bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Teplo – v hlavnej úlohe. Vďaka kondenzačným kotlom

Kotol auroCOMPACT značky Vaillant
Kotol auroCOMPACT značky Vaillant

V studených zimných mesiacoch prinášajú príjemné teplo do mnohých domácností práve najmodernejšie plynové kotly. Tieto vykurovacie zariadenia vzišli z viac ako sto rokov skúseností a neustáleho inovovania.

Značka Vaillant má najdlhšie skúsenosti s vykurovacími technológiami pre domácnosti. Je už 142 rokov lídrom a zároveň priekopníkom vo vývoji a inováciách v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Je vôbec prvou značkou, ktorá bola použitá vo vykurovacej technike. Jej zakladateľom je nemecký vynálezca Johann Vaillant, ktorého vynálezy vniesli a neustále vnášajú teplo a teplú vodu do miliónov domácností. Značka Vaillant v súčasnosti ponúka okrem tepelných čerpadiel, solárnych zostáv a rekuperačných jednotiek, aj najmodernejšie závesné alebo stacionárne kondenzačné kotly.

Ušité na mieru každej domácnosti

Kotol ecoTEC plus so zásobníkom teplej vody
Kotol ecoTEC plus so zásobníkom teplej vody

Domácnosti majú odlišné požiadavky na optimálny spôsob vykurovania. Isté však je, že každá hľadá také riešenie, ktoré by bolo efektívne a šité na mieru. Vytváranie takýchto riešení umožňujú tri rady kondenzačných kotlov s názvom ecoTEC. Základným radom sú závesné kondenzačné kotly ecoTEC pro, ktoré sa osvedčili najmä pri vykurovaní bytových jednotiek a slúžia na vykurovanie aj prípravu teplej vody. Funkcia Aqua-Power-Plus umožňuje pri ohreve teplej vody okamžité zvýšenie výkonu kotlov až o 21 %. Aj napriek vyššiemu výkonu však zostáva prevádzka kotlov ekonomická. Značné úspory dosiahnete s funkciou Aqua-Condens-System, prostredníctvom ktorej kotly pripravujú aj teplú vodu v kondenzačnom režime. Vyšší level predstavujú závesné kondenzačné kotly ecoTEC plus, ktoré sú vybavené všetkým, čo si od inteligentných kotlov môžete želať. Prinášajú komfort a zároveň úsporu vďaka širokému modulačnému rozsahu a optimalizácii výkonu. Slúžia na vykurovanie aj na prípravu teplej vody a možno ich inštalovať v starých aj nových budovách. Taktiež disponujú funkciami ako Aqua-Power-Plus a Aqua-Condens-System. Pracujú v optimálnom spaľovacom režime a majú plynulú reguláciu výkonu. Vyznačujú sa tak podstatne dlhšou životnosťou. Ich obsluha je veľmi jednoduchá, ovládajú sa dokonca ľahšie než mnohé mobilné telefóny.

Kotly, ktoré myslia na budúcnosť

Závesný kotol ecoTEC exclusive
Závesný kotol ecoTEC exclusive

Značka Vaillant nedávno uviedla na trh prémiové produkty s označením Green iQ, ktoré myslia na budúcnosť. Ide o závesné plynové kondenzačné kotly ecoTEC exclusive s najvyššou energetickou účinnosťou, ktoré sú výnimočne šetrné k životnému prostrediu. Umožňujú ovládanie na diaľku prostredníctvom smartfónu alebo tabletu a Wi-Fi pripojenia. Majú integrovaný komunikačný modul, ktorý umožňuje nastavenie vykurovania – odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Teplo doma si vďaka tomu môžete nastaviť pohodlne z pohovky, ale aj vtedy, ak ste práve na cestách. Kotly ecoTEC exclusive vnášajú tepelnú pohodu do bytov, domov aj do väčších budov. K dispozícii sú vo výkonových radoch 21 a 27 kW, s moduláciou výkonu už od 1,9 kW. Kotly sú flexibilné, automaticky sa prispôsobia všetkým druhom plynu, pričom umožňujú aj vykurovanie 100 % bioplynom. V domácnosti pomáhajú znížiť ročnú spotrebu energií na vykurovanie až o 10 %, a to vďaka najnovšej kondenzačnej technológii s nepretržitou optimalizáciou prevádzky. Znížiť spotrebu plynu a elektriny umožňuje aj novovyvinutý automatický spaľovací systém. Najvyšší stupeň účinnosti kotlov je možný vďaka novému inteligentnému prevádzkovému režimu Green iQ a kombinácii inteligentných snímačov na ovládanie vysokoúčinného čerpadla a hydrauliky. V kombinácii s najmodernejším regulátorom a inteligentnými senzormi kotly vyrábajú len toľko tepla, koľko je skutočne potrebné. Majú energetický štítok triedy „A“ a spĺňajú najvyššie európske smernice týkajúce sa energetickej účinnosti. V kombinácii s regulátormi značky Vaillant je dokonca dosiahnuteľný aj energetický štítok „A+“. Pracujú vždy v optimálnom režime, produkujú nižšie emisie a v konečnom dôsledku ušetríte plyn, elektrinu a súčasne ochránite životné prostredie aj vašu peňaženku. Všetky kotly radov ecoTEC možno ľahko kombinovať so solárnymi systémami aj tepelnými čerpadlami. Teraz alebo neskôr, keď budete mať viac finančných prostriedkov. Okrem vykurovania dokážu pre domácnosť zabezpečiť aj potrebné množstvo teplej vody, ak ich skombinujete s niektorým zo zásobníkov značky Vaillant.

Využívajú energiu zo slnka

Nové možnosti otvárajú domácnostiam stacionárne kondenzačné kotly auroCOMPACT so zabudovaným 190 l solárnym zásobníkom s vrstveným ukladaním teplej vody. Hodia sa pre podlahové vykurovanie i pre vykurovanie radiátormi. Patria k najkompaktnejším a najúčinnejším kombináciám stacionárneho kotla a solárneho systému. Ak ich skombinujete so solárnymi kolektormi, vďaka energii zo slnka môžu ušetriť až 60 – 70 % nákladov na prípravu teplej vody. Okrem toho, že podstatne znižujú náklady za energiu, znižujú aj emisie, a tým chránia životné prostredie. Vyznačujú sa vysokým normovaným stupňom využitia 108 %, čo zaisťuje úspornú prevádzku a nízku spotrebu plynu. Kotly používajú vysokoúčinné čerpadlo a inovatívny systém riadenia spaľovania ELGA, ktorý znižuje spotrebu energie a produkciu emisií. Súčasťou kotlov je Aqua-Condens-System, prostredníctvom ktorého pripravujú aj teplú vodu v kondenzačnom režime. Kotly vďaka kompaktným rozmerom potrebujú len minimálny priestor na inštaláciu kdekoľvek v interiéri. Zásobník aj všetky prepojenia majú ukryté pod plášťom. Ak v súčasnosti nechcete inštalovať žiadne solárne panely, môžete auroCOMPACT prevádzkovať zatiaľ iba ako kondenzačný kotol. Neskôr možno pripojiť solárne kolektory, a tým začať využívať kotol so všetkými jeho funkciami.

 

Viac informácií nájdete na: www.vaillant.sk

 

10.12.2016

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
BAUMIT
EVVA
HELUZ
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.