SUDOPARK – niečo nové, nezvyčajné!

Kysuce boli vždy charakteristické množstvom osád roztrúsených po vrcholcoch kopcov, kde líšky dávali dobrú noc. Kedysi životom dýchajúce osady však s modernou dobou začali postupne vymierať. Sudopark je však ukážkou spolupráce slovensko-moravských majiteľov, ktorí sa rozhodli ukázať, že chváliť sa našou históriou, obnovovať ju môže byť budúcnosťou cestovného ruchu. A výsledok stojí za to!

Sudopark je obnovená drevená dedina s množstvom atrakcií, kde sa spája pôvab minulosti s komfortom a požiadavkami dneška. Zrekonštruované pôvodné drevené stavby sa prerobili na štýlové ubytovanie, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani niekoľko hviezdičkové hotely. Použité materiály v interiéroch sú čisto prírodné, a tým vyhovujúce aj ľuďom trpiacim neduhom tejto doby – alergiám. Pôvodné maštale, kde ešte pred 15 rokmi chovali dobytok, boli jemne upravené na štýlovú saunu.
Pec spolu s krbom v štýlovom bufete zabezpečuje príjemný pocit tepla v celom sedliackom dome.

Kysuce, na rozdiel od iných oblastí Slovenska, nedostali do vienka termálne pramene. Ale aj keď príroda nenadelí, netreba zúfať. V Sudoparku to vyriešili svojrázne – termálnu vodu si vyrábajú. Pôvodom škandinávske riešenie kúpania sa v horúcich sudoch prevzali za svoje a umiestnili v krásnom exteriéri 3 drevené kúpacie sudy s priemerom 2 m. V nich sa opäť prírodne – drevom – vyhrieva voda na 38 – 41 °C. Kúpajúci tak strávia nezabudnuteľné chvíle, ktoré pomôžu nielen duši, ale aj fyzickému zdraviu, keďže efekt pobytu v sudoch je podobný pobytu v saune. Chladenie je zabezpečené v chladiacom sude zabudovanom v zemi s prietokom horského potoka alebo v zime v snehovej perine.
A toto je len jedna z atrakcií Sudoparku. Zaujme aj nádherný zrubový domček na strome. Počujete dobre – na strome. Pri pohľade naň si asi každý z nás spomenie na rozprávku Mrázik a má chuť dupnúť si nohou. Mala to byť atrakcia pre najmenších návštevníkov, ale svoje miesto tam nájdu určite aj tí skôr narodení.

To, že to s obnovou pôvodnej osady myslia v Sudoparku vážne, potvrdzujú ďalšie časti areálu. Je ňou školiaca alebo spoločenská miestnosť, štýlový Bar u Sedliaka, multifunkčné ihrisko s umelým povrchom, stajne s výbehmi pre kone, ktoré určite dotvoria atmosféru tohto areálu.

Ak hľadáte niečo nové pre vašu rodinu, zákazníkov alebo pracovný kolektív, odporúčame vám návštevu tohto areálu. Majitelia nás ubezpečili, že toto je len medzistanica a chystajú toho ešte veľa, veľa zaujímavého.

Viac informácií nájdete na www.sudopark.sk

 

20.4.2015