bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Tepelné čerpadlá, ktoré sa osvedčili aj v extrémnych podmienkach

Bývanie i práca za polárnym kruhom sú vďaka tepelným čerpadlám oveľa príjemnejšie.
Bývanie i práca za polárnym kruhom sú vďaka tepelným čerpadlám oveľa príjemnejšie.

Najchladnejšie miesto vo Švédsku leží 235 km za severným polárnym kruhom. Ide o meteorologickú stanicu v Naimakke, kde teplomer nezriedka ukazuje aj - 40 °C. Natrvalo ju obýva len jeden človek, 80-ročný meteorológ Åke. „Bol som osamelý, málokedy som mal návštevu,“ priznáva. Dostal preto výborný nápad, ako na exkurziu prilákať oveľa viac turistov.

  

Åke sa rozhodol v nehostinných podmienkach vyskúšať dve tepelné čerpadlá značky Vaillant. Najchladnejšie miesto vo Švédsku je odvtedy oveľa prívetivejším a zaujímavejším. „Chcel som svetu ukázať, že teplo a útulne môžete mať doma kdekoľvek na svete, dokonca aj keď bývate za polárnym kruhom,“ dodáva.

Návštevníci sa cítia pohodlne

V meteorologickej stanici je teplo vďaka tepelnému čerpadlu flexoTHERM exclusive.
V meteorologickej stanici je teplo vďaka tepelnému čerpadlu flexoTHERM exclusive.

Prácu v meteorologickej stanici prevzal Åke po svojich rodičoch. Odvtedy sa však veľa zmenilo. Pri meracích prístrojoch dnes stojí futuristická kupola. V modernej meteorologickej stanici si Åke užíva komfort vďaka tepelnému čerpadlu flexoTHERM exclusive. Návštevy z nej obdivujú krásny výhľad na rozľahlé polia plné snehu a okolité lesy. V príjemnom teple im Åke rozpráva o práci meteorológa za polárnym kruhom. Zároveň si zo záujmom obzerajú tepelné čerpadlo. Ide o inteligentné zariadenie flexoTHERM exclusive s označením Green iQ, ktoré je v maximálnej miere ekologické a dokáže využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Åke si vybral poslednú možnosť, pretože v náročných podmienkach za severným polárnym kruhom predstavovala najľahšie riešenie. Značka Vaillant nastavila týmto tepelným čerpadlom najvyššiu latku pre trvalo udržateľné tepelné technológie v celej Európe. Tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive patrí medzi najúčinnejšie zariadenia na trhu, má veľmi tichú prevádzku a môže sa pochváliť nízkymi prevádzkovými nákladmi. Bežne si ho ľudia dávajú do novostavieb, ale aj v rámci rekonštrukcií, najčastejšie do rodinných i menších bytových domov. V súlade s európskou smernicou ErP sa flexoTHERM exclusive zaraďuje do najvyššej energetickej triedy A++/A+++. Tepelné čerpadlo možno ovládať aj cez smartfón alebo tablet, jednoducho a pohodlne, prostredníctvom Wi-Fi a aplikácie multiMATIC. Jeho mimoriadne tichá, zvukovo optimalizová vonkajšia jednotka s názvom aroCOLLECT je nainštalovaná vonku, vedľa meteorologickej stanice. Vďaka dôkladnému tlmeniu vibrácií a efektívnej zvukovej izolácii je jej hlučnosť iba 42 dB.

Domov za polárnym kruhom

Meteorológ Åke má doma tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive.
Meteorológ Åke má doma tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive.

Podobné pohodlie s tepelným čerpadlom si Åke doprial aj u seba doma. Rozhodol sa pre zariadenie flexoCOMPACT exclusive zem/voda s označením Green iQ, ktoré umožňuje dosiahnuť najvyšší komfort na minimálnom priestore. Má totiž zabudovaný 185 l zásobník teplej vody a okrem vykurovania ho Åke využíva aj na prípravu teplej vody. Má kompaktné rozmery, dosahuje výstupnú teplotu až 65 °C, má nízke prevádzkové náklady a pracuje veľmi spoľahlivo. Podobne ako predošlé tepelné čerpadlo, aj flexoCOMPACT exclusive možno ovládať cez smartfón. Ak aj vy uvažujete o tepelnom čerpadle pre váš rodinný dom, neváhajte. Značka Vaillant najnovšie na svojom webe ponúka novú službu – spracovanie odborného návrhu na inštaláciu tepelného čerpadla – nezáväzne a zadarmo.

 

Viac sa dozviete na:

www.vaillant.sk

www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk

 

21.9.2017

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
DOMEXPO 2018
LEIER
BAUMIT
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.