bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Teplovzdušný, alebo akumulačný krb?

Je potrebné uvážiť, ktorý typ krbu je pre nás vhodnejší. Dôležité je uvedomiť si, že oba krby či už akumulačný, alebo teplovzdušný, sú vizuálne rovnaké a na pohľad ich od seba nerozlíšite, avšak úžitkové vlastnosti sú rozdielne. Ak budeme chcieť za pár rokov meniť napríklad farbu obostavby, je to možné pri oboch prevedeniach. Obostavbu krbu jednoducho premaľujeme vnútornou farbou na stenu. Teplovzdušný krb radíme postaviť z Vermikulitu, ktorý má výborné izolačné vlastnosti, je neprašný a nevyvoláva alergie. Akumulačný krb má obostavbu realizovanú zo šamotu, ktorého vynikajúce tepelné vlastnosti umožňujú, aby aj po ukončení horenia obostavba sálala príjemné žiarujúce teplo 8-12hodín do interiéru.

Tiež dôležitým faktorom je, aby stavebné materiály ako šamot, lepidlo šamotu, izolačný materiál, lepidlo izolačného materiálu a omietka mali rovnakú a lineárnu diletáciu, aby sa ani po čase tieto zložky od seba neoddeľovali. Ak na začiatku chceme ušetriť na kvalite stavebného materiálu, veľmi rýchlo sa nám to môže negatívne vrátiť v nákladoch na opravu, resp. renováciu obostavby. V prípade otázok neváhajte kontaktovať našich odborníkov, ktorí Vám radi pomôžu pri rozhodovaní. Výhodou teplovzdušného krbu oproti akumulačnému je nižšia cena, avšak nevýhodou je, že produkuje teplo iba keď v ňom kúrime. Po vyhasnutí ohňa ,už nevykuruje a do cca 30 minút úplne vychladne. Akumulačný krb je o niečo drahší, ale jeho tepelné vlastnosti kompenzujú vyššiu cenu. Dizajnovo pôsobí rovnako ako teplovzdušný, avšak vo svojej funkčnosti  je dokonalejší, pretože udrží a odovzdáva teplo mnoho hodín aj po vyhasnutí ohňa. 70% tepla odovzdáva okamžite a 30% tepla postupne odovzdáva do priestoru ďalších 8-12hodín. V praxi to znamená , že ak večer v krbe priložíme, tak na druhý deň ráno stále máme v miestnosti príjemné sálavé teplo. Je však veľmi dôležité ,aby celá stavba bola postavená vyškoleným odborníkom, vo vysokej kvalite.

 

21.11.2017

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
LEIER
BAUMIT
HELUZ
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.