bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Uvažujete o solároch? Pozrite si niekoľko praktických riešení

Energia zo slnka je zadarmo. A vďaka solárnym systémom so solárnymi kolektormi ju aj vy môžete využívať jednoducho a zároveň veľmi efektívne. Prinášame vám preto niekoľko praktických riešení pre bytové, rodinné, energeticky pasívne domy i väčšie budovy:

1. Riešenie s kondenzačným kotlom

Stacionárny kondenzačný kotol Vaillant auroCOMPACT
Stacionárny kondenzačný kotol Vaillant auroCOMPACT

Všetky kotly značky Vaillant sú kombinovateľné s tlakovými i beztlakovými solárnymi kolektormi, viacerými typmi solárnych modulov a zásobníkmi teplej vody. Jednou z najkompaktnejších a najúčinnejších zostáv je kombinácia solárneho beztlakového (drain-back) systému a kondenzačného stacionárneho kotla Vaillant auroCOMPACT. Umožňuje rýchlu inštaláciu celého zariadenia do minimálneho priestoru (vrátane podkrovia, rôznych výklenkov a pod). Ide o spojenie kondenzačného kotla so solárnym zásobníkom s vrstveným ukladaním teplej vody. K tejto zostave (umiestnenej v jednom plášti) je možné pripojiť ploché solárne panely. Inštalácia bude bezkonkurenčne rýchla vďaka integrovaným solárnym komponentom (solárne čerpadlo, regulačný prietokomer solárnej kvapaliny, solárny regulátor a termostatický zmiešavač teplej vody), ktoré sú už súčasťou zariadenia a preto ich nie je potrebné dodatočne objednávať a inštalovať. Ak chcete so solárnymi kolektormi ešte chvíľu počkať, je možné auroCOMPACT prevádzkovať iba ako kondenzačný kotol. Neskôr je možné v prípade požiadavky pripojiť solárne kolektory a tým začať využívať auroCOMPACT so všetkými jeho funkciami.

2. Zostava na prípravu teplej vody

Solárna zostava Vaillant auroSTEP plus.
Solárna zostava Vaillant auroSTEP plus.

Medzi zariadenia, ktoré dokážu počas roka zabezpečiť pre domácnosť až 70 % teplej vody, patrí solárna zostava Vaillant auroSTEP plus. Vyznačuje sa vysokou efektivitou a spoľahlivosťou. Ide o jeden z najobľúbenejších solárnych systémov na trhu. Umožňuje jednoduchú, rýchlu montáž a má minimálne nároky na údržbu a servis. Je ideálnym doplnkovým zdrojom energie k plynovému i elektrickému kotlu, pričom predlžuje životnosť kotla viac než dvojnásobne. Dokáže zabezpečiť energeticky úspornú a komfortnú prípravu teplej vody pre jedno i viacgeneračné rodinné domy. Skladá sa z 250 l alebo 350 l zásobníka, solárneho modulu a dvoch alebo troch plochých solárnych kolektorov (typu drain-back). Pokrokový dizajn a jednoduchá inštalácia uľahčujú umiestnenie zásobníka auroSTEP plus kdekoľvek v rodinnom dome. Výhodou tejto solárnej zostavy je jej kompaktnosť, pretože všetky nevyhnutné časti systému ako čerpadlo, regulátor a bezpečnostné prvky, sú už súčasťou zariadenia. Solárna zostava spĺňa predpisy ErP smernice o energetickej účinnosti výrobkov a zaraďuje sa do energetickej triedy B (pre prípravu teplej vody). Inteligentná elektronika a veľký displej priamo na solárnom module umožňujú prehľadné sledovanie solárneho zisku. Ako voliteľné príslušenstvo k solárnym modulom je možné použiť aj elektrický ohrev. Inovovaná konštrukcia solárneho zásobníka umožňuje pomocou solárnych modulov použitie nielen beztlakovej technológie, ale aj klasického tlakového systému.

3. Beztlakové solárne kolektory

Beztlakové solárne kolektory typu drain-back.
Beztlakové solárne kolektory typu drain-back.

Solárne kolektory (alebo kolektorové polia) sa zvyknú umiestniť na plochú či šikmú strechu rodinného domu či inej budovy, a to v smere najväčšieho slnečného žiarenia (ideálne na juh). Na jedinečnom beztlakovom princípe pracujú solárne kolektory typu drain-back, ktoré umožňujú voľné stečenie solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka (zásobníka). Samotná technológia drain-back tak prináša (oproti konkurencii) viaceré výhody, pretože ňou sa zvyšuje životnosť kolektorov a domácnosti sa vyhnú problémom s prehrievaním kolektorov, aj s ich protimrazovou ochranou. V porovnaní s klasickým tlakovým systémom, je inštalácia solárnych kolektorov typu drain-back jednoduchšia. Nie je totiž potrebná expanzná nádoba ani odvzdušňovanie solárneho systému. Solárna zostava je aj vďaka tomu vhodná pre väčšinu domácností.

www.vaillant.sk

 

29.5.2018

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
HELUZ
LEIER
DOMEXPO 2018
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.