bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Spoločnosť Hempel získala certifikát CE pre svoj nový rad protipožiarnych náterov HEMPACORE

Protipožiarne napeňujúce nátery HEMPACORE, ktoré spoločnosť Hempel vyvinula pre pasívnu protipožiarnu ochranu oceľových konštrukcií pri požiaroch celulózového typu, opäť preukázali svoje prednosti a kvalitu. Získali medzinárodný certifikát CE. Tento dôležitý certifikát umožňuje uviesť nátery HEMPACORE na trh v rámci celej Európskej únie a Európskeho hospodárskeho priestoru, a to bez nutnosti ďalšieho testovania. Predstavuje tak pomyselnú bránu do Európy.

Produktový rad HEMPACORE v súčasnej dobe zahŕňa dva jednozložkové rozpúšťadlové akrylátové nátery, HEMPACORE ONE 43600, určený pre aplikáciu na mieste montáže a rýchloschnúci variant HEMPACORE ONE FD 43601 určený pre aplikáciu v lakovni. Oba nátery poskytujú až 120 minút protipožiarnej ochrany pri požiari celulózového typu.

 

Smernica EÚ pre ochranné nátery

Získanie certifikátu CE je významným krokom k upevneniu pozície radu HEMPACORE na svetovom trhu. Na základe nového nariadenia o stavebných produktoch (Construction Products Regulations 305/2011 – CPR) sú všetci výrobcovia povinní doložiť prehlásenie o vlastnostiach produktu uvádzaného na trh a použiť označenie CE. Toto nariadenie je platné od 1. júla 2013 a týka sa všetkých produktov, na ktoré sa vzťahuje harmonizovaná európska norma, alebo ktoré sú v súlade s Európskym technickým schválením (ETA). Protipožiarne nátery nie sú výnimkou. Nariadenie CPR zároveň nahrádza existujúce smernice o stavebných produktoch – Construction Products Directive (CPD) – a má za cieľ odstrániť existujúce technické prekážky v obchode so stavebnými produktmi v rámci Európskeho hospodárskeho priestoru.

Význam certifikátu CE

Význam certifikátu CE
Význam certifikátu CE

Označenie CE deklaruje, že výrobca preberá plnú zodpovednosť za svoj produkt a jeho kvalitu, a zároveň predstavuje prehlásenie o splnení príslušných smerníc a testov, ktoré sú pre získanie certifikátu CE nevyhnutné. Testy vždy vykonáva oficiálna inštitúcia, ktorá následne vydáva osvedčenie o súlade s príslušným Európskym technickým schválením – ETA (12/0581). V rámci týchto testov sú protipožiarne nátery v dvoch fázach vystavené – podľa smernice ETAG 018 – opakovane sa meniacim a veľmi agresívnym poveternostným podmienkam. V prvej fáze sú nátery striedavo vystavené pôsobeniu vody a UV žiareniu. V druhej fáze potom extrémnym teplotám (-20 °C – +70 °C) a vlhkosti (20 % – 95 %).
Následne je rovnaký náter podrobený samotnej skúške požiarnej odolnosti, ktorá overí, či si uchoval požadované vlastnosti a naďalej poskytuje protipožiarnu ochranu stavieb, a to s nezmenenou životnosťou! Oba nátery radu HEMPACORE v týchto testoch uspeli na výbornú.

Prednosti náterov HEMPACORE

Prednosti náterov HEMPACORE
Prednosti náterov HEMPACORE

Hlavnými výhodami náterov radu HEMPACORE spoločnosti Hempel sú, oproti konkurenčným produktom, predovšetkým dlhá životnosť a vysoká odolnosť. Zvlášť pri protipožiarnych náteroch sú tieto dve vlastnosti zásadné, pretože v prípade požiaru musia spoľahlivo fungovať podľa projektovanej požiarnej odolnosti. Vynikajúca odolnosť náterov HEMPACORE ONE 43600 a HEMPACORE ONE FD 43601 bola preukázaná sériou testov podľa normy ETAG 018-2, štandardne používanej pri udeľovaní označenia CE.

Ďalšou výhodou je, že ako náter HEMPACORE ONE 43600, určený pre aplikáciu na mieste montáže, tak náter HEMPACORE ONE FD 43601, určený pre aplikáciu v lakovni, je možné ľahko nanášať vo vrstve vyššej ako 1 000 μm na jeden náter. Doba zasychania je pritom pri rýchlo schnúcej verzii len 15 minút, resp. 30 minút pri štandardnej verzii. Vďaka tomu dochádza k výraznej úspore času pri realizácii projektu.

Obidva produkty sa takisto vyznačujú vysokou flexibilitou. Sú plne kompatibilné so širokým radom základných aj vrchných náterov, čo výrazne uľahčuje výber vhodného náterového systému.

www.hempel.sk

 

27.9. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
DOMEXPO 2018
BAUMIT
LEIER
HELUZ
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.