Tri tipy ako vykurovať komfortne a zároveň úsporne

Najvyššie nároky domácností na teplo idú v súčasnosti ruka v ruke s potrebou vybrať si z ponuky moderných vykurovacích zariadení také, s ktorými najviac ušetríme. Avšak nie na úkor komfortu. Ak hľadáte nový kotol pre svoj dom či byt, ponúkame vám tri tipy, ako si vybrať správne:

1. Vyberte si výnimočne šetrný kotol

Dnes už na trhu nájdete kotly, ktoré umožňujú vytvárať riešenia šité na mieru každej domácnosti a zároveň dokážu úsporne vykurovať. Také sú aj závesné kondenzačné kotly Tiger Condens, ktoré sú vlajkovou loďou značky Protherm. Majú vysokú účinnosť, tichú prevádzku, ľahko sa obsluhujú a ich zapojenie i spustenie je nenáročné. Prevádzkové náklady domácnosti na vykurovanie sa im pritom darí významne znížiť. Podľa zvoleného modelu vykúria garsónku, byt o veľkosti 80 m2, ale aj väčšie rodinné domy. Najvyššie nároky domácností na teplo a dodávku teplej vody uspokojí hlavne najvýkonnejší model týchto kotlov Tiger Condens 30/35 KKZ42. Je to moderný kondenzačný kotol s výkonom 30 kW do kúrenia a 35 kW pre ohrev vody, ktorý je vhodný aj pre vykurovanie väčších domov, dvoj-domov či dvoch bytových jednotiek naraz. Disponuje reguláciou výkonu v širokom rozsahu vďaka riadeniu kotla technológiou Elga. Nečakajte však žiadne mohutné vykurovacie zariadenia. Kotly Tiger Condens majú (na rozdiel od iných kotlov s podobnými parametrami) kompaktné rozmery a elegantný dizajn. Kotol si môžete dopriať aj na splátky. Všetky potrebné informácie nájdete na webovej stránke www.protherm.sk, pod heslom Financovanie kotlov Protherm.

Kotol Tiger Condens sa hodí do ktorejkoľvek miestnosti

2. Vykurovanie aj ohrev vody v jednom

Najpraktickejšie riešenie (najmä pre novostavby) predstavujú tie kondenzačné kotly, ktoré vykurujú a súčasne slúžia aj na ohrev teplej vody. Nemusíte totiž do domácnosti kupovať ďalší spotrebič ako bojler či prietokový ohrievač vody. Ak má vaša domácnosť väčšie nároky na dodávku teplej vody, optimálnymi pomocníkmi sú už spomínané kotly Tiger Condens. Nedisponujú robustným zásobníkom, napriek tomu dokážu zabezpečiť potrebné množstvo teplej vody v rekordne krátkom čase. Teplá voda sa pripravuje súbežným využívaním prietokového ohrevu v doskovom výmenníku a v jednom alebo dvoch zabudovaných vrstvených zásobníkoch z nehrdzavejúcej ocele, každý s objemom len 21 l. Počas sprchovania či umývania, kedy je odber teplej vody menší, pracujú kotly v prietokovom režime a nevyužívajú rezervu teplej vody v zásobníkoch. Pri väčšom odbere teplej vody sa voda súčasne odoberá prietokovým spôsobom a tiež zo zásobníkov. Zásobníky dokážu za krátky čas dodať až 185 litrov teplej vody s teplotou 40 °C. Ide o prípravu teplej vody s technológiou ISODYN2, ktorá je v porovnaní s nepriamo vyhrievaným zásobníkovým ohrevom až trojnásobne rýchlejšia. Verzia kotla s najvyšším výkonom je schopná dodať prietokovo za minútu až 23 litrov vody s teplotou 40 °C a zvládne napustiť aj dve vane naraz.

Nový regulátor MiPro pre kotly Protherm

3. S inteligentným regulátorom ušetríte

Pokiaľ ide o úspory, tie dosiahnete nielen výberom vhodného šetrného kondenzačného kotla, ale aj použitím inteligentného regulátora. Protherm prichádza na trh s novým systémovým regulátorom MiPro, špeciálne navrhnutým pre spoluprácu s kotlami značky Protherm. Ide o univerzálny ekvitermický regulátor, ktorý umožňuje samostatné a veľmi efektívne riadenie až troch vykurovacích okruhov (napr. okruhy s radiátormi a okruh s podlahovým vykurovaním). Čo to znamená v praxi? Inteligentným ovládaním systému sa dosahuje vyššia účinnosť s následnými úsporami energie. A to aj vďaka ekvitermickému riadeniu a funkcii adaptívnej vykurovacej krivky. MiPro bude v predaji od 2. kvartálu 2017.

Závesný kondenzačný kotol Tiger Condens značky Protherm

O kotloch aj reguláciách Protherm sa dozviete viac na: www.protherm.sk.

 

25.1.20107