bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Tapetové trendy

Nové trendy tohto roku určujú nebojácnosť, originalitu a kombinácie nevšedného. Zabudnite na všetko klasické, čo ste poznali. Tohtoročné trendy môžeme rozdeliť do piatich základných celkov

ETNO
Hlavnou inšpiráciou pri dizajnovaní interiéru sú motívy africkej prírody. Či už sú to zvieracie motívy – pruhy zebry, koža aligátora, hadie štruktúry alebo savana a džungľa. Využívané sú predovšetkým tmavé, hnedé a sivé farebné odtiene, bohaté a teplé tóny pripomínajúce horúce púšte a savany, ktoré vhodne dotvárajú prostredie vzrušujúcej Afriky. Interiér navrhnutý v „etno" štýle by jednoznačne nemal postrádať uvoľnenosť ani ľahkosť, mal by pôsobiť prirodzene, vzdušne a zároveň luxusne a mysticky.


FLORAL

Florálne motívy boli v móde už v 50. rokoch a dnes zažívajú svoj veľký návrat. Trendom sú jemné, väčšie, ale i najväčšie kvetinové vzory. Na stene sa dajú použiť v rôznych podobách. Od jemných decentných potlačí, cez plastické 3D aplikácie – veľakrát honosné – až po neprehliadnuteľné pestré energické vzory, kde je kvetmi posiaty každý milimeter tapety. Používajú sa rôzne štylizované prírodné a florálne motívy ako aj abstraktné ornamenty v tvare kvetov a stromov vytvárajúce veľké obrazce. Žiarivé farby a vzory s florálnou potlačou, pestrofarebné zhluky kvetín, či romantické mozaiky budú to pravé pre nekonvenčný interiér.

GLAMOUR
Lesk, perleť, zlaté, strieborné a kovové aplikácie, či výrazné elegantné dekoratívne prvky sú v tapetách charakteristické pri vytvorení „Glamour“ štýlu. Kvetované vzory, florálne ornamenty, fialová a zlatá farba sú spomienkou na bohatstvo rokokových a barokových palácov. Trendom sú tiež jednofarebné tapety, ktoré zdobí len striedanie matných a lesklých plôch spojených v jemnej čipke. Metalické farby v kombinácii s elegantnými dekoratívnymi prvkami dávajú tapetám jedinečný lesk, ktorý vytvára luxusný a noblesný interiér.

NATURE

Tapety inšpirované prírodou ako zdrojom života. Používajú sa výrazné kontúry prírodných prvkov, formy pripomínajúce prírodu a schematický naznačené materiály zvýraznené rôznymi odleskmi. Od dreva cez kameň, až po kombinované štruktúry, ktoré sa nachádzajú priamo v prírode. Či už je to štruktúra stromovej kôry alebo mäkkého machu. Zemité farebné kombinácie a jemný vzor vytvárajú harmonický, teplý vzhľad a ponúkajú veľa možností na podanie tej správnej atmosféry v rôznych interiéroch.

GEOMETRIA

 

Tapety inšpirované geometriou, architektonickými tvarmi a 3D priestorom. Použitím geometrických ornamentov, vrstvenia materiálov a kovových akcentov vytvárajú hru so svetlom, čím sa dá vdýchnuť život do strohých múrov. Vďaka viacerým úrovniam a odtieňom sa dá dosiahnuť rôzna miera hravosti a lineárnej tvrdosti stien. Ide o vytvorenie odlišných nálad a atmosféry, ktorá je ovplyvnená kontrastom farieb, lesku a matu. Živé farebné kombinácie vytvárajúce 3D efekty, ako aj kombinácia tmavých elegantných farieb s lineárnymi metalickými povrchmi prinesú do interiéru dynamiku, osobitý vzhľad a nezabudnuteľnú atmosféru.

 

 

Artica Décor – Style Center
OC- R1, Rožňavská 1 /Zadný vchod/
831 04 Bratislava
tel./fax: 02-444-64-654
mob: 0917-766-993
www.artica.sk

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
HELUZ
LEIER
DOMEXPO 2018
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.