bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Téma interiéru – Dunaj a rybí svet

Zadanie tohto bytu v bratislavskom komplexe Eurovea bolo netradičné. Klient požadoval, aby interiér bol vzdušný a mal pôsobiť ľahkým dojmom. Priestor musel byť vzdušný a mal pôsobiť ľahkým dojmom. S premenou sa popasovala spoločnosť JK Deco s dizajnérkou, pani Janou Kadlicovou.

 

Ako prvé pri návrhu tohto interiéru bolo potrebné vyriešiť extrémne úzky priestor a zladiť ho s masívnym dreveným schodiskom. Výberom totožného dekoru podlahy k existujúcemu schodisku sa úzky priestor opticky zjednotil. Zároveň sa stal výborným kontrastným podkladom k požadovanému lesklému dekórunábytku. Na zdôraznenie kontrastu bola použitá dostatočne tmavá, ale neutrálna a metalizovaná tapeta, ktorá odráža svetlo a zároveň významne výtvarne dotvára interiér s jeho starostlivo vybraným bielym vybavením.

 

 
Klientom požadovaná vzdušnosť priestoru bola dosiahnutá aj výberom ďalších materiálov ako sklo, plast a zrkadlo – to všetko sú materiály, ktoré korešpondujú s témou interiéru – Dunaj a rybí svet.
Zároveň ide o ľahko pôsobiace materiály, ktoré priestor svojím objemom nezahlcujú, naopak sprehľadňujú. Dominantnými prvkami sa stali zrkadlový stôl tvaru vlny, v ktorom sa takto odráža svetlo a na mieru vybraný luster v tvare zrkadlových vĺn, ktorý je však dostatočne ľahký a priehľadný, aby nezacláňal výhľadu z galérie.
 
„Na stôl boli ako dekorácia vybrané sklenené misy ako prepojenie s jedálenským priehľadným stolom, na ktorý som vise versa použila ako prestieranie zrkadlové misy,“ dodáva pani Kadlicová.

 

 
Takisto nepoužitie koberca nie je náhoda – jeho absencia vnáša do priestoru ľahkosť. Do tohto interiéru však bolo potrebné vniesť aj trochu tepla, čo sa realizovalo použitím malých kožušín s extrémne dlhým vlasom – tieto na pozadí obkladu z bieleho kameňa a sklenených na mieru navrhnutých svietiacich poličiek evokuje ľadového medveďa a polárny svet. Biely obklad, tapeta i nástenné zrkadlové osvetlenie sa tiahne celým interiérom až na galériu – čo priamo zjednocuje interiér do kompaktného celku.
 
Už len ako čerešnička k dekoráciám rýb pribudli vankúše v tvare lesklých rybích šupín z dielne Barbary Becker. Celý interiér sa dá nasvietiť na modro.

 


 

 


 
Text a foto: Jana Kadlicová, Návrhy a zariaďovanie interiérov
www.jkdeco.eu

 

12.7. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
REKLAMA
HELUZ
DOMEXPO 2018
LEIER
EVVA
BAUMIT
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.