bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Tehly s budúcnosťou

Prvé pálené tehly sa vyrábali už 3 tisíc rokov pred n. l. Takmer geniálna myšlienka stavania odolných stavieb z pálenej hliny sa v priebehu storočí zdokonaľovala a prispôsobovala neustále vyšším nárokom človeka na bývanie.

Presne takáto novinka nedávno vzišla zo spolupráce českého výrobcu HELUZ a Stavební fakulty ČVUT Praha za finančnej podpory Ministerstva priemyslu a obchodu ČR. Uvedené žiadané vlastnosti izolantu dodáva tehlovému bloku HELUZ Family 2in1 expandovaný polystyrén vložený do dutín tehly, ktorých je pevne fixovaný pomocou špeciálnej technológie. Neuvoľní sa preto ani pri vyrezávaní otvorov pre elektroinštaláciu alebo pri úpravách veľkosti bloku. Jeho tepelnoizolačné vlastnosti dosahujú lepšie výsledky ako napríklad minerálna vlna. Murivo z tehlových blokov HELUZ Family 2in1 teda aj bez zateplenia s rezervou spĺňa požiadavky na obvodové konštrukcie nízkoenergetických, pasívnych aj nulových domov.

Vývoj storočiami prevereného stavebného materiálu podporovaný stále novými inováciami robí z tehál stavebný materiál so sľubnou budúcnosťou.

 

Viac informácií na www.heluz.sk

28.10.2011

Tepelná izolácia budov je dnes akousi čarovnou formulkou, ktorá stojí na začiatku každého rozhodovania o stavbe domu. Pre svoju pevnosť a odolnosť, paropriepustnosť, dobrú zvukovú izoláciu, nehorľavosť, tepelnú stabilitu a schopnosť zaistiť optimálnu mikroklímu pre bývanie, sú tehly cenené dodnes. Dôraz na tepelnú izoláciu, ktorý je v posledných rokoch alfou a omegou celého stavebného priemyslu, však zaplnil trh najrôznejšími materiálmi a technológiami, ktoré hrubú stavbu izolujú s cieľom dosiahnuť čo najnižšie hodnoty tepelnej priestupnosti. Za týmto vývojom pochopiteľne nezaostávajú ani tehly.

Stavba s viacvrstvovou obvodovou konštrukciou však skrýva riziko nesprávneho zostavenia či realizácie. Výsledok potom vôbec nemusí fungovať tak, ako by mal, a majiteľovi miesto úspor prinesie len problémy a ďalšie výdaje. Pri jednovrstvovom murive takéto riziko odpadá. A ak sa navyše tehla sama správa ako izolant, nie je už vlastne čo riešiť.

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
HELUZ
DOMEXPO 2018
BAUMIT
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.