bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 17.02.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Tri tipy, ako vykročiť smerom k ekológii

Využívanie obnoviteľných zdrojov energie na vykurovanie či prípravu teplej vody je v domácnostiach čoraz populárnejšie. A to aj vďaka podpore štátu vo forme dotácií. Ponúkame vám preto tri tipy, ako môže aj vaša domácnosť postupne vykročiť smerom k ekológii:

1. Praktická solárna zostava na ohrev vody

auroSTEP plus: Pokrokový dizajn a jednoduchá inštalácia uľahčujú umiestnenie zásobníka solárnej zostavy auroSTEP plus kdekoľvek v dome.
auroSTEP plus: Pokrokový dizajn a jednoduchá inštalácia uľahčujú umiestnenie zásobníka solárnej zostavy auroSTEP plus kdekoľvek v dome.

Značka Vaillant si uvedomuje význam slnečnej energie. Do rodinných domov a energeticky pasívnych domov preto odporúča solárnu zostavu auroSTEP plus s vyššou energetickou účinnosťou. Patrí totiž medzi najmodernejšie solárne systémy, ktoré dokážu počas roka zabezpečiť pre domácnosť až 70 % teplej vody. Solárna zostava auroSTEP plus sa skladá z 250 l alebo 350 l zásobníka a dvoch alebo troch plochých kolektorov typu drain-back. Pokrokový dizajn a jednoduchá inštalácia uľahčujú umiestnenie zásobníka auroSTEP plus kdekoľvek v dome. Výhodou tejto solárnej zostavy je jej kompaktnosť, pričom všetky nevyhnutné časti systému ako čerpadlo, regulátor a bezpečnostné prvky sú súčasťou modulu, nainštalovaného priamo na bivalentnom zásobníku. Zostava je ideálnym doplnkovým zdrojom energie k plynovému i elektrickému kotlu, pričom predlžuje životnosť kotla viac než dvojnásobne. Solárne kolektory môžete umiestniť na plochú i šikmú strechu rodinného domu, v smere najväčšieho slnečného žiarenia. Samotná technológia drain-back prináša oproti konkurencii viaceré výhody. Výhodou beztlakového solárneho systému je, že odpadajú problémy s prehrievaním solárnych kolektorov v lete a taktiež problémy s odolnosťou proti zamrznutiu v zime.

2. Tepelné čerpadlo na ohrev vody

aroSTOR vzduch/voda: Tepelné čerpadlo aroSTOR vzduch/voda má moderný dizajn a estetický vzhľad.
aroSTOR vzduch/voda: Tepelné čerpadlo aroSTOR vzduch/voda má moderný dizajn a estetický vzhľad.

Ak je súčasťou vašej domácnosti plynový kotol, ktorý slúži len na vykurovanie, ale nepripravuje teplú vodu, môžete k nemu doplniť tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody aroSTOR vzduch/voda so vstavaným 290 l bivalentným zásobníkom. Využíva energiu z obnoviteľného zdroja tepla – zo „vzduchu“, z ktorého pripraví dostatočné množstvo teplej vody bez obáv z vysokých účtov. V porovnaní s plynovým kondenzačným kotlom je tento spôsob ohrevu vody až o 40 % hospodárnejší a vodu dokáže ohriať až na teplotu 60 °C. Tepelné čerpadlo môže spolupracovať aj s krbom s teplovodným výmenníkom, kotlom na tuhé palivá či LPG kotlom. Ohrev vody je možný aj počas chladnejších dní, do teploty -7 °C. Tepelné čerpadlá aroSTOR vzduch/voda majú veľmi široké možnosti použitia vďaka svojmu vysokému výkonu a efektívnej prevádzke. Osvedčili sa v domácnostiach, ale aj pre kempy, chaty, chalupy, reštaurácie, penzióny, čerpacie stanice, športové a výrobné haly či fitneskluby.

3. Teplo vďaka novým tepelným čerpadlám

flexoTHERM exclusive: Nové tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive možno ovládať pomocou smartfónu.
flexoTHERM exclusive: Nové tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive možno ovládať pomocou smartfónu.

Výnimočne šetrná k životnému prostrediu je nová generácia tepelných čerpadiel s najvyššou energetickou účinnosťou. Určené sú na vykurovanie a prípravu teplej vody a majú označenie Green iQ. Ide o univerzálne tepelné čerpadlá flexoTHERM exclusive a flexoCOMPACT exclusive, ktoré využívajú flexibilne každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu a vzduch. Životné prostredie totiž môže poskytnúť až 75 % potrebnej energie zadarmo. Nové tepelné čerpadlá sú ešte účinnejšie a majú veľmi tichú prevádzku. Ideálne sú pre novostavby aj modernizácie, pre rodinné aj bytové domy. V súlade s novou európskou smernicou ErP sa zaraďujú do triedy „A++“. Tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive má integrovaný 185 l zásobník teplej vody. Tepelné čerpadlá Green iQ možno inštalovať rýchlo a ľahko. Prekvapia moderným dizajnom a prinášajú aj pohodlné diaľkové riadenie vďaka inteligentnému internetovému pripojeniu a aplikácii v smartfóne.

 

Viac na: www.vaillant.sk

 

10.5.2016

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
CONECO 2018
Baumit
MP kovania
HELUZ
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.