bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Strecha nie je len krytina. Vyznáte sa v strešných fóliách?

Keď sa povie nová strecha, každý si začne predstavovať, ako bude vyzerať krytina. Málokomu napadne, čo všetko rekonštrukcia obnáša a aké komponenty strecha zahŕňa. Viete napríklad, ako potrebná je strešná fólia?

Strešné fólie sú poistnou hydroizoláciou pod krytinou. Chránia strechu proti prírodným živlom, preto sú vždy potrebnou súčasťou novej strechy.

Strešné fólie sú rôzne

Sú rôzne druhy strešných fólií. Kontaktné fólie (vysoko difúzne priepustné) vhodné priamo na tepelnú izoláciu, alebo plné debnenie, nekontaktné (mikroperforované) vtedy musí byť vytvorené odvetranie priamo pod strešnou fóliou a mnohé ďalšie.
Fólie nie sú univerzálne na akúkoľvek strechu. Vyberáte si ich  podľa sklonu strechy, typu použitej škridly a skladby strešného plášťa.
Existuje množstvo fólií a bez dobrej rady odborníka si jednoducho nevyberiete. A keď ide o strechu, každému by malo záležať na vzhľade a dobrých odolných materiáloch s dlhou životnosťou. Staviť by ste mali na kvalitu, za ktorou stojí dobré meno. Takýchto značiek  je na trhu viacero, my sa pozrieme na strešné fólie firmy Tondach.

Tondach strešné fólie

Objednať si strechu Tondach znamená mať postarané o všetko. Tento výrobca má okrem renomovanej pálenej škridly aj kompletné príslušenstvo, ktoré samozrejme zahŕňa fólie na akúkoľvek strechu. Tie sú vysoko difúzne priepustné, odolné proti dažďovej vode, vetrotesné a preukazujú tepelnú odolnosť od - 40° C do + 100° C. Majú rôzne vlastnosti a chránia strechu hlavne proti vetru a vode. Niektoré  majú integrované samolepiace pásky, ktoré zabezpečia väčšiu tesnosť a uľahčia prácu.
Máte strechu z impregnovaného dreva (debnenie, kontra laty a strešné laty)? Ani to nie je problém pre monolitickú strešnú fóliu.
Strešné fólie Tondach sú naozaj spoľahlivé pre každú strechu.

Cena strechy býva hlavným faktorom, je to však chyba

Cena strechy sa samozrejme rôzni aj podľa príslušenstva, ktoré je na ňu použité. Nemyslíte si, že keď sa dozviete cenu krytiny, tým to končí. Na poriadne zastrešenie je dôležité premyslieť si všetko, čo so stavbou strechy súvisí.
Vyššia cena by vás nemala odradiť od strechy snov. Kompenzáciou je dlhoročná záruka a špičková kvalita.

 

15.5.2016

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
LEIER
HELUZ
BAUMIT
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.