bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 20.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Ste si istí, že ste urobili všetko pre zaistenie vášho domova?

ABUS - odborník pre zabezpečenie okien a dverí


Podľa štatistiky dochádza v Slovenskej republike k takmer 5 tisícom vlámaní ročne. Je to aj z toho dôvodu, že ľudia veľmi podceňujú ochranu svojho majetku a väčšinou ju riešia až vtedy, keď je neskoro.


Typy zámkov ABUS:

  • okenné rozvorové zámky – uzamykací systém pre zavreté alebo vyklopené okno
  • uzamykateľné okenné kľučky so závorou – možnosť uzamknutia v polohe ventilácie
  • prídavné okenné zámky
  • okenné zámky na číselný kód
  • zámky na dvojkrídlové okná so stredovým stĺpikom
  • ochrana pántov – zámky určené proti vysadeniu okien
  • zámky na strešné okná
  • teleskopické zámky
  • špeciálne prídavné zámky
  • uzamykateľné okenné kľučky – s alarmom a 110 dB sirénou ako detská poistka

Okná a balkónové dvere sú najčastejšie využívané pri vlámaní do objektov. Či už je bežné okno zatvorené, alebo v polohe na vetranie, zvyčajne nepredstavuje pre zlodeja vážnejšiu prekážku. Väčšina okien je vypáčená v priebehu 10 sekúnd. Stačí na to bežný skrutkovač a zlodej je vo vnútri. Je tu však riziko nehody aj pre malé deti, ktoré môžu okno otvoriť a ľahko z neho vypadnúť. Mnohé okná sú vylepšené tým, že dobre tlmia hluk a majú dobré tepelno-izolačné vlastnosti. Nie sú však väčšinou  vybavené prvkami proti vypáčeniu a vysadeniu. Treba si uvedomiť, že nové okno nemusí  vždy spĺňať vaše nároky z hľadiska jeho možného nežiaduceho otvorenia. Zaujímavý je ďalší štatistický údaj – len 2 % zlodejov  zo strachu pred prípadným hlukom rozbíjajú okenné tabule.

Nemecká firma ABUS sa bezpečnosťou ľudí a objektov zaoberá už vyše 60 rokov. Ako jedna z mála ponúka prepracovaný systém zabezpečenia objektov formou dodatočného mechanického zabezpečenia okien a balkónových dverí. Všetky zámky odolávajú zaťaženiu viac ako 1 tona, sú testované podľa DIN normy a schválené nemeckou štátnou skúšobňou VdS.

Okenné zámky ABUS spĺňajú najvyššie bezpečnostné štandardy a poskytujú maximálnu ochranu proti vlámaniu. Zabezpečenie značky ABUS sa vyznačuje tiež moderným dizajnom, širokou paletou farieb a jednoduchou obsluhou. Všetky zámky sa zamykajú zatlačením cylindrickej vložky. Odomykajú sa kľúčom, ktorý môže byť spoločný pre všetky okenné zámky v rámci jedného objektu.

Základom riadneho zabezpečenia okien je rovnomerné rozvrhnutie okenného zabezpečenia. Výhodou systémov ABUS je jednoduchá montáž, ktorú zvládne každý domáci majster. V prípade kľučiek je montáž veľmi jednoduchá, len sa vymení pôvodná, bez vŕtania. Zámky sú biele, hnedé, strieborné a ich cena je zanedbateľná v porovnaní so škodou, ktorú spôsobí zlodej už len vypáčením okna alebo dverí, a to nehovoriac o lupe.

Viac o zabezpečení okien a dverí na www.abus.sk

 

30.9. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
EVVA
DOMEXPO 2018
BAUMIT
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.