bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Spravte si doma teplo a pohodlie. S kondenzačným kotlom

Stacionárny kondenzačný kotol Lev 25KKZ90
Stacionárny kondenzačný kotol Lev 25KKZ90

V sychravý deň každého z nás zohreje šálka horúceho čaju. Takéto príjemné pocity tepla však môžete zažívať aj počas bývania vo vašom rodinnom dome či byte. Podobne sa môže rozliehať teplo po obývačke, kúpeľni i detskej izbe, zatiaľ čo vonku zúri dážď, sneh či mráz. A to vďaka kvalitnému vykurovaniu.

Domácnosti veria technológiám značky Protherm. Teplo a  pohodlie totiž až v polovici všetkých inštalácií na Slovensku vykúzľujú kotly tejto značky. Majú dlhú životnosť, veľký výkon, ľahko sa obsluhujú a ich zapojenie i spustenie je nenáročné.

Vyhriaty dom či byt

Kotol Tiger Condens v kuchyni
Kotol Tiger Condens v kuchyni

Vstávať každé ráno do vyhriateho domu či bytu môžete aj vďaka kondenzačným kotlom Protherm. Jedným z nich je závesný kotol Tiger Condens, ktorý neslúži len na vykurovanie, ale aj na prípravu teplej vody. Hodí sa do každej modernej domácnosti. Aj do takej, ktorá má viac ako jednu kúpeľňu či väčšie nároky na dodávku teplej vody. Ide o elegantný kotol, ktorý môžete vďaka jeho kompaktnosti a malým rozmerom umiestniť kamkoľvek. Má v sebe zabudovanú technológiu ISODYN 2 a aj keď nedisponuje robustným zásobníkom, dokáže zabezpečiť potrebné množstvo teplej vody v rekordne krátkom čase. Teplá voda sa v tomto kotle pripravuje súbežným využívaním prietokového ohrevu v doskovom výmenníku a dodávkou vody z jedného alebo dvoch zabudovaných zásobníkov z nehrdzavejúcej ocele. Hoci majú objem len 21 litrov, z výkonového hľadiska ich možno porovnať s klasickým zásobníkom s objemom 70 litrov. Vďaka systému ISODYN 2 nedochádza k usadzovaniu vodného kameňa v dôsledku použitej technológie vrstveného ukladania teplej vody v zásobníkoch. S kotlom Tiger Condens je život jednoduchší. Uľahčuje ho široký rozsah modulácie výkonu, nízka hlučnosť, moderná regulácia, ale aj nenáročné ovládanie kotla s podsvieteným LCD displejom.

Elegantný a výkonný kotol

Kotol Panther Condens
Kotol Panther Condens

Ak máte záujem o elegantné, malé, ale pritom výkonné vykurovacie zariadenie, máme pre vás tip. Kondenzačné kotly Panther Condens sa vyznačujú jednoduchou inštaláciou, majú výborné parametre ohrevu a súčasne patria k najmenším kondenzačným kotlom značky Protherm. Hmotnosť nižšia ako 40 kg a kompaktné rozmery uľahčujú manipuláciu a zjednodušujú inštaláciu kotla aj v menších priestoroch. Kotly Panther Condens sa vyrábajú v prevedeniach kombi (s prietokovým ohrevom teplej vody) alebo systémové kotly, a to v troch výkonových radách so širokým rozsahom modulácie výkonu. Charakteristický je pre ne intuitívny spôsob obsluhy, moderná elektronika či nerezový kondenzačný výmenník. V kombinácii s prídavným zásobníkom teplej vody predstavujú kotly Panther Condens účinný a rýchly spôsob prípravy teplej vody.

Teplo aj vďaka slnku

Kotol Tiger Condens sa hodí do každého interiéru
Kotol Tiger Condens sa hodí do každého interiéru

Receptom na komfortné a príjemné bývanie sú aj nové stacionárne kondenzačné kotly Lev Heliotwin 20 KKZ150 a Lev 25 KKZ90. Sľubujú teplo domova a dostatok teplej vody počas celého roka. Kotol Lev 25 KKZ90 má vstavaný zásobník teplej vody s objemom 90 litrov, v ktorom je ohrev vody zabezpečený vrstveným spôsobom cez doskový výmenník. Obsluha kotla je založená na princípe „jedno tlačidlo = jedna funkcia“. Lev Heliotwin 20 KKZ150 je kotol vhodný na vykurovanie aj prípravu teplej vody vo vstavanom 150 l zásobníku s ohrevom teplej vody cez solárny výmenník. Ak je slnečného žiarenia vonku málo, o teplú vodu pre vašu domácnosť sa postará doskový výmenník kondenzačného kotla. K tomuto systému môžete jednoducho pripojiť 1 alebo 2 ploché solárne kolektory typu drain-back, pričom štvorčlenná domácnosť si pohodlne vystačí len s jediným kolektorom.

Viac informácií získate na www.protherm.sk a www.tigerprevsetkych.sk.

 

12.2. 2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
LEIER
DOMEXPO 2018
EVVA
HELUZ
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.