oceľovej konštrukcie v celkovom objeme 3 000 ton. Výstavba zariadenia pre kotolňu sa realizuje v roku 2013.

www.hempel.sk

 

16.4. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
LEIER
DOMEXPO 2018
BAUMIT
HELUZ
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.