bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Ste si istí, že ste urobili všetko pre zaistenie vášho domova?

ABUS - odborník pre zabezpečenie okien a dverí


Podľa štatistiky dochádza v Slovenskej republike k takmer 5 tisícom vlámaní ročne. Je to aj z toho dôvodu, že ľudia veľmi podceňujú ochranu svojho majetku a väčšinou ju riešia až vtedy, keď je neskoro.


Typy zámkov ABUS:

  • okenné rozvorové zámky – uzamykací systém pre zavreté alebo vyklopené okno
  • uzamykateľné okenné kľučky so závorou – možnosť uzamknutia v polohe ventilácie
  • prídavné okenné zámky
  • okenné zámky na číselný kód
  • zámky na dvojkrídlové okná so stredovým stĺpikom
  • ochrana pántov – zámky určené proti vysadeniu okien
  • zámky na strešné okná
  • teleskopické zámky
  • špeciálne prídavné zámky
  • uzamykateľné okenné kľučky – s alarmom a 110 dB sirénou ako detská poistka

Okná a balkónové dvere sú najčastejšie využívané pri vlámaní do objektov. Či už je bežné okno zatvorené, alebo v polohe na vetranie, zvyčajne nepredstavuje pre zlodeja vážnejšiu prekážku. Väčšina okien je vypáčená v priebehu 10 sekúnd. Stačí na to bežný skrutkovač a zlodej je vo vnútri. Je tu však riziko nehody aj pre malé deti, ktoré môžu okno otvoriť a ľahko z neho vypadnúť. Mnohé okná sú vylepšené tým, že dobre tlmia hluk a majú dobré tepelno-izolačné vlastnosti. Nie sú však väčšinou  vybavené prvkami proti vypáčeniu a vysadeniu. Treba si uvedomiť, že nové okno nemusí  vždy spĺňať vaše nároky z hľadiska jeho možného nežiaduceho otvorenia. Zaujímavý je ďalší štatistický údaj – len 2 % zlodejov  zo strachu pred prípadným hlukom rozbíjajú okenné tabule.

Nemecká firma ABUS sa bezpečnosťou ľudí a objektov zaoberá už vyše 60 rokov. Ako jedna z mála ponúka prepracovaný systém zabezpečenia objektov formou dodatočného mechanického zabezpečenia okien a balkónových dverí. Všetky zámky odolávajú zaťaženiu viac ako 1 tona, sú testované podľa DIN normy a schválené nemeckou štátnou skúšobňou VdS.

Okenné zámky ABUS spĺňajú najvyššie bezpečnostné štandardy a poskytujú maximálnu ochranu proti vlámaniu. Zabezpečenie značky ABUS sa vyznačuje tiež moderným dizajnom, širokou paletou farieb a jednoduchou obsluhou. Všetky zámky sa zamykajú zatlačením cylindrickej vložky. Odomykajú sa kľúčom, ktorý môže byť spoločný pre všetky okenné zámky v rámci jedného objektu.

Základom riadneho zabezpečenia okien je rovnomerné rozvrhnutie okenného zabezpečenia. Výhodou systémov ABUS je jednoduchá montáž, ktorú zvládne každý domáci majster. V prípade kľučiek je montáž veľmi jednoduchá, len sa vymení pôvodná, bez vŕtania. Zámky sú biele, hnedé, strieborné a ich cena je zanedbateľná v porovnaní so škodou, ktorú spôsobí zlodej už len vypáčením okna alebo dverí, a to nehovoriac o lupe.

Viac o zabezpečení okien a dverí na www.abus.sk

 

30.9. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
HELUZ
LEIER
DOMEXPO 2018
BAUMIT
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.