bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Tri tipy na ekologické vykurovanie pre rodinné domy

Ako ušetriť až dve tretiny nákladov na vykurovanie v domácnosti? Ľahko, flexibilne a ekologickým spôsobom to dokážu správne navrhnuté vykurovacie systémy s tepelným čerpadlom. Využívajú totiž obnoviteľné zdroje energie z okolitého prostredia. Ponúkame Vám tri tipy na takéto vykurovacie zariadenia:

1. Inteligentné tepelné čerpadlo

Univerzálne tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive.
Univerzálne tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive.

Vykurovacie technológie s najvyššou energetickou účinnosťou, ktoré sú výnimočne šetrné k životnému prostrediu prináša značka Vaillant. Patria medzi ne aj inovatívne, univerzálne a inteligentné tepelné čerpadlá flexoTHERM exclusive s označením Green iQ. Majú nemeckú kvalitu, nízke prevádzkové náklady a možno ich pohodlne ovládať aj na diaľku. Dokážu využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Závisí len od vás, pre aký zdroj sa rozhodnete. Tepelné čerpadlá flexoTHERM exclusive patria medzi najúčinnejšie zariadenia na trhu. Majú veľmi tichú prevádzku a ideálne sú pre novostavby aj modernizácie, pre rodinné aj menšie bytové domy. V súlade s novou európskou smernicou ErP sa zaraďujú do energetickej triedy A++ (s regulátorom dokonca A+++). Majú novovyvinutý vysokoúčinný chladivový okruh, ktorým tepelné čerpadlo dosahuje vyššie COP. Ovládať ich možno aj na diaľku prostredníctvom Wi-Fi a aplikácie v smartfóne.

2. Praktické multifunkčné riešenie

Praktickým riešením je tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda.
Praktickým riešením je tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda.

V klasických i nízkoenergetických domoch sa osvedčilo vykurovanie spojené s prípravou teplej vody a chladením. To všetko umožňujú tepelné čerpadlá flexoCOMPACT exclusive s označením Green iQ. Dokážu flexibilne využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Ich verzia vzduch/voda získala nedávno na veľtrhu Aquatherm Nitra 2017 zlatú medailu za vysokú účinnosť (trieda A++, s regulátorom multiMATIC 700 dokonca A+++) a použitie recyklovateľných materiálov. Zariadenia majú integrovaný 185 l zásobník teplej vody a najnižšiu hlučnosť spomedzi tepelných čerpadiel dostupných na trhu.

3. Rýchlejšia a ľahšia inštalácia

Tepelné čerpadlo aroTHERM s vnútorným modulom uniTOWER.
Tepelné čerpadlo aroTHERM s vnútorným modulom uniTOWER.

Pre rodiny, ktoré majú obavy z komplikovanej inštalácie tepelného čerpadla, máme tiež jeden tip. Ním je tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda a kompaktný hydraulický modul uniTOWER. Ide o komplexný systém s ľahkou montážou, ktorý možno veľmi flexibilne nastaviť tak, aby zodpovedal individuálnym potrebám domácnosti. Uplatní sa nielen v novostavbách, ale aj na vykurovanie existujúcich budov, čo umožňuje výstupná teplota až 63 °C. Kľúčovým prvkom systému je tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda s vysokou energetickou účinnosťou triedy A+ / A++. Vďaka svojmu nadčasovému a priestorovo úspornému dizajnu je vhodné do akéhokoľvek exteriéru. Jednotka tepelného čerpadla s inovatívnou konštrukciou zabezpečuje mimoriadne tichú, bezpečnú a vysoko účinnú prevádzku. Inštalácia vnútorného modulu uniTOWER je jednoduchá. Modul obsahuje všetky potrebné komponenty vnútornej technologickej časti vrátane 190-litrového zásobníka na prípravu teplej vody. Výsledkom je lepšie a dizajnovejšie využitie priestoru pre inštaláciu, než pri montáži jednotlivých komponentov mimo zariadenie. Modul sa ľahko prenáša aj cez stiesnené priestory rodinného domu (vďaka možnosti jeho rozdelenia na dve časti). Tento fakt ušetrí prácu zhruba jedného človeka a potreba priestoru sa tým zredukovala o zhruba jeden štvorcový meter.

www.vaillant.sk

 

20.5.2017

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
LEIER
BAUMIT
EVVA
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.